Chat o Vinarstvu

Ljudi po koliko prodajete vino na malo kad vam neko dodje? Ako uopste radite to. Kod nas se trazi za slave domace vino i ja sam ove godine postavio cene ovako:
Cist merlo 450
Kupaza vranac-prokupac 400
Cist hamburg 300
Cista smederevka 350
Kupaza smederevka-rajnski rizling- 400

Kako vam se cini, precenjeno, podcenjeno? :)
 
Sve zavisi od okruzenja i navike okoline u kojoj zivis. Npr ja o tim cenama mogu da sanjam u mestu gde zivim, jel se uglavnom cuga rakija i pivo, pogotovo pivo. Da im dam dzaba mozda bi bili zadovoljni ai to je veliko mozda. Cast izuzetcima. Za Sombor grad je vec druga prica

Nije tu nista precenjeno to su za mene realne cene , ako se nekom nesvidja nek poljubi i ostavi, a ti ces videti kako trziste reaguje a i koliko cenis svoj trud i rad.
Sta znam malo je to nezahvalno komentarisati
 
Pa bas zbog toga sto cenim svoj rad i trud zato i necu da ga dajem dzabe.. Na primer hamburg ide kod mene u okolini litar i po za 300 din ali po meni je to malo. Nije da cu ja tu nesto da zaradim velike pare nemam ja neku kolicinu ali ako cu vec da prodam prodacu pristojno a ima kome dajem i dzabe ni ne razmisljam da naplatim, sigurno se 150-200l razdeli familiji i prijateljima jer to i jeste primarni cilj zasto ga pravim da imamo za svoje potrebe, a ko kupuje platice ozbiljan proizvod jer ce to i da dobije, ne poredi mi se moje vino od minimalno prskanog grozdja dobijeno prirodnim vrenjem i sa minimalnom zastitom sa onom hemijom iz supermarketa sto kosta 150-200 din..
 
Vina po 500 din l
Rakije od 500 do 800 din l
Mada daju i po manjoj ceni ali je sve to skarabudz. Dosta njih kupuju jeftino voce pa peku ili prave vino pa su postali i oni ,,vinari,, i ,,rakijari,,.. Ima i kod mene u mojih par sela vocara ali mi nismo podneblje pogodno za voce,nije to taj ukus i volim da odem do sumadinskih sela tamo je pravo.Godinama sam pomagao stricevima,braci,i rodbini u suvodolu,kolarima,badljevici itd pri spremanju njiva i spremanju rakija i vina. To je krvav posao i vredi tih para tako da vas sve razumem po pitanju cena i protiv sam toga da delite vas proizvod familiji i prijateljima i da idete ispod trzisne cene da biste nadomestili i nadoknadili pare. Nema tu ljutnje,svi radite za isti dinar,istocar i ratar i vocar i povrtar,svako moze da napravi za sebe koliko mu treba i sta mu treba. Ako hoces brajko moj da pijes pravo domace,plati pa klati,ako neces pali u market pa uzimaj spiritus i boji jetru do mile volje. Da se razumemo,ne pijem ali za slavu koja se sad blizi (14.11.)odem lepo i kupim i platim, ove godine 1l belo 1l crveno 1l za kuvanje i 1l hladnu da ima za na astal.
 
Vina po 500 din l
Rakije od 500 do 800 din l
Mada daju i po manjoj ceni ali je sve to skarabudz. Dosta njih kupuju jeftino voce pa peku ili prave vino pa su postali i oni ,,vinari,, i ,,rakijari,,.. Ima i kod mene u mojih par sela vocara ali mi nismo podneblje pogodno za voce,nije to taj ukus i volim da odem do sumadinskih sela tamo je pravo.Godinama sam pomagao stricevima,braci,i rodbini u suvodolu,kolarima,badljevici itd pri spremanju njiva i spremanju rakija i vina. To je krvav posao i vredi tih para tako da vas sve razumem po pitanju cena i protiv sam toga da delite vas proizvod familiji i prijateljima i da idete ispod trzisne cene da biste nadomestili i nadoknadili pare. Nema tu ljutnje,svi radite za isti dinar,istocar i ratar i vocar i povrtar,svako moze da napravi za sebe koliko mu treba i sta mu treba. Ako hoces brajko moj da pijes pravo domace,plati pa klati,ako neces pali u market pa uzimaj spiritus i boji jetru do mile volje. Da se razumemo,ne pijem ali za slavu koja se sad blizi (14.11.)odem lepo i kupim i platim, ove godine 1l belo 1l crveno 1l za kuvanje i 1l hladnu da ima za na astal.
To za jednu osobu po 1l od svega ? :D

To sto razdelimo familiji i prijateljima nikad oni ne ostanu duzni, jedan ti vrati isto neko domace pice, jedan ti posalje neku salatu, jedan posalje lesnik, jedan breskve, jedan kruske tako da sve je to meni skroz ok, dajemo jedni drugima cega imamo najvise.. A vino po 500 din kod nas ja msm da ne bi prodao nikome, cak i ova malo redja koja nema bas svako :D
 
Ma jok niko ne pije kod mene,ali da ima na astalu a i nemam gostiju ove godine. Kad su dobri ljudi i domacini i prijatelji ali ptavi onda ok,a ne kao kof mene kucici🤣
takva je cena. Kad mi neko donese domacu ja jedino da mu dam dzak zita drugo nemam😂
 
Nazad
Vrh