Cisterne za osoku

A jel ispravan manometar??


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ja sa mojom crpim usluzno,jame se prazne na 0,2-0,3.ima strucnjaka koji su pustili kanalizaciju u kopane bunare(neznam koja je dubina ali sigurno vise od 3,5m) i tu ide do 0,5 vakum,za veci vakum ni nemam m.. a
 
jama je bila duboka 3m,ali vremenom je moralo da se podigne za 50cm prostor oko nje,tako da je sada 3.5m dubina.
probao sam da ubacim crevo odmah na ulazu u jamu ,znaci na metar,i isto se desava.
danas sam kupio cev 4m,pa koleno i opet cev od 3m,pozajmio crevo od 3m od komsije (ispravno) :) tako da cu ovih dana,kad prodje slava da to testiram.
izgleda da ce biti problem u usisnom crevu ,bas tako kako ste rekli,danas ga oprao komplet,i na par mesta se vidi zica,po 2-5 cm.
a imam staro crevo od kada je kupljena 2000 godine,njega ne koristim,na njemu nema nikakve zice da je probila iz creva,a ovo novo .
i cisterna i creva mi stoje celo vreme u garazi
 
Drugari, resen problem, zahvaljujem se svima na pomoc, da mi ne biste sigerisali na glavno crevo, ne bih nikad to proverio.
Novo crevo je bio problem, uvlacio vazduh kroz njega.
Da ste blize pa da castim
Spasili ste velikih muka i nerviranja
 
hvala jos jednom,nije mi jasno da je tako brzo probio,sada imam 7m cevi ,pa na to 3 metara creva.ali mislim da ce ove cevi da puknu.
kuopio bih druga creva,vidim da ima i pvc,posto od ovih gumenih i teskih :) imam fobiju da ce opet da probiju
 
Možeš za prvu pomoć to crevo omotati onom streč folijom za hranu što služi kupiš jednu rolnu i završiš posao
 
Драган, потражите негде алуминијумске цеви од заливних система. На фарми где идем мајстори су преправили цеви да иду на креину од 7000 литара. Има цеви различитих дужина само је црево где се качи на цистерну. И тако годинама видим да ради.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ma kakvo farbanje,samo ga umotas onom providnom folijom I nema brige

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
d4564735d53d880e13004e11bef49d42.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
hvala Sapatnik na ideji,ali kod mene je to ne izvodljivo,moraju biti creva,i moram svaki put da ih sklonim,posto je jama ispod plastenika.
trenutno trazim creva od pvc,cene su od 250 din po metru do 2100 din,tako da nemam predstavu koje bih kupio
 
pozdrav, imam problem sa cisternom u pitanju je majevica 3200 koja se uvukla i sada kada smo je ispravili treba da stavljamo ojacanja pa me zanima ima li razlike kada se prstenovi oko cisterne vare unutra ili spolja?
 
Lakše ti spolja nije trulo
Moj savet savi novi plašt oko 400_500e danca ostavi stara, napravi dužu 500_1000mm


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi.
Imam majevicinu cisternu 93' godište koja nije do sada ispraznila ni 15 bureta. Kada sam hteo pre par dana da je ukljucim da radi primetio sam da je gornja ručka
22d7a5326332cf582ba9c60a312c38d0.jpg
zabokirala dok se Kardan na pumpi okreće normalno... Šta me od prilike očekuje? Cisterna je vukla samo čistu vodu nikad osoku

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh