Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oćeš da kažeš da sam promašio za jedan vek, a poenta je da su zadnji stigli na Balkan, a sad kažu da su oni Iliri.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Za dva veka. Nisu zadnji, zadnji su sleteli sa marsa u sarajevski hotel 1993 godine. Iliri nisu 99,9 % a i naši su za sebe govorili da su Iliri u 17,18 i 19 veku.
 
Imam sijaset i bezbroj primjera kako kod nas (bivša Juga) može čeljade po nacionalnosti i vjeri biti i 'vako i 'nako...
Iz moj(ega) okruženja:
Moj ujak se deklariše kao Hrvat, kršten Katolik, od oca Ličana i majke Mađarice, a ujna je "čista" Srpkinja...
Imaju troje dece, najstarije kćer, ostala sinovi...
Kćer je krštena u Katoličkoj Crkvi, kao i sin stariji, dok je mlađi, sticajem okolnosti odnešen u manastir Hopovo i kršten u Pravoslavnoj Vjeri...
Ajd' sade Vi mene prosv(j)etlite, šta su im djeca ?
Srbi, je li Hrvati ?
Budalaštine...
Moli, kumi, klanjaj, kleči, meni je svejedno, samo uvijek i na prvome mjestu:
Ne čini ONO, što nećeš drugi tebi da čine !
A ako ti učini zlo, ne okreći mu drugi obraz, no mu vrati kad-tad i neka ga zaboli barem 2-put jače no tebe što je !!!!!
Primjećujete da mogu pisat' bilo kojim narečjem, bilo koga kraja, eee, TO bi trebalo biti naša PREDNOST, svakolika različitost i bogatsvo uma i jezika i izražavanja, to TI velim, Švabo il' Francuz, ili' kojekakav drugi ljudski stvor pod ovim zemaljskim šarom, nikako nemaju !!!!!!!
I ajd' pogodite šta sam JA ?
Kanta, kofa, amper, vedro....
Ljestve, stube, merdevine.....
Sve je to SRPSKI JEZIK !!!!
Zar ne ? ;) 🍻
Imam sijaset i bezbroj primjera kako kod nas (bivša Juga) može čeljade po nacionalnosti i vjeri biti i 'vako i 'nako...
Iz moj(ega) okruženja:
Moj ujak se deklariše kao Hrvat, kršten Katolik, od oca Ličana i majke Mađarice, a ujna je "čista" Srpkinja...
Imaju troje dece, najstarije kćer, ostala sinovi...
Kćer je krštena u Katoličkoj Crkvi, kao i sin stariji, dok je mlađi, sticajem okolnosti odnešen u manastir Hopovo i kršten u Pravoslavnoj Vjeri...
Ajd' sade Vi mene prosv(j)etlite, šta su im djeca ?
Srbi, je li Hrvati ?
Budalaštine...
Moli, kumi, klanjaj, kleči, meni je svejedno, samo uvijek i na prvome mjestu:
Ne čini ONO, što nećeš drugi tebi da čine !
A ako ti učini zlo, ne okreći mu drugi obraz, no mu vrati kad-tad i neka ga zaboli barem 2-put jače no tebe što je !!!!!
Primjećujete da mogu pisat' bilo kojim narečjem, bilo koga kraja, eee, TO bi trebalo biti naša PREDNOST, svakolika različitost i bogatsvo uma i jezika i izražavanja, to TI velim, Švabo il' Francuz, ili' kojekakav drugi ljudski stvor pod ovim zemaljskim šarom, nikako nemaju !!!!!!!
I ajd' pogodite šta sam JA ?
Kanta, kofa, amper, vedro....
Ljestve, stube, merdevine.....
Sve je to SRPSKI JEZIK !!!!
Zar ne ? ;) 🍻


Zaguljeni Sremac.
 
па мисмо изгубили на сливници па смо се повукли ту
Kolega ne znam i dalje kakve to veze ima sa pesmom, ne znam koliko ti je poznata istorija Srbije druge polovine XIX veka, previše pojednostavljeno gledaš. Neprijateljstvu između Srba i Bugara su krivi Rusi koji su nas ukopali Sanstefanskim mirom i podrškom Bugarskoj maksimalističkoj politici na štetu Srbije. Dešavanja iz 1885 su posledica toga a ne razlog dešavanja.
 
Pokušavam plastično da ti objasnim, to je kao kad bi sad rekli da Vučić mrzi Kesića jer ga ovaj zahebava u vezi korona virusa a da ne gledamo ranija dešavanja.
 
јесули се ујединиле две бугарске територије јесу јессмо их ми напали јесмо најпростије
 
јесмо имали у том моменту лошег вођу јесмо ипосле смо имали јако пуно лоших вођа
 
Moj brate prekodrinski, @sova , TAKO JE, sade sam Sr(ij)emac , jer:
Sremci postanu i svi oni koji su KASNIJE stigli ovamo !!!!!
Isključujem se iz konverzacije, odoh da proceed-nem sa čvarcima !!!! 🥓
Al' ću se vrnem !!!! 🤼‍♂️
 
јесмо имали у том моменту лошег вођу јесмо ипосле смо имали јако пуно лоших вођа
Nisi ti to baš skontao, nije Nušić pisao pesmu i satire u kojima se ruga kralju i ministrima radi slabih ratnih rezultata nego zbog mita, korupcije koja se posebno odnosila na izgradnju pruge i podaničkog odnosa prema KuK monarhiji.
 
ма ову песму је написао због бабе и то је сам рекао
Ako će ti biti lakše ti sebe ubedi da je pesmu napisao zbog Kosovskog boja. Čuj mi imali loše vođe.. Pa šta da kažu tek Bugari, nametnuli im švapsko kopile za kneza i kralja, svuda su zabrljali , da ih nisu spasavali svaki put Rusi imali bi sad državu veličine Krčedinske ade.
 
и рече да су криви руси а сад се појави и аустрија
Kolega, stvarno vidim da ne poznaješ temu, mani se. Austrija nas je spasila posle tog Srpsko-bugarskog rata, imali smo potpisanu tajnu konvenciju u kojoj smo garantovali da se nećemo teritorijalno širiti na sever(Kać) i zapad (Bosna), samo na jug i istok. Uzmi pročitaj nešto o Sanstefanskom miru, tu su nas Rusi ukopali gore od bombardovanja i svih građanskih ratova.
 
ма имо сам пет из историје ма сад немогу да одустанем ма увредила бими се наставница
 
ма имо сам пет из историје ма сад немогу да одустанем ма увредила бими се наставница
Nemoj odustajati, pročitaj makar sa vikipedije o tom pogubnom miru, izbroj do deset pa razmisli. Kojeg boljeg vođu posle kneza Mihajla smo imali od kralja Milana?
 
милан обреновић је збогунутрашњих проблема и аустријских интереса ушао у рат и изгубио
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh