Chat u Živinarstvu 4

Igranku prave jaki igraci.Naprave pometnju na trzistu,pokupe kajmak,pa posle se toboz sekiraju sto moraju podici cenu.Konkretno,kod pilica su se nakupovali na hiljade tona po 80.U to vreme inace i realno ide slabije prodaja.Ipak iskoristili su to mudro i zamrzli,a sada se spremaju za jesen.Jesen bude udarna,tj period od kraja avgusta,do kraja oktobra.Sad ce sve te pilice otkupljene po 80,da prodaju po 270 i eto ekstra profita.Nas mucenike niko ne pita,kako nam je i uklapamo li se u njihove malverzacije.Sva piletina se prodaje kao sveza,a porez se placa,ne na razliku u profitu,vec na VP cenu sveze odmrznutog.Niko za malverzacije ne odgovara,cak im se i dive na sposobnosti u biznisu.Tovljaci o ledinu,a za obicne smrtnike (kupce) takodje nema srece.Placace opet skuplje,a kupovace toboz sveze.Ono smrznuto se nigde ne pominje.
Ista prica je i sa svinjetinom.Tovljac i krajnji kupac su na steti,a isti profiteri u sredini.:osmeh: Raduj se Srbijo sto imas sposobne biznismene :ppozdrav:
 
Napisao ja nesto slicno danas tamo na sajtu gde je prica objavljena, dole u komentarima, jos sam napisao i nesto o zaradama tovljaca i klanicara i trgovinskih lanaca. Mislis da su objavili komentar! Ma zabole nekog da izvines u ovoj drzavi vise da sa sazna neka istina, ajmo sve okrenuti na sprdnju ili kuknjavu, kako je ko raspolozen. Dobro je nama kakvi smo mi a bice nam jos i bolje.
 
Super nam je,tako nam i treba :osmeh: Kazu da se ne nerviram.Ovde stvarno ko ne poludi,nije normalan.Okrecu se teze.Krivci su neduzni,a profiteri nevini.Sve,kao u ogledalu.Da zlo bude gore,dobar deo naroda to guta i prihvata,kao istinu.::samo bes::
 
Ovo je ziva istina.Treba deliti po mrezama.
HRANA I PIĆEVELIKI OPREZ: Ukoliko kupujete PILETINU u trgovinama, nipošto ne uzimajte OVU




piletina.jpg
Vjerovatno ste i sami primjetili prilikom kupovine u supermarketima jednu stvar – gotovo i pečeno pile je jeftinije od onog sirovog. Kako je to moguće? Zar ne bi trebalo biti obrnuto?
PILETINA - MEGAGIGA.INFO
Kuhanje i pečenje je obično jeftinije kod kuće, ali zašto je u ovom slučaju obratno? Objašnjenje je šokantno i poražavajuće:
U trgovinama se peku pilići kojima je rok upotrebe već istekao. I to nije slučaj samo sa pilićima nego i sa drugim vrstama mesa.
Da, nepošteno je i javnost nije upoznata s time, ali vrlo je logično, zašto da ih bacaju kada ih mogu prodati za manje pare, ali opet nešto zaraditi na njima.
Dakle, kada već kupujete piletinu neka to ipak bude sirova, koju ćete kasnije pripremiti kod svoje kuće. Podijelite ovo sa svojom rodbinom i prijateljima kako bi i oni bili upućeni u razne malverzacije koje prodavci rade kako bi zaradili, piše “Megagiga“…


http://www.haber.ba/lifestyle/hrana-i-pice/350966-veliki-oprez-ukoliko-kupujete-piletinu-u-trgovinama-niposto-ne-uzimajte-ovu
 
Meni neko pokupio 50kom pilica.Bio juče na svadbi,jutros da nahranim kad hoćeš otvorena vrata i ni jednog nema čak mi i hranilicu uzeli :haha: je..m ti narod.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav, cuvam curke, patke, kokoske, guske, ugrasne koke sve je to u jednom ogradjenom dvoristu ima ih oko 40 i do jutros je sve bilo super sve sam kupio kao pilice sada su vec odrasli i nisam imao ni jedno jedino uginuce, jutros kada sam otisao da ih hranim zatekao sam jednu udavljenu curku a jedna je nestala, ostatke druge curke sam nasao na kraju baste perje i malo iznutrica. Iza baste se nalaze njive tako da pretpostavljamo da je u pitanju lisica. Kakve su to zivotinje? penju li se uz zicu i kako protiv njih?
 
Velika steta.Mozda su i neki psi lutalice.Ko zna sta je u pitanju.Mozda da stavis onu zicu cobanicu.
 
moguce, za sada cu da ih zatvaram u objektu,samo cu da se namucim sa curkama posto spavaju napolje na zidu :haha:
 
Jadne. Samo ih zatvori. Ako curke bas nece da udju bolje im poseci krila. Nece moci da lete ali ce ostati zive..
Skoro sam video negde u ulici nekoliko zadavljenih i polu pojedenih kokosaka. Moguce je i da su kerovi lutalice, i oni bi da prezive. Tako je drzava sredila problem sa luitalicama- uhvati, kastriraj i pusti, a od cega ce da zive?? pa to vec nije njihov problem.
 
kazu lovci da se u okolini Panceva pojavilo i mnogo kojota, sutra bi trebali da mi se izlegnu pilici kikiresca, da ih stavim pod sijalicu kvocku ili da ih ostavim kod majke?
 
ima, prebacicu ih u kavez pa ona nek ih greje. imate neku ideju kako da napravim kupaliste za guske i patke,sada imaju neku vanglu ali mala je. Prostor nije problem, imam 50m x 15m za njih
 
Voda u koritu bi trebala da se menja svakodnevno, makar ja menjam svakodnevno, inace ce da se nakupi dole mulja pogotovo ako imate veci broj gusaka i pataka( 10 pa na gore)
 
Nazad
Vrh