Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa takvi nemu muda jer da imaju mi bi se bar zvali Francuska.
Prostija varijanta. Napravi ti obračun na 30.000 a onda te kazni 30% zbog neispunjene norme pa ti isplati 21.000. Tako kod nas čujem plaćaju italijani. I tako svaki mesec već godinama. A normu tamo nikad niko nije postigao. Služi samo za umanjenje isplate.
Inače, moje mišljenje o poštarima je da su u pravu. Ako ima za direktore 370.000, ako ima za Krkobabićevog sina i familiju, ako ima za Marića i Ćirilicu, Zvezdu i Partizan, onda neka ima malo i za one koji zarađuju i koji drhte da im radno mesto ne uzme neki partijski poslušnik.
 
Imam ja dosta vise od tih 3500 I zaradim ih posteno ali ne pljujem po onima koji rade za toliko

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ne sazaljevam ni jednog jedinog, svako moze u svakom trenutku da kaze- ja za te pare necu da radim i da da otkaz, svako moze i da postane privatnik lepo zalozi kucu ili stan pod povoljnim uslovima kod banke i jos povoljnijim kamatama i da pri tom zaposli nekog radnika da radi kod njega i da ga exploatise ko sto su njega exploatisali
 
Dobar predlog. U mom selu kuća vredi od 3-10k€. Zavisi da li ima izolacije, grejanje Itd. Tu može dobrih 1,5-5k€ da se uzme kredita a možda i manje. Naravno, pod uslovom da je nekretnina prošla proces “ozakonjenja”. Ako nije, ne može u zalog.
Gledao sam skoro na Geosrbija. Ima 3-4 ozakonjene kuće. A ti što su odradili proces ozakonjenja, njima neće trebati kredit u skoriji vreme :)
Inače i kod nas jeste za malo veća Plata kod privatnika, ali se zato radi i subotom i praznicima. Kod nekih od 7-17h. Cigara može da se zapali u 9 pa u 12 pa u 15. Dotle, ako ti umre neko mora da dođu da te pronađu u fabrici da ti jave. Nema unošenja telefona. I sve to za 32-35k dinara.
Varilac može da zaradi i do 1.000€. Ali ne verujem da može da zaradi penziju.
 
Radnik treba poslodavcu, a ne obrnuto.Kad ljudi to shvate.

Evo skoro pricam sa jednim iz Nedeljkovica, nude platu 80 000 i nema ko da vozi, dakle u Vojvodini niko nece da vozi za 80000 dok na jugu voze za 30000.
 
Utisak godine ne mene je ostavila jedna stara zena na zelenoj pijaci jesenas dok je prodavala jeftine gace i carape 3 para 100 dinara i nailazi inspekcija sa komunalnom policijom i pise joj prijavu a posle prijave joj rekose bezi odma odavde da ti ne bi oduzeli robu a ona onako tuzna ,depresivna, ubijena u pojam u bezizlaznoj situaciji kuka na sav glas kako nema za drva i ugalj kako ima malu decu i teskog bolesnu cerku i da nemoze i nema od cega da zivi i onda kao grom iz vedra neba na ocigled zapanjenih gradjana rece I STA HOCE TAJ DJILAS STA ON HOCE STA ON MISLI ,gradjani se zbunjeno pogledase pretvori se tragedija u komediju a inace na ovakvu pricu ja nailazim svaki dan drzava je mnogo siromasna i to nije problem,problem je sto se vrlo malo ljudi smeje ljudi su u psihozi razvaljeni,depresivni,ponizeni i ovde se sada kristalise ovi najspremniji i najpametniji odlaze ,druga grupa su uvlakaci ,poltroni i partijski paraziti oni se snalaze fino ali su izgubili obraz i identitet,treca grupa su ovi sto ne kapiraju nista kao penzioneri jer su i sami bili seksualno zlostavljani mnogo puta mislim na torturu nervnog sistema i nervni sistem im je kao svajcarski sir oni ne kapiraju vise nista plus urodjeni sadomazohizam i cetvrta grupa su ovi kao ja sto pisaju uz vetar vecita opozicija koji stalno pljuju ,provociraju,slobodni,nezavisni,prkosni ali finansijski vecite bunardzije ali ljudi koji mogu da kazu gde hoce i sta hoce a da ne snose posledice i koji su cisti pred bogom.Ako bi me pitali mladi ljudi koja je grupa najbolja bez razmisljanja bi im odgovorio OVI STO IDU PREKO tu je sve i miris i ukus i unutrasnji mir i pun dzep a sve ovo ostalo je za terapiju kod neuropsihijatra
 
