Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nedavno sam na forumu čitao o okvašivačima i neko je postavljao video o dejstvu okvašivača na površinski napon vode i penetraciju rastvora u list biljke. Hteo sam da link od tog klipa pošaljem nekom, ali ne mogu više da nađem gde sam to pročitao. Pretraga mi ne pomaže (uzgred, mislim da je pretraga na ovoj verziji foruma lošija nego što je pre bila), pa ako se neko seća u kojoj temi je to pisano neka mi dojavi...
 
Vucic nije porijeklom hercegovac nego iz okoline Bugojna centralna Bosna . To jeste vecinsko muslimansko stanovn ali vucici su sigurno pravoslavni Srbi.
Za Albance mislim da su vise Sloveni nego mi a mi , bar ovde u posavini smo izmijesani starosjedeoci Ilirskih plemena Breci i pridoslih Slovena . Sad kojih je bilo vise neznam .
 
Vi ste kolega za Ruse protiv nas? Komunistička partija je htela da zavlada svima, tu nema nacionalne politike, Bugari su znali da će u slučaju bilo kakvog protivljenja biti samleveni i promenili su ekipu za 5 minuta. Isto bi bili okupirani i sa Golubićem jedino bi se naši više pitali a manje hrvatski komunisti. Shvatite da Bugare uopšte nije interesovao ni rat, ni svetska revolucija, njih je zanimala Srbija, šopluk i Makedonija.
Ne,naravno da nisam protiv nas.Ono sto je veoma bitno je da razumete druge.Da razumete kako razmislja vas prijatelj,vas neprijatelj.Da razmisljate kao sahista.Da bi ste znali kakav ce neko potez povuci,probajte da se stavite u njegovu kozu.
Naravno da Bugare nije interesovao ni rat,ni svetska revolucija.Svetska revolucija nije zanimala ni Staljina,samo je zanimala zagrizene trockiste.
Da,Bugari su gledali kako ce udariti na Srbe i uzeti Makedoniju i jos neke teritorije.
 
Jevto, Genetska ispitivanja pokazuju da su Albanci genetski isti kao narodi severne Afrike, Tunis, Alzir, itd. Ista ispitivanja pokazuju da su Srbi, Rumuni, Hrvati i naravno Crnogorci i Bosnjaci, potpuno isti narod. Dalje najslicniji su nam Bugari, Madjari i cela severna Grcka. Da neko ne pomisli da sam lujka pa smo svi srbi, jednostavno svi mi smo SLOVENI.
 
Vucic nije porijeklom hercegovac nego iz okoline Bugojna centralna Bosna . To jeste vecinsko muslimansko stanovn ali vucici su sigurno pravoslavni Srbi.
Za Albance mislim da su vise Sloveni nego mi a mi , bar ovde u posavini smo izmijesani starosjedeoci Ilirskih plemena Breci i pridoslih Slovena . Sad kojih je bilo vise neznam .
Albanci imaju ukupno 20 % severne genetike a Srbi 70 % u koju ide slovenska, dinarska, vikinška i keltska. Od tih 20% su 19,9 % albanizovani Srbi. Kud sam ušao na ovom četu u istorijske rasprave, znao sam da ću upasti u zamku...
 
Jevto, Genetska ispitivanja pokazuju da su Albanci genetski isti kao narodi severne Afrike, Tunis, Alzir, itd. Ista ispitivanja pokazuju da su Srbi, Rumuni, Hrvati i naravno Crnogorci i Bosnjaci, potpuno isti narod. Dalje najslicniji su nam Bugari, Madjari i cela severna Grcka. Da neko ne pomisli da sam lujka pa smo svi srbi, jednostavno svi mi smo SLOVENI.
E ovo je tačno, jedino nisam baš siguran da smo samo sloveni...
 
Jevto, Genetska ispitivanja pokazuju da su Albanci genetski isti kao narodi severne Afrike, Tunis, Alzir, itd. Ista ispitivanja pokazuju da su Srbi, Rumuni, Hrvati i naravno Crnogorci i Bosnjaci, potpuno isti narod. Dalje najslicniji su nam Bugari, Madjari i cela severna Grcka. Da neko ne pomisli da sam lujka pa smo svi srbi, jednostavno svi mi smo SLOVENI.
Ipak,najnovija istrazivanja kazu da su nam najslicniji Hrvati,Bosnjaci,Crnogorci.


Ovo ipak podupire moje misljenje da sa Bugarima i nismo tako slicni.
A,moram priznati,da duva u tikvu onog jeretickog ucenja o Beloj Srbiji i Beloj Hrvatskoj.
 
