Chat u živinarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To znaci da se i jelo.:haha::ppozdrav:Samo ljudi u godinama bi manje trebali uvijati curetinu u slaninicu.:haha:
 
Još ću pored vas i ja zapatiti živinu, iako sam više za jagnjetinu...:ppozdrav:

A sta bi ti falilo da si othranio 5 curaka. Neka su od toga 3 curana po 22 kg uredjeno i dve curke po 12 kg uredjeno, pisem prosek. To je ukupno 90 kg uredjene curetine, a svinja od 120 kg daje 33 kg uredjenog. O razlici u kvalitetu mesa, higijeni u ishrani (prljavstina od svinja, a od curaka), smradu u dvoristu..... da i ne govorimo. Siguran sam da za ishranu 5 curaka ne treba puno vise novaca nego za troje svinja, a kilaza dobijenog mesa je skoro ista. :ppozdrav:
 
A sta bi ti falilo da si othranio 5 curaka. Neka su od toga 3 curana po 22 kg uredjeno i dve curke po 12 kg uredjeno, pisem prosek. To je ukupno 90 kg uredjene curetine, a svinja od 120 kg daje 33 kg uredjenog. O razlici u kvalitetu mesa, higijeni u ishrani (prljavstina od svinja, a od curaka), smradu u dvoristu..... da i ne govorimo. Siguran sam da za ishranu 5 curaka ne treba puno vise novaca nego za troje svinja, a kilaza dobijenog mesa je skoro ista. :ppozdrav:
Svinja od 120 kila ima 96 kg polutke, od toga 24 kg su dve zadnje šunke a gde su još karmonadle plećke vrat ..?
 
Ma ljudi cemu rasprava.Volem ja sve.:osmeh:treba sve i jesti,a kod pica,ne valja mesati.Eventualno preseci,pa ondak menjati.:haha::ppozdrav:
 
ma kakva svinjetina, curetina je zakon, nepostoji lepsa supa, nego sto je cureca...Vrh:osmeh: a i lakse su curke za cuvanje, lakse se kolju, ciste..i plus ko ima povisen holesterol, u opste lipidni status, curetina je za njega spas!!:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh