Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolege ja vas napustam idem u hobiste prodajem skoro cijelo stado i odoh u firmu ostavit cu samo 30-ak dvizica a ostalih 100-ak ovaca i priplodnih jagnjadi sve cu prodati, pa probati drugim zivotom da zivim nadam se da se necu pokajati i da sam opet dobro dosao na forum......zivjeli vi meni svi......:D:D:D
 
Kolege ja vas napustam idem u hobiste prodajem skoro cijelo stado i odoh u firmu ostavit cu samo 30-ak dvizica a ostalih 100-ak ovaca i priplodnih jagnjadi sve cu prodati, pa probati drugim zivotom da zivim nadam se da se necu pokajati i da sam opet dobro dosao na forum......zivjeli vi meni svi......:D:D:D
. Nema potrebe da nas napustaš sa 30grla ti si i dalje među vodećima na forumu. Puno uspeha i sreće na novom poslu.
 
ja nemam ni jedno grlo, da mi je da dva jagnjeta prehranimo preko leta dok je stari u selu bio bi prezadovaljan a ne 30, ali relativno cesto pogledam sta se pise ovde
srecano zaposlenje, gde poconjes da radis
 
Eness sta je breeeeee ovo kakvi hobisti kakvi bakraci,znaci jos jedan sto ce od plate da izdrzava stado,znaci ipak je kancelarija i plata milija i bolja-a sta se samo puta raspravljasmo.
 
Zna Eness naravno,nego do pre negde mi koji smo radili i cuvali ovce smo bili neko ko ne zna sta radi..hm........Samo PROFI pastiri su bili ok... dok mi mesoviti smo amateri....... a sad ispade pozeljno imati i L.D kod gazde.
 
Somi se preselio u selo i odjavio internet kod kuce u gradu,a tamo mu jos nije stigao pa ga zato nema.Bio sam kod njega i video ovce stvarno su vrhunske. :)
 
Pozdrav kolegama Ovcarima..ako tako mogu reci jer ja sam ipak mali pocetnik :)
Imam mesance W i IDF koje sam skorije kupio,al cesljajuci ovaj forum dolazim u dilemu dal sam pogresio...trazim neku ekonomsku racunicu i hocu da gajim ovce iskljucivo za klanje
Voleo bih da me neko ubedi dal je bolje drzati u cistoj rasi i za koju rasu da se opredelim...razmisljao sam da ubacujem idf ovna,pa w ovna i od svega toga sve mi se pomutilo pogotovo citajuci ovaj forum gde svi hvale svoju rasu
eto voleo bih da prodiskutujemo o mom problemu neodlucnosti..hvala unapred svima koji izadju u susret
 
Po meni uradio si dobru stvar za tvoje zahteve.Licno nemam iskustva sa melezenjem,ali razgovarajuci sa vise ljudi,svi su hvalili virtemberg kao majku,a jagnjad za klanje meleze virtemberg majke i ovnova il de frans,sarole i texel.
 
evo saveta iz mojeg iskustva;majcina strana w ili bergamo a na to sarole ili teksel,zasto ove kombinacije da obrazlozim,na majcinu stranu se dobija visina od oceva strana sirina,tezina i mesnatost,naravno i idf majcina strana sa jednim od ovih ovnova je takodjer dobra,ako zelis manju investiciju onda majcina strana bilo koje ovce a na njih nekog tovnog ovna(sarole ili tekse)ako ostavljas f1 kombinacije izbegni teksela jer ces sanjim ukvariti f1 jer on ima sezonsko jagnjenje
 
Ja ću ti reći. Ako hoćeš jagnjad za klanje obavezno melezi. Koja varijanta odluči sam. Dobre su te mešanke što imas. Uzmi ovna u čistoj rasi a izaberi od neke tovne. If, texel šarole. Mislim da je šarole najjeftinija varijanta. Koje god da uzmeš nećeš zajebati. Sve zavisi kakvim objektom i hranom raspolažeš. I tu ima više varijanti. Evo današnja situacija. Prošle godine suša sad opet. Trave ima još za 10dana. Kukuruz 25 dinara. Bala sena minimum 150.
 
ima idf ona na koga nisam zadovoljan,vio je odlicno jagnje al sam verovatno u ishrani pogresio pa je ostao sitan a imam mladog ovnica w koji nije bas cist...e sad video sam ovde dosta uzgaivaca ciste rase pa bih mozda kupio ovna u cistoj rasi

---------- Poruka napisana u 15:22 ---------- Prethodna poruka je at 15:17 ----------

sto se tice objekta sasvim je na zavidnom nivou..gradnja je 97 godine tako da imam kapaciteta cak i za 100 ovaca...sto se tice hrane takodje je na zavidnom nivou....hteo sam cistu rasu i nije problem ulaganje al po meni veci je problem prodati priplodni materijal...zato se ipak odlucujem za tu varijantu jagnjica za klanice
 
Na meleze Wxidf nikako vracati neku od te dve rase,moj predlog je Sarole ili texel,a za dalju proizvodnju u buducnosti naravno IDF u cistoj rasi-narocito sada kada ima nesto iz uvoza(Miljko,Strainac,i jos neke kolege u najavi),uz naravno postojece odgajivace Zemun i da ne nabrajam dalje.NAravno IDF jagnjad za klanje su vise nego odlicna,stim da neka odu na klanje a neka u priplod sve zavrsi od trzista,ako odu na klanje kupac ce se vratiti garantovano
 
Eness sta je breeeeee ovo kakvi hobisti kakvi bakraci,znaci jos jedan sto ce od plate da izdrzava stado,znaci ipak je kancelarija i plata milija i bolja-a sta se samo puta raspravljasmo.

Heh Mirko vjeruj da vec tri noci slabo spavam kako sam odlucio da prodam skoro sve ovce ne mogu reci da volim ovce vise od nekog od vas ali da je moja ljubav prema njima prevelika to cu uvijek reci i iz tog razloga i ostavljam 30 najboljih dviski i dva ovna jer mnoge savjete sam dobio sto sam bubao 15 godina za klupama a da ostanem samo coban i stvarno to ne ide i djevojka i svi ostali nisu na mojoj strani da se bavim samo ovcarstvom a sam covjek ne moze nista ako nema podrske ne znam dali me razumijes i znam da gazim rijeci i odricem se djedovine ali ne mogu prijatelju, probat cu ovako pa ako ne bude islo u firmi lahko cu se ja vratiti pa makar me se svi odrekli....:osmeh:

Hvala ostalima na lijepim zeljama i naravno ja cu ipak ostati da se druzim s vama i ucestvovat cu u diskusijama kao prije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh