Chat u voćarstvu

Ja sam kalemio musmulu na glog primila mi se i u avgustu osusila . Mozda su bile velike suse pa zbog toga .Bas je lepo bila krenula.
 
Bacterial Canker and Declineof European Hazelnut


European hazelnut or filbert (Corylusavellana L.) is a small to medium-sizedtree or shrub that is widely distributed inEurope from Portugal to the southern partof the Urals and from Norway (68° northlatitude) to Spain, Italy, and Greece. It alsois native to eastern and central Asia, includingTurkey, Syria, and Iran, and toAlgeria in northern Africa (10).European hazelnut produces a high-qualitynut prized for its flavor. In prehistorictimes, hunter-gatherer populations in easternAsia (13,000 B.C.) and Scandinavia(11,000 B.C.) used the nuts as an importantnutrient source (2,17). Remarkably, Europeanhazelnut was one of the dominanttrees in northern Europe after the end ofthe latest glacial period between 8,000 and6,000 B.C. In some European peat bogs, theamount of hazelnut pollen exceeds that ofall other tree species combined by 75%(39).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pseudomonas syringae Diseases of Fruit Trees

Diseases of fruit trees caused bypathovars of Pseudomonas syringae vanHall are of major concern in fruitproducingareas worldwide, are exceedinglydifficult to control, and result in significanteconomic losses. The pathogenhas the ability to kill both young and oldertrees. Systemic infection and death ofyoung trees is a perennial problem in nurseries,and canker development leading tothe girdling and death of scaffold limbsand entire trees is a common event that canlead to the rapid demise of older orchards.For example, bacterial canker of plumcaused by P. syringae pv. syringae causesannual tree mortality rates as high as 30%in Germany (43), and bacterial canker ofhazelnut has resulted in the mortality oflarge numbers of trees in Italy and otherEuropean countries (77). Yield losses dueto lesions on fruit are typically more sporadicin occurrence and variety dependent,but significant yearly losses have beenreported in some instances.
 
Danas sam popizdio bukvalno. Preko telefona mi kazu u Agromarketu Agrodin 11.4e/kg. Ja sav zadovoljan za cenu odem u nameri da uzmem 8kg, kad ono nema Agrodin, ima Syllit i to je cena za njega. A ovamo, onamo nije 11.4 vec je 11.99e/l za 400g/kg aktivne materije. Uzeo sam na kraju za 2 prskanja da imam, ali sam ljut na sve to.

Da li koristite neku paralelu za Syllit i po kojoj ceni, sa koliko aktivne materije?
 
I ja sam uzeo Syllit, ali sad vidim da mu je proslog meseca isteko rok. Neotvorene flase, dal im ne fali nesto?

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Otvori flasu i probaj da vidis kakva je struktura. Koristio sam preparate sa isteklim rokom, ako su propisno skladisteni i bilo je ok.
 
Ma dobar je bio, nego mi bas bese krivo sto nisam proverio rok a vec me odrali za taj Syllit, 1830 din/l.
Nego jel neko planira da zastiti voce od najavljenog minusa u petak na noc. Kod mene prognoziran -2, verovatno cu da palim neke gume ili tako nesto.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
meni ujak za isteklim preparatima napravio mnogo stete u jabukama,iskesirao 50.000 za otrove,ispostavilo se da je svim preparatima istekao rok,a na fiskalnom racunu upisani preparati koje prodavac ima sa ispravnim rokom trajanja,tako da je zestoko zeznuo jabuke
 
Pa sta im se desilo? nije delovala hemija ili?

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Bilo je -1 jutros, nista strasno. Preziveli smo jer se ajdared nalazi na pocetku crvenih balona, tek se tackica vidi u cvetu. Mislim da ne moze nista da se desi u toj fazi od -1. A da palim gume nema sanse, treba mi jedno 500 guma:haha:

Ja sam koristio Pulsar u soji prosle godine, koji datira iz 2010. I delovalo je. Medjutim dobro je skladisten, nije izmrzao i slicno.
 
Lose krenula godina za voce, prvo vegetacija krenula ranije, pa losi vremenski uslovi u toku cvetanja, kasnije mrazevi , led kolege svaki dan prijavljuju da je negde obrao rod, kise i problemi sa zastitom .. Svega je bilo u ovih mesec dva dana
 
Kanacki zavisi od lokaliteta,u vecem delu zemlje jeste nepovoljno,medjutim kod mene u vreme cvetanja sljive pa i visnje bilo je vreme idealno i cvetanje se brzo zavrsilo,a hvala Bogu bilo je i dosta pcela,pa iako sam na stenliju obavio jacu rezidbu imacu isti ako ne i veci rod nego prosle godine,to je konkretno sto se tice sljiva,jedino sto za razliku od prosle godine imam veci napad insekata pa su pravili malo probleme.Bilo je hladnjikavo ali mraza nije bilo,za razliku od drugih mesta u SRbiji
 
Drugari , neko je u nekoj od tema postavio link ka tekstu o kolicini hemije prilikom prskanja, doza po hektaru ili koncetracija na kolicinu vode , sad ne mogu vise da ga nadjem, pa ako se neko seca neka mi javi.

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh