Chat u svinjarstvu

A sta se desava sa mestima gde je izbila kuga pre 2-3 meseca? Jel ostalo gazdinstava da nisu zarazeni i sad se sve vratilo u normalu ili je kuga jos uvek prisutna


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Свако јутро погледајте сајт министарства пољопривреде. Сваки дан се ажурира стање на терену, где је потврђена зараза.
To nije merodavno . Podaci su mnogo umanjeni . Verujem da to znas . Gazda starog Tamisa je pre 10 dana izjavio da su 17.000 eutanazirali a ukupan broj u Srbiji tog dana prikazan 19.000 . Verovatno je vec 100.000 otislo ali nece da dizu paniku . Katastrofa su ovo odradili i kao sto sam vec rekao do kraja godine mozda ostane neka svinja oko Vranja !
 
Касни мало али пише где је потврђена. Е сад за број комада то је вероватно лицитирање. Можда рачунају само обележене или регистрована газдинства. И још нешто не могу све да уклоне од једном можда је приоритет заражене па остале свиње које нису оболеле. Као што је већ писано на форуму да су неколико дана чекали камион да покупи тела животиња.
 
Meni nije jasno sto se ne radi bris I ono sto nije zarazeno pravo u klanicu,ovako ce da bankrotiramo i ostanemo gladni

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
I transportom pobijenih se raznosi zaraza,pisao sam kod mene kako se radilo a kod drugara su dosli sa nekim razvaljenim kamioncetom i 2 kombija i potovarili i oterali u neku kafileriju valjda u Indjiju kolko sam razumeo pa ti sad vidi koliku su kilometrazu oni napravili I u kakvim uslovima

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Problem nisu ovi sto prenose ubijene svinje u kafileriju vec ljudi koji prenose meso zaklanih svinja iz karantena.
 
kako se vrsi isplata tj placanje od strane drzave za te ubijene svinje? shvatam i kontam da ce pomoc dobiti samo ovi obelezeni i po kg verovatno

medjutim kako tesku suprasnu krmacu 2 nedelje pred prasenje da racunas po kg kad je gubit mnogo veca
 
Ne,ko ima svog vepra odakle mu papir,u principu sve zavisi od veterinarskog inspektora koji dodje ali bi svi trebalo da gledaju da sto vise izadju u susret da koliko toliko ublaze stetu coveku

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ja imam trenutno 4 krmačice mesec dana suprasne od seoskog nerasta. Zato pitam, kako dokazati da su suprasne ako ne daj bože do toga dođe... ?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sta znam da ti kazem,meni nisi trazili nikakav dokaz

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Meni je inspektorka dala spisak kategorija svinja I cenovnik koliko sta placaju,jalove krmace I nerasti 35000,suprasne krmace +20%,ima i prasici do 15kg pa od 15-25kg,pa tovljenici od 25-80k, 80-120 .....i kaze da to svako jutro skida zvanicni cenovnik sa nekog sajta

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ово се приближило до пар великих фарми, одатле има радника дрљани, милешево и према бачкој тополи. У кругу од 20-так километара 3 баш велике фарме и доста мањих.
 
Meni je inspektorka dala spisak kategorija svinja I cenovnik koliko sta placaju,jalove krmace I nerasti 35000,suprasne krmace +20%,ima i prasici do 15kg pa od 15-25kg,pa tovljenici od 25-80k, 80-120 .....i kaze da to svako jutro skida zvanicni cenovnik sa nekog sajta

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
kategorija znaci ne zvanicno po kg vec do koje je kilaze?
 
Nazad
Vrh