Chat u govedarstvu

profesore nisam te bas najbolje razumeo. Mi trenutno koristimo 1,5% premiksa,10% suncekretove sacme,10% stocnog brasna i ne znam koliko krede da stavim? Nemamo silazu,hranimo cistim kukuruzom + detelina.
 
Zavisi koji premiks stavljaš u smešu, ako stavljaš 1% onda ti treba kreda, ako stavljaš 3% onda ti ne treba ništa sem tog premiksa. U tvojoj kombinaciji ako ideš i sa 1% premiksom, ne treba ti više od 0,5% krede u koncentratu, em su bikovi u tovu, em imaš lucerku u obroku.
 
Dali neko zna na cega se odnosi izjava ministra o novim podsticajina za goveda namenjena klanju??
 
Neka se nadje. :)
1a22bf9a012ce5dc46981a68e495ce2e.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Gotov koncentrat za bikove 26din za krave 28 din. Proteini su 14 odnosno 18%. Zar nije bolje bikovima dati kravlji koncentrat za tu malu razliku u ceni? Bolje bi napredovali?
 
Realno ne treba im 18%sp, ako se koristi i lucerkino seno onda se javlja problem sa viskom azota iz proteina sto opetrecuje jetru i uzima deo energije za sintezu uree u jetri. Inace u tom koncentratu sigurno 30% sirovih proteina je u obliku neproteinskog azota. Ne moze da se sad proizvede koncentrat sa 18%sp bez skoro 30 din po kg, a bez neproteinskog azota.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je skupo vise se isplati uzeti onu obicnu cev zaboravih kako se zove.Stavis i vidis dali trazi ili ne.Mada ja vise ne koristim ni to zovnem docu i on pogleda.Ako nekom treba prodao bih je..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
I ja se slažem da je skupo ali ako tako rano otkriva steonost onda nije pogotovo ako bi se par njih udružilo ali ovo je Srbija.Zato nam tako i ide.
 
Vazi,slikacu ujutru.Mrzi me sad da izlazim napolje ai zaboravih kako se strucno zove da nadjem sliku na netu...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Da ali ne cedi se svaka.Nego sa lampom pogledas unutra da li je otvorena,da li trazi ili ne nije sve u cedjenju...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
to je 620 kg prirasta.
u intenzivnom tovu, gde prirasti budu preko 1,5 kg dnevno to je oko 400 dana , tj. 13 meseci.
mislim na simentalce, i dobra grla.
 
Nazad
Vrh