Nismo ni blizu samo Sloveni jer po logici nemoze seoba nekog naroda da naseli toliku teritoriju. Moze se znati koliko je slovena krenulo u seobu a nisu ovde dosli na prazan prostor nego su se ukrstili.
 
Albanci imaju ukupno 20 % severne genetike a Srbi 70 % u koju ide slovenska, dinarska, vikinška i keltska. Od tih 20% su 19,9 % albanizovani Srbi. Kud sam ušao na ovom četu u istorijske rasprave, znao sam da ću upasti u zamku...
Pa ko su Albanci?Taj albanski jezik,ima li srodnog jezika?
 
Pa cuj, moramo imati neko zajednicko ime. Mi nismo doseljenici vec starosedeoci Balkana. Prapostojbina svih Slovena je Balkan. Zanimljivo je ko nam je najblizi posle gore navedenih.
 
Pa ko su Albanci?Taj albanski jezik,ima li srodnog jezika?
Kolega Jevto, nisam stručnjak za lingvistiku, mogu vam reći da je Albanski jezik 80 % mešavina slovenskih, latinskog, grčkog i vlaškog jezika. Ostatak je podela jezika Toski i Gega. Ilirski nije, Iliri su bili čuveni moreplovci a Albanci nemaju svoju reč za more i povezane reči. Albanci albanski jezik je istorijska enigma, jako je teško čvrsto stati iza nekog stava.
 
Vi ste kolega za Ruse protiv nas? Komunistička partija je htela da zavlada svima, tu nema nacionalne politike, Bugari su znali da će u slučaju bilo kakvog protivljenja biti samleveni i promenili su ekipu za 5 minuta. Isto bi bili okupirani i sa Golubićem jedino bi se naši više pitali a manje hrvatski komunisti. Shvatite da Bugare uopšte nije interesovao ni rat, ni svetska revolucija, njih je zanimala Srbija, šopluk i Makedonija.
@olalija
Ne vredi ti raspravljati sa njim, čovek je u nekom svom utopističkom svetu idealnog komunizma, a posebno je osetljiv na propast srpskog koncepta jugoslovenstva(koji je kao što smo svi iskusili bio jedna velika utopija).
Kada je danas preporučio Karla Šmita kao nekoga iz čijih teorija bi trebalo naći objašnjenje bombardovanja '99 i drugih krupnih događaja 20 veka, prevazišao je i samog sebe.
Meni je bilo naročito simptomatično kada je nedavno nekolicini nas učesnika u konstruktivnoj diskusiji formirao psihološki profil, gde nas je jako lepo prikazao, a sve radi toga što nije mogao nikog ubediti u svoje fiks ideje formirane isčitavanjem vrlo interesantnih izvora.
Mada, nikada se nezna, možda i mi pređemo na alternativne izvore, a zanemarimo činjenice.
 
@olalija
Ne vredi ti raspravljati sa njim, čovek je u nekom svom utopističkom svetu idealnog komunizma, a posebno je osetljiv na propast srpskog koncepta jugoslovenstva(koji je kao što smo svi iskusili bio jedna velika utopija).
Kada je danas preporučio Karla Šmita kao nekoga iz čijih teorija bi trebalo naći objašnjenje bombardovanja '99 i drugih krupnih događaja 20 veka, prevazišao je i samog sebe.
Meni je bilo naročito simptomatično kada je nedavno nekolicini nas učesnika u konstruktivnoj diskusiji formirao psihološki profil, gde nas je jako lepo prikazao, a sve radi toga što nije mogao nikog ubediti u svoje fiks ideje formirane isčitavanjem vrlo interesantnih izvora.
Mada, nikada se nezna, možda i mi pređemo na alternativne izvore, a zanemarimo činjenice.
Mislim da je ovo malo preterano, pratio sam postove kolege Jevto posebno o temi o malinama i jako su mi se svidela njegova razmišljanja a njegovi političko-rusofilski stavovi mi ne smetaju, bitno mi je da sam video da ne lupa gluposti a mišljenje ko mišljenje, svi ga imaju kao i zadnjicu...
 
DNK iz kostiju stanovnika Lepenskog vira, Vincanske i Starcevacke kulture je identican kao DNK danasnjih Srba.
 
Albanci izvorno vode poreklo sa Kavkaza. Onda su nastanjeni na deo danasnjih prostora u 11. veku i zatim se sirili, umnozavali, mesali sa drugima i asimilovali. Zato im je i jezik mesavina, a i o DNK analizama moze dosta da se pise.
 
сремац нисам те сватио па зар они нису тражили новопазарски санджак па зар то није крчедину југ и колико се ја сећам из основне ел то било у некој бањи и ту ји милан добио право да се прогласи краљем
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh