Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onoj ženi iz Bele Crkve, video što sam ja postavio, otac poverenik SNS-a za Belu Crkvu. Kaže da su njemu iz njegove stranke poručili da se tiho povuče sa funkcije bez obrazloženja. Bio je na dnevniku N1.
 
A propos тих водомера које помињете.... Код нас комунално предузеће, како сам ја схватио, има мало другачији модус операнди. Иду они да очитавају потрошњу воде, али ми се чини не баш сваког месеца (барем их не регистујем онако редовно како региструјем ове који "пишу струју"), па ти онда до наредног очитавања, сваког наредног месеца шаљу рачун за потрошено од претходног очитавања.

Или да будем јаснији - дођу ти после три месеца, очитају потрошњу насталу у том периоду, па ти на следећем и сваком наредном рачуну, док поново не крену у очитавање, шаљу рачун на потрошено током поменута три месеца. Ако ми је за утеху, опет је само моје запажање, не држе се увек тог метода - некад ми се чини да раде пос'о по ПС-у.
 
Moj lični "slučaj"...
Živa istina, za rubriku, "verovali ili ne"...
Zaposlen sam formalno u 2 firme, NA MINIMALAC naravno, u jednoj iz Niš-a kao komercijalista, i u jednoj iz okoline Smedereva kao tehničar na postavljanju protivgradnih sistema, a zapravo sam u zadnja 2 meseca uglavnom kod kuće i radim privatno sve što mogu, po voćnjacima, vinogradima i slično...
Da napomenem da ni od jedne od tih Firmi ne primam nikakvu platu, još su mi i dužni, pa sam svojevoljno napustio obadva posla iz revolta, prijavio ih obadva Inspekciji rada, i NIŠTA !!!
Kažu, da dam otkaz, e vala baš neću, nego nek' mi oni daju otkaz !!!!
Sad dolazi ono najluđe !!!!
Ne mogu da mi daju otkaz 1 godinu, a nisu dužni ni platu (taj "minimalac") da mi isplaćuju, jer ne obavljam nikakav posao, kažu iz Inspekcije Rada u Rumi !!!
A evo zašto...
Obadve Firme su me gotovo istovremeno zaposlile, i naravno, podigle onaj novac od nekoliko hiljada eura, jer su me "pokupili" pravo s Biro-a, i to, kao bonus, nikada zaposlenog...
Nemam ni dan staža do sada !!!
Pa jure mene ovi iz NSZ-a da dam otkaz u jednoj od Firmi, jer ne mogu da budem zaposlen u 2 Firme na neodređeno, mogu samo u jednoj, a u drugoj mogu da me vode po nekom Ugovoru o delu ili privremenom dodatnom radu !!!!
Kao šlag na tortu, nemam nikakav Ugovor o radu ni sa jednom od te 2 Firme, što je zakonska obaveza !!!!
Fino samo uzeli moje podatke, i prijavili me kao zaposlenog na neodređeno !!!
I redovno i uredno mi plaćaju Penziono i Socijalno !!!!
A pojma nemam koja Firma od njih dvojice mi uplaćuje !!!
Trenutno mi je uplaćeno do 01.01.2020.
Ovo bi svugde u svetu zvučalo kao san, (koja sam ja tražena persona, jbt-e) ali je ovde u Srbistanu horor film, pojavljuje se 3 Firma koja hoće da me zaposli "za stalno", i deluju korektno (na oko) ali ne može, već "radim" kod dvojice !!!! 🥳
I to do Nove Godine !!!
JEEEEEE(BOTE) !!!!! 🍻 🤪
Nisam ja kreten,mada sam polu->Bosanđeros, kontam ja da se deo tih para koje su digli na mene, odlio i u Partijsku kasicu-prasicu, ALI HOĆU I JA DEO !!!! 💪🖕
Pa sad smišljam šta mi je činiti, nešto sam naumio, a i predlozi Vas, cenjenih Poljoprivrednika- dojučerašnjih kolega, su dobrodošli !!!!
Kontakt preko PP, nemojte ovde javno, jer svakakvih Prolaznika i Poznavalaca Prilika ima ovde !!!!! 🏴‍☠️
Cheers old boys !!!! 🍻
 
Poslednja izmena:
Ma kod nas ne mora ništa da se skriva, ali tvoj slučaj ne može da se emituje na nacionalnim televizijama jer ima elemenata državnog neprijateljstva
Da li ste primetili da pojedini u nazivu firme dodaju slovo? Proglasi bankrot. Radnici i gazda idu na biro i primaju jedno vreme platu sa biroa a rade i dalje na crno. Kad istekne to, prijavi radnju na ženu. Ona uzme pare za firmu, sebe i iste radnike koji nisu prestajali da rade. Samo ih papirološki pošalje i uzme sa biroa.
Taj što ti je uplatio unapred, ne sme da ti da otkaz jer bi tada morao da vrati subvencije. Ako ti daš otkaz, on mora da nađe drugog na tvoje mesto a taj drugi nebi trpeo da nema platu. Kada je dobio lovu, on je uplatio dažbine unapred do kraja obaveze i njega država neće da dira. Zato što nema plate niko neće da ga dira. Nema prihoda, nema plate. Subvencije podigao odmah i sada čeka da mu istekne obaveza pa da ugasi firmu. Ti pravno možeš da ga tužiš sa 100€ privatnom tužbom ali nema ništa od toga.
U principu to je mućka. Naravno bratijska pa ga niko ne dira. Zna se koliko % ide u partijsku kasu da bi garantovano dobio subvenciju. Firma nikad ne oživi, ali je bitno da skine nekog sa biroa i uzme novac.

