Chat u živinarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro jutro.Jel mogu ja da pojedem samo lepinju i senf?Virslu cu dati kuci.Nesto nisam gladan.:haha:
@Dusko58:Ja moje koljem (ustvari ovaj sto ih nosi i kolje) danas, 58-i dan.
Jel to usluzno klanje?Koliko::novac::
 
Kad smo kod virsli,cuo sam zvanicno na TV da je farba koja je koriscena za farbanje virsli i koristila se od nastanka virsle KANCEROGENA.Kao takva je zabranjena u EU,ali ne tako da je uniste,vec izvezu.Zamislite gde.::samo bes::
 
Drustvo ja tek sada stigoh ovde. Bio naporan dan, a imao i goste. Kada su gosti otisli morao u Ns po cerke, stigle iz Madjarske. Za mene stvarno previse, a hteo sam sutra ujutro na pecanje. Tesko...
 
Drustvo ja tek sada stigoh ovde. Bio naporan dan, a imao i goste. Kada su gosti otisli morao u Ns po cerke, stigle iz Madjarske. Za mene stvarno previse, a hteo sam sutra ujutro na pecanje. Tesko...
Zar te zena nije banovala sa pecanja. Nikad ne doneses ribe pocela da sumnja u to tvoje pecanje.
 
Pa da joj objasnim da sada treba da krenem, mozda bi i proslo. Evo tu su svi, jos raspakuju sto su cere donele iz Madjarske. Pilica nije bilo, moram da pomenem i to.
 
Dobar dan ljudi, evo tek sada stigoh da se javim.
@SAMA

Izvini druze sto ti nisam juce odgovorio, jeste usluzno klanje 50 din po komadu.:ppozdrav:
 
Kod mene je 60 i to nosis sam na klanje i ides po njih.To je dobar biznis,a crevima uhrane svinje.
 
Koliko sam cuo,treba da budu mekane i zilave.Tvrde kidaju pile,a i pucaju.Ima neki tip u okolini sto pravi,ali su mu lose.Uglavnom se uzimaju uvozne.
 
Pokusacu da ti iskopam tu informaciju.Ja nit imam cerupaljku,nit imam musterije za masinski surene pilice.Razlika je poprilicna.Doduse stvar ukusa,ali masina im iscedi sok i budu bledunjavi,sa opustenom kozom.Neki ih cak farbaju u zutu boju.Boja je u vrucoj vodi,pa ga umoce u nju i odma u ladnu vodu.Koza se odma zateze.
 
@bobanvrb

Prste za cerupaljku mozes nabaviti na vasaru u Rumi. Probaj sa nekim od nasih forumasa da se dogovoris koji ida na vasar. Imas u temi "cerupanjed tovljnih pilica" sve objasnjeno i koji su najbolji i cenu.
 
Čitao temu i pročitao.I komentarisao samin post,:osmeh:
Ma ja bih negde bliže da nadjem nekog.Ima tih gumara.Kraljevo-Kruševac.Mozda se javim nekom ko ide u smederevsku palanku i tamo ih ima.Hvala u svakom slučaju.
Šta imamo na repertoaru večeras?Dali se slavi?:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh