Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
милан обреновић је збогунутрашњих проблема и аустријских интереса ушао у рат и изгубио
Ovo je delimično tačno ali opet nema veze sa Nušićem. Jesi ti već rastumačio Sanstefanski mir. Ne možemo ovako pričati, skačeš sa teme na temu. Što se tiče ocena iz osnovne škole, kod mene je jedan iz geografije imao trojku a nije u 8. razredu mogao na karti evrope da nađe Jugoslaviju. Doduše donosio je nastavnici džak prekrupe mesečno...
 
ма ја само кажем да смо их двапут преварили а видим да и ти полако признајеш за први пут
 
ма ја само кажем да смо их двапут преварили а видим да и ти полако признајеш за први пут
Ja nisam nikad ni tvrdio suprotno, samo sam rekao za pesmu Pogreb dva raba da nije inspirisana porazom u ratu. Nemam ja šta da priznajem. A i to što misliš da smo ih drugi put prevarili, nije tačno. Pročitaj ugovore potpisane pred početak Prvog balkanskog rata pa ćeš videti ko je prekršio prvih 5 tačaka.
 
па да је отишао Михајлу на сахраху вероватно Нушић неби тако написао .никад нисам био на охридском језеру даје наше вероватно би отишао
 
Kolega, stvarno vidim da ne poznaješ temu, mani se. Austrija nas je spasila posle tog Srpsko-bugarskog rata, imali smo potpisanu tajnu konvenciju u kojoj smo garantovali da se nećemo teritorijalno širiti na sever(Kać) i zapad (Bosna), samo na jug i istok. Uzmi pročitaj nešto o Sanstefanskom miru, tu su nas Rusi ukopali gore od bombardovanja i svih građanskih ratova.
E pa tu se ne bih slozio,Rusi su podrzali Bugare jer su smatrali da je to njihov interes.Rusi su imali pravo da to ucine.Kralj Milan,o kome imam inace pozitivno misljenje,je se nasao veoma uvredjen,pa je Bugare koje je podcenjivao i gledao sa visine napao,pa smo rat izgubili.Bugari su verolomni,po mom misljenju ogromna je razlika izmedju Srba i Bugara.Bugari nisu glupi,ali na Srbe gledaju sa zaviscu,pogotovo na srpsku osobine junastva i prkosa koje nemaju.Bugari ce nas uvek udariti sa ledja kada misle da smo na kolenima.Taj nesretni Milanov rat je stalno izgovor Bugarima da nam zabiju noz u ledja.Kada bi Bugari ratovali protiv NATO-a?Nikada,i opet im je drzava nikakva,a stalno se svima dodvoravaju.
Uglavnom,Milan se okrenuo Austrijancima sa kojima se idealno razumeo.Bio je veoma inteligentan,kazu i lep,sarmantan...i postao je veliki zenskaros.Franja Josif mu je "zavrsio" da dobije titulu kralja.Pomogao mu je i da nadje nemacku princezu za nevestu nesrecnom Aleksandru,ali...
 
Poslednja izmena:
Baća Dobrodol zbrzali su i sve organizovali s'brda, s'dola.Deca po ceo dan pišu, prepisuju, šalju e- mailove sa domaćim zadacima učiteljima, Viber, Instagram samo pište...ovo kao da je priprema za svemirski program.Jedan mi školarac priprema u trećem a drugi već poleće u petom razredu na Mars.
 
E pa tu se ne bih slozio,Rusi su podrzali Bugare jer su smatrali da je to njihov interes.Rusi su imali pravo da to ucine.Kralj Milan,o kome imam inace pozitivno misljenje,je se nasao veoma uvredjen,pa je Bugare koje je podcenjivao i gledao sa visine napao,pa smo rat izgubili.Bugari su verolomni,po mom misljenju ogromna je razlika izmedju Srba i Bugara.Bugari nisu glupi,ali na Srbe gledaju sa zaviscu,pogotovo na srpsku osobine junastva i prkosa koje nemaju.Bugari ce nas uvek udariti sa ledja kada misle da smo na kolenima.Taj nestetni Milanov rat je stalno izgovor Bugarima da nam zabiju noz u ledja.Kada bi Bugari ratovali protiv NATO-a?Nikada,i opet im je drzava nikakva,a stalno se svima dodvoravaju.
Uglavnom,Milan se okrenuo Austrijancima sa kojima se idealno razumeo.Bio je veoma inteligentan,kazu i lep,sarmantan...i postao je veliki zenskaros.Franja Josif mu je "zavrsio" da dobije titulu kralja.Pomogao mu je i da nadje nemacku princezu za nevestu nesrecnom Aleksandru,ali...
Kakvo je sad ovo autošovinističko gledište? Znači Nato je imao pravo da nas napadne jer im je u interesu bilo da naprave bazu na Kosovu?
 
Kakvo je sad ovo autošovinističko gledište? Znači Nato je imao pravo da nas napadne jer im je u interesu bilo da naprave bazu na Kosovu?
Pa sada odosmo u demagogiju.Znaci odbijate pravo Rusima da sami odluce koga ce podrzati?Rusi nisu napali Srbiju,samo su u tom momentu lobirali za Bugare jer su procenili da je Milan "pomalo tvrdoglav",a da ce bolje "saradjivati" sa Bugarima.
Rat i medjunarodna politika nisu stvar emocija vec interesa.
Inace voleo bih da cujem Vase glediste o poreklu Albanaca.
 