Da ne smaram, evo objašnjenja iz prve ruka
 
A za sta konkretno da ih tuzis? Sto su te zaposlili?Nema tu elemenata za tuzbu, a otkaz nece da ti daju jer imas ugovor na neodredjeno ili sto bi narod rekao za stalno, pa u tom slucaju ako poslodavac tebi da otkaz ugovora o radu mora da te proglasi tehnoloskim viskom, sto dalje znaci da naredne dve godine ne moze da zaposli radnika koji bi obavljao iste ili slicne poslove.A onda mora i otpremninu da ti da za vreme provedeno u firmi.

Tako da ostaje ti da radis bez plate ili da sam das otkaz.
 
A propos тих водомера које помињете.... Код нас комунално предузеће, како сам ја схватио, има мало другачији модус операнди. Иду они да очитавају потрошњу воде, али ми се чини не баш сваког месеца (барем их не регистујем онако редовно како региструјем ове који "пишу струју"), па ти онда до наредног очитавања, сваког наредног месеца шаљу рачун за потрошено од претходног очитавања.

Или да будем јаснији - дођу ти после три месеца, очитају потрошњу насталу у том периоду, па ти на следећем и сваком наредном рачуну, док поново не крену у очитавање, шаљу рачун на потрошено током поменута три месеца. Ако ми је за утеху, опет је само моје запажање, не држе се увек тог метода - некад ми се чини да раде пос'о по ПС-у.
I kod nas je tako bilo do 1 jula,kada su postavili digitalne i očitavaju ih sada od 20-25 u mesecu.Do tada su očitavali 2x godišnje i nakraju 6-omesečnog perioda obračunaju i onda platiš ako imaš duga ako nemaš nastavljaš da plaćaš istu sumu.
 
Je l' zna neko od Srbobranaca ili Vrbašana da li je tačno da će put Srbobran - Vrbas biti potpuno zatvoren za saobraćaj od prvog oktobra zbog radova? Navodno bi treba da bude zatvoren duže vreme (neko kaže i do mesec dana)... Ne mogu da verujem da će se takva glupost dozvoliti u sred sezone skidanja useva!
 
Kod nas pre par godina presvlačili i proširili put su-ns,tu gde je prošireno sad je kolotrag i pukotine ,posle ove zime će se poznati kvalitet radova.
 
Veliki govor predsednika Trampa.Naravno,RTS o ovome ne izveštava,ali znamo sve besmislenoj raspravi Vučića i Tačija.
Problem kod nas je što ljudi ne shvataju da su sami odgovorni za svoju budućnost i budućnost svoje zemlje.Oni koji ne ustanu protiv izdaje,lopovluka i javašluka su saučesnici i nose istu odgovornost kao i oni koji čine te zločine.

Danas se vodi velika borba izmedju globalistickih i patriotskih snaga u svetu.Globalisti svim sredstvima pokusavaju da uklone predsednika Trampa.U tom cilju je i zloupotreba one devojcice na zasedanju UN

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=09&dd=25&nav_category=78&nav_id=1595924

Takodje,pokusavaju preko Ukrajine da ga denuciraju.Medjutim,dobar deo bezbednosnog aparata SAD je uz predsednika.
Za Evropu je kljucna bitka za Nemacku,gde globaliste predstavlja Angela Merkel i sve tradicionalne partije.Sa druge strane patriote predstavlja AfD.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...pod-uticajem-propagande-kosovo-je-srbija.html

Kod nas globaliste predstavlja Vucic,a patriote Obradovic.
 
Poslednja izmena:
Kod nas je to sve sviranje u muški polni organ. Taj isti Obradović je dogovorio onaj upad u gradsku skupštinu u Beogradu... žene su se danima organizovale da je brane baš na taj dan... sve je bio dogovor... kao i upad u televiziju koji je takođe dogovoren da bi se rasturile demonstracije... kao što napisah sve je to kolektivno sviranje u polni organ jer niko stvarno ne želi da preuzme odgovornst za budućnost ovog naroda. A za sada naša budućnost je vrlo izgledna... eno je piše u prognozama UN... pedesetak godina i kraj.
 
Mislite i da je bojkot izbora dogovor?
Znate li koliki je to problem za Vucica?
Jeste li se uopšte upoznali sa programom Dveri.
Po toj logici Staljin i Hitler su dogovorili rat.Srbi i Hrvati Jasenovac,itd.itd.
Kao sto rece Benon svakog dana se borba vodi kao za Staljingrad,samo postoje pravila igre,jer da ne postoje vec odavno bi bili u pravom ratu.Ne zaboravite da vazi oko za oko zub za zub.
 
I ne brinite vi sta pise u izvestaju UN.Izvestaje kroje isti oni koji su onu devojčicu ubedili u one gluposti.Pogledajte na internetu sa kojom mrznjom to dete gleda u Trampa.Svrha takvih Izvestaja je da ljudi izgube nadu i da izgube volju za borbu.
Ne moze niko preuzeti odgovornost za narod koji nije sposoban da preuzme svoju sudbinu u svoje ruke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh