Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je isto ono što sam pisao neki dan , koliko su taksi uveli i poskupili narodu i cijene razne su digli a skreću temu da se priča samo o jednoj jedinoj taksi koju je uvelo Kosovo a i ne udara po džepu direktno narod .Slično i kod nas.
 
Neće se ni bunar ni cev isplatiti. Uskoro ćemo morati i tu stavljati vodomere. Za sada inspektori jure farme i traže da montiraju vodomere na svoje bunare i po njima plaćaju rudnu rentu državi. Još prošle godine krenuli u akciju.
U Jagodini je kubik vode do 2010-te bio 6din. Do 2012-te 8 pa 12. Od tada je oko 40din ili 38, nije mi račun pri ruci. Plaćam mesečno oko 250din, na selu. U gradu u stanu plaćam paušalno po članu negde oko 390din. Tri člana 10€ mesečno trošio ili ne.
Ti WC-i su verovatno, kao i nasip poljskih puteva, rađeni samo u atarima koji nose po 5K glasača. Samo ne znak ko će da kaki u tom WC-u kada su polja pusta. Palma zaostao u vremenu kada su iz polja virile glave kao danas na mitingu AV-a
Tu si ti potpuno u pravu,kako nas 10 ugradi pumpe eto njih.Kod mene komšija napravio vetrenjaču za struju.Došli iