Cisterne za osoku

На ту цев се качи агрегат или агитатор(тако некако се зове) који се качи на трактор. Меша осоку и гура у цистерну. Сликао би како то ради али је до осочаре мочвара не могу да приђем.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Za sta je ta cev sa prednje strane sto ide vertikalno

Imaš lijevak kojeg možeš spojiti crijevom u jamu pa ne moraš izlaziti iz traktora za punjenje

20210104_131524_copy_1920x1080.jpg
 
Kolege ako znate da negde ima na prodaju dobra cisterna 3_5t što jeftinije javite
Hvala unapred

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ima neko iskustva sa Kasier cisternama ili bilo kakva preporuka za cisternu 4000-5000L? Osoka od bikova i svinja.
 
Pozdrav,da li moze pomoć...da li neko zna debljinu bureta na Majevici 3200. Imam u ponudi Majevicu 3200 i bucher 3000 L pocinkovana,obe u dobrom stanju....sta uzeti. Hvala unapred
 
Nemoj Majevicu, jeste da je domaća ali jbg.. Mi smo je kupili ganc novu pre 15 godina i odmah je curela na varovima, nisu priznali u garanciji... Kaže stavi drvce od šibice i radi dalje... Samo što dalje od nje. Prodali je posle 5-6godina. Generalno ima jako sporu pumpu. I lošu. Mali broj krilaca, jako sporo vuče.
 
Znaci bolje da uzmem Bucher 3000L pocinkovana,ima cev po dnu,za razbijanje taloga. A da li neko zna debljinu bureta kod Majevice i koliko je kod Bucher.?
 
To verovatno neko budžio nešto ko zna zašto. Mani se te cisterne. Imaš bar 50 na oglasima traži drugu. Mora da ima manometar.
 
Original fabrika,gledao sam nekoliko takvih nemaju manometar...da li moze da se ugradi naknadno?
 
Imam i ja Agrara već 20 g. i nema manometar niti je imala.To nije uopšte pravilo da mora imati manometar,samo je možda sigurnije raditi s njim.Slobodno ti uzmi tu koju si video a ako si baš nesiguran uvek možeš ubaciti merač podpritiska (vakummetar).Važnije je da proveriš u kakvom je stanju bure i kakva je pumpa.
 
Nazad
Vrh