Zato je kod nas u okolini sve više kombija sa LE(le) tablicama...
I garavi unutra, pa se vozaju vamo-tamo...
Čak ima i doseljenih, uselili u napuštene kuće po selima, pa "rade" u nadnicama...
A "rade" tako, da gazdi smrke već u jutarnjim satima...
Uvek im nabijam na nos da mi, a tu podrazumevam i sebe u prošlom vremenu, nismo valjali, a o podizanju nadnice smo mogli samo sa sobom da pričamo...
Zovu ove gazde voćari, pa bukvalno mole za ovdašnjim radnicima, al sve se to pozapošljavalo kojekude, čak i dede i babe rade po firmama...
Skoro me jedan zajebava, na ivici vređanja, kako još malo da podigne satnicu, pa ću voziti ferari, apropo mog "novog" auta...
Velim ja njemu, pa tvoja kovana kapija vredi više nego moj auto, a traktor same-deutz vredi ko sva moja pokretna i nepokretna imovina, PUTA 2 !!!!
Imaću te na umu na proleće, nastavljam već zdravo lepo iznerviran, kada budeš zvao da se nešto radi, da izračunam satnicu za ferari...
Ova moja "dečurlija" iz ekipe, pričali glasno i smejali se, aaaa vidi gazdu kako radi...
A gazda se kupa u znoju, seče stara stabla jabuka zajedno sa radnicima...
A to nikada ranije nije radio !!!
Rezultat je ovo "velike seobe" na Zapad, u to nema sumnje, sela su bukvalno opustela, nikakve veze ovo nema sa nekim "napretkom", naprednjaka...
A garavi LElemudi na sever!!!
Ijuuu što se voledu s ovima našim "domaćim, kućevnim" ganerijanerima, da je bilo više puta tamburica-fest, i van sezone !!!!
 
Poslednja izmena:
Evo nabrzinu jedna zanimljivost ustvari stvar za razmišljanje . Pokušaću što kraće , dakle ovde u BiH skoro je bilo neko testiranje kod djece u osnovnoj školi , viši razredi i mislim u srednjoj. Testiranje je neke Evropske organizacije i sprovedeno je u monogim Ev državama .Nešto kao funkcionalno razumijevanje i opšte znanje . Inače BH klinci su imali katastrofalne rezultate , i ubrojeni u grupu polu pismenih (a stalno se tumači da nam je obrazovanje na visokom nivou ?)
Ajde to je jedna tema , ali mi je zapalo za uho , najzanimljiviji odgovor na neko od poslednjih pitanja za učenike , a glasilo je otprilike jednostavno : "Jeste li srećni i zadovoljni ?"
Dakle u BiH je oko 90% odgovorilo da , a npr u zemljama Sj. i zapadne Evrope oko 30% učenika je odgovorilo da .

Ima dosta pouka iz ovog odgovora , meni je jako zanimljiv ?
 
Deca su srecna moj Momo i bezbrizna a dali moze da bude srecan penzioner sa 17 000 penzijom a pola mu ode na lekove em dekintiran em hidraulika ne radi a budzati ga hipnotise 24 sata na svim medijima pa jos ako je clan vladajuce stranke mora da plati clanarinu a clanarinu placa 800000 clanova vladajucih organa koji moraju protiv svoje volje da idu po mitinzima i da se smeju i da aplaudiraju .Sada bi neko mljenje reklo da su to srecni ljudi koji putuju po mitinzima od grada do grada i jedu sendvice ali to je fatamorgana a psihopata naplacuje gledanje prvog kanala sa 2 miliona i trista hiljada brojila i to je LIVE SEX ili FULL INJECTION narod je dehidrirao totalno neka nam je bog u pomoci
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh