Chat u vinogradarstvu

Muskat Hamburg na 3 kondira sa po 2 pupoljka.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Sve van sto je van kondira odstrani a na kondirima ostavi po dva lastara sa kojih ces da skines zaperak i da ubacis u zice i po potrebi da zakines na krajevima. Licno mislim da treba da ostavljas duze taj noseci luk za kondire i da je tih 3 kondira malo mislim da bi 5-6 bilo neki optimum.
 
Da pitam jedno bas mozda i glupo pitanje... Prskao sam bakrom i sumporom... I ok za bakar u nedelju 11. septembra istice karenca ali za sumpor jos nedelju dana a kardinal mi stize za berbu... Da li kisa smanjuje karencu jer eto nesto razmisljam kontakno je sredstvo?
 
Mislim da nebi trebao imati problema ipak sumporisu se npr suve smokve da se konzerviraju pa nisam cuo da se nekom slosilo od njih. To vise pravi problem sa vrennjem za vinske sorte posto je bakar i sumpor ubitacan za kvasce.
Properi dobro pod cesmom naravno
 
Juce obilazio vinograde i generalno kvalitet grozdja je dobar, nema trulezi i ima visok procenat secera. Berba verovatno krece od sledeceg vikenda rane sorte a vrlo brzo ce i ostale.
 
Da li je neko obrao prokupac i kakav je secer ove godine nakupio. I kaberne frank da li je neko poceo da bere? Ja nisam zadovoljan rezultatom ove godine. Okolina Ljiga sam
 
Poslednja izmena:
Kod nas sve bas kasni bar 15 dana, i sitnije je sve iako je bilo kise, ne pamtim ovakvu godinu... Ali mora sledeceg vikenda da se bere... Ima mozda 20-30 posto umanjenog roda zbog posle precvetavanja sive trulezi a rekao bih u avgustu bilo i crne ali i ptice ove godine napadaju kao nikad....
 
Ja sam zbog ptica sredinom avgusta postavio protivgradne mreze preko spalira. Delimicno i to umanjuje protok svetlosti, ali to je jedini nacin da se odbranim od ptica, jer oko mene su samo sume i niko se ne bavi vinogradarstvom. Iz tog razloga mislim da tek berem od 14.10.
 
Gotova berba prokupca i tamnjanike.. na 100 čokota 250kg grozdja. Ja zadovoljan ima malo budjavih i ostecenih bobica.
d98aee632f336d8c99010c7f9666f34d.jpg
f155d976daa2a822d49e9803992b72a5.jpg


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh