Chat u govedarstvu

Zanima me,da li je neko nosio bika ili kravu na klanje u mesarama ovlašćenim za taj posao i koliko iznese ta parada.
 
Info od pre 2 meseca.Junica oko 400 kg slomila nogu ,odneta u klanicu po odobrenju veterinara.
Koža ,glava ,iznutrice +4000 dinara za klanicu .Vlasnik dobio meso u polutkama.
 
Jesam ja. Cena je koža glava i iznutrice bez onih 4hiljada. Naravno tu je trošak pasoša i prevoza a možeš i sam voziti ako imaš čim.

Послато са TA-1032 помоћу Тапатока
 
Jesam ja. Cena je koža glava i iznutrice bez onih 4hiljada. Naravno tu je trošak pasoša i prevoza a možeš i sam voziti ako imaš čim.

Послато са TA-1032 помоћу Тапатока
Koja klanica to radi? I da li onda ima prava na subvencije?
 
Jesam ja. Cena je koža glava i iznutrice bez onih 4hiljada. Naravno tu je trošak pasoša i prevoza a možeš i sam voziti ako imaš čim.

Послато са TA-1032 помоћу Тапатока
Da li se pod tim podrazumeva da staviš bika u auto prikolicu bez cerade, pošto nam ova što prevozimo traktorom uglavnom nisu registrovana,
 
Kod nas sad hara jedan nakupac sto nosi djurdjevicu. Malo malo pa lupa betone po dvoristu pravi nove! Eto sta smo mi zadnja rupa ma svirali. A mogu tek zamisliti kakva je faca djurdjevic.
 
u mesnici kilo junetine skuplje nego turcima sto su prodavali pa sto bi izvozili da im skoci cena u otkupu sad svi lagano skidaju kajmak dok tovljaci knjize gubitak ,ne spada ni cena teladi a ljudi pune ko na neku propast ,svi zadoboljo trljaju ruke i klanicar i natkupac bogami i sverceri za telad ne pada cena uhvatili se sesto eura ko pijan plota
 
Nakupac teladima zaradi 100e/komad, nakupac za velike bikove 10-15ec/kila. Na 700din buta u radnji mesar zaradi 1:1 sa ulazom od 200din kila.
 
nije mi jasno zasto tovljaci toliko pune kad cene nema otimacina za telad ko da su drogirani sami srljaju u propast ,svi krediti podeljeni u banci nije ostalo ne rasporedjeni para
 
Zato sto nece vise niko da muze krave ili ovce i mnogo je veci posao. Kod bikova pobacas hranu i pocisti se ako treba i to je to. Na 35 ovaca imam vise posla nego na 5 bika. Jos sad kako se blizne pa svaka u boks po dva dana, pa premestaj, pa obilazi. Ko je imao krave zna koliko posla ima. Ovo je najlakse a imas pare na gomili ako te zajebe kisa.
 
Cenim da rade zbog ha dr. zemlje.
izeš ti posao kad na 10 kom. krepa 1.
ajd ko ima svoju telad,ali i tada lepo 600 evrića u džepče,koliko mu treba bar mesec i po dama da ga se rešiš,samo kad bi bilo kalibrirano seme bika.20 kravica pa 20 bičića x 600 i eto ga jedan subvencionisani rus.
 
Nazad
Vrh