@Matic
Nemam svoju (biološku) dečurliju, ALI zato imam SESTRIĆE !!!!
Bili mi danas u gostima, stariji će sada u Aprilu okruglo 18, a mlađi u Avgustu 15....
Stariji je srednjoškolac, 3. godina, a mlađi završava 8. razred...
Sve znam, i prijavljivanje na grupe, i Viber i WhatsApp, i RTS nastavu i slično !!!!
JBG-a, ja sam bio bolji, "čuvene" '90.-tih sam bio teenager, sedeo u mraku pod restrikcijama i sankcijama, išao na proteste protivu Miloševića (bilo moderno), na kraju prošao i bombardovanje, granica Montenegra i Kosova i jedno vanredno stanje, i eve sade u drugo vanredno stanje i tako...
Pa preživesmo....💪🍻
Njima ovo tek prvo.... 😂 :haha:
Da vidiš bandite kako vataju krivinu kroz zadnje bašte, i izbegavaju pajkane u patroli poslije 17, što veli onaj AVAV, "zabrana kretanja"...
Koliko čujem, cirkaju (NE DROGIRAJU se Bogu hvala !!!! ) i kartaju se....
Zvanično, tablića....;):whistle:😂
 
Pa sada odosmo u demagogiju.Znaci odbijate pravo Rusima da sami odluce koga ce podrzati?Rusi nisu napali Srbiju,samo su u tom momentu lobirali za Bugare jer su procenili da je Milan "pomalo tvrdoglav",a da ce bolje "saradjivati" sa Bugarima.
Rat i medjunarodna politika nisu stvar emocija vec interesa.
Inace voleo bih da cujem Vase glediste o poreklu Albanaca.
Sanstefanski mir je mnogo gori od bilo kog napada. Srbija na to nije mogla pristati nikako. Kako Rusi nisu nikog napali kad su napali Turke i oslobodili Bugare. To što vi pričate je politika, ne želim da politizujem istorijske činjenice. Kad su 1944 stigli do Bugarske dozvolili su im samo da presvuku uniforme i bez ikakve kazne pređu na pobedničku stranu sa strane nacista. Treba na vreme završiti ove istorijske priče i vratiti se kukuruzu i setvi.
 
Ako će ti biti lakše ti sebe ubedi da je pesmu napisao zbog Kosovskog boja. Čuj mi imali loše vođe.. Pa šta da kažu tek Bugari, nametnuli im švapsko kopile za kneza i kralja, svuda su zabrljali , da ih nisu spasavali svaki put Rusi imali bi sad državu veličine Krčedinske ade.
I nama su uvalili svapsko kopile za "kralja"
 
Sanstefanski mir je mnogo gori od bilo kog napada. Srbija na to nije mogla pristati nikako. Kako Rusi nisu nikog napali kad su napali Turke i oslobodili Bugare. To što vi pričate je politika, ne želim da politizujem istorijske činjenice. Kad su 1944 stigli do Bugarske dozvolili su im samo da presvuku uniforme i bez ikakve kazne pređu na pobedničku stranu sa strane nacista. Treba na vreme završiti ove istorijske priče i vratiti se kukuruzu i setvi.
Pa idete suvise emocijama...Kako je Sanstefanski mir gori od saveznickog bombardovanja 1944 ili agresije 1999?
A 1944 Bugari su imali u Kremlju Dimitrova...Srbi 1944 nisu imali zivog Golubica.Pogodite ko je izdao Golubica,coveka od poverenja Staljina isto kao sto je to bio Dimitrov.
Da li je Staljin pogresio 1944?Ko je ostao uz Staljina 1948,Srbi ili Bugari?
 
пошто видим да нешто знаш сремац нисам неки велики русофил али треба рећи чињеницу дасу руси повукли све официре из бугарске војске тако да су баугаре водили њихови капетани против наших генерала то говорим због бабе ипак је она генералска баба
 
и нисам те сватио за ширење на југ дали нам је било дозвољено или забрањено
 
и нисам те сватио за ширење на југ дали нам је било дозвољено или забрањено
Potpisivanjem tajne konvencije KuK monarhija je garantovala da neće intervenisati ako krenemo teritorijalno širenje na jug i da će se umešati ako nas neko napadne i obrnuto. Za izlaz na more nije donešena konačna odluka. Obavezali smo se da nećemo povući ni jedan potez bez njihovog znanja.
 
Poslednja izmena:
Pa idete suvise emocijama...Kako je Sanstefanski mir gori od saveznickog bombardovanja 1944 ili agresije 1999?
A 1944 Bugari su imali u Kremlju Dimitrova...Srbi 1944 nisu imali zivog Golubica.Pogodite ko je izdao Golubica,coveka od poverenja Staljina isto kao sto je to bio Dimitrov.
Da li je Staljin pogresio 1944?Ko je ostao uz Staljina 1948,Srbi ili Bugari?
Vi ste kolega za Ruse protiv nas? Komunistička partija je htela da zavlada svima, tu nema nacionalne politike, Bugari su znali da će u slučaju bilo kakvog protivljenja biti samleveni i promenili su ekipu za 5 minuta. Isto bi bili okupirani i sa Golubićem jedino bi se naši više pitali a manje hrvatski komunisti. Shvatite da Bugare uopšte nije interesovao ni rat, ni svetska revolucija, njih je zanimala Srbija, šopluk i Makedonija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh