Chat u voćarstvu

aramene molim vas da citate polako i temeljito moje tekstove ako zelite da mi postavite pitanje na koje vec imate odgovor .... a ne kako napisah nedavno "povrsno srpski zadnjih 60 -70 ispranih godina" pucamo u prazno .... (da bih potvrdio tu nasu povrsnost koja nas kao naciju tako puno kosta ....neverovatno ali odgovor na vase pitanje sam vam dao danas u 11h33 minuta) .... ponovo procitajte pazljivo isti tekst ...to se zove studirati (ponovno citanje tekstova rekao sam vec) ... polako pre nego sto krenete u nepoznato.... bez citanja postavljate pitanja... po ovom forumu.. napisana ili izgovorena rec mora imati tezinu neki "razlog postojanja" neku logiku ili sintezu ili poruku .... samo polako naucicemo da budemo sigurni temeljiti i produktivni kao germani a da se biznisom i trgovinom bavimo u "belim rukavicama" kao latini ili racionalni kao kinezi ...mnogo smo lekcija propustili slusajuci sumske ucitelje....pobednike....i njihovu na silu (po svetskim i domacim univerzitetima poucenu decu) ... ta propagirana "demokratija" je takva da prestavlja trazenu i prizeljkivanu povrsnost mase u laznoj dispozicijiji ponasanja ..... znanje se zasluzuje i garantuje uspeh na poslu pogotovu (zato je Zaharije u pravu kada je nazvao svoju prvu emisiju Znanje = Imanje) ....no nemozemo bez tih osnova praviti nadgradnju zato je za poljuprivredu i proizvodnju potrebno temeljito znanje i skupljanje iskustva i ucenje pre svega od boljih od nas....kad pocnemo da studiramo svaku pisanu rec na ovom forumu i dalje i da belezimo svako od nas nesto sto ce svima sluziti za bolje... pocecu da vam saljem jos konkretnije poruke u cilju unapredjenja nase poljuprivrede..... do tada moram prvo da se "guram" za svoje mesto medju vama forumasima na poljoinfo....
 
Poslednja izmena:
Drugari , da li postoji neko pravilo koliko bi vocnjak(jabuka) trebalo da bude udaljen od asfaltnih puteva ili ne? Pitam zbog izduvnih gasova od vozila , kao i zbog prasine koje podizu...
 
Zato sam i napisao(stavio ):sta:
Nešto nije u redu ili je stopiran neki veliki izvoz ili...?
Pre neku godinu je bila stopirana isporuka sertifikovanih sadnica za ukrajinu i to je dovelo do smanjenja cene. Na sajmu u Novom Sadu nisam našao jeftinije od 1,20 eura!
Ne treba mi ove sezone samo sam se raspitivao.
 
Poslednja izmena od urednika:
Uh breeee! :)
Al me nahvaliste, moracu ovo da pokazujem po komsiluku i rodbini :)
Salim se malo, hvala vam za pohvale.
Prijaju i obavezuju.

Nije meni problem sto pojedini forumasi imaju portebu da insistiraju na necemu sto je pogresno, njihovo pravo, ali mi je problem sto urednistvo stiti takve i banuje one (mene npr) sto sam spreman da njihove tvrdnje opovrgavam i sto sam spreman da in nazovem pravim imenima, pa ako su budalastine ja ih tako i nazovem - budalastine.
Naravno uvek sam spreman i da branim svoje misljenje argumentima, a ne pozivajuci se na sebe licno u smislu JA tako kazem znaci to je tacno
 
Sve najbolje svim malinarima (pa i meni) u novoj godini i da se "oparimo" u novoj 2012. (naravno od prinosa maline).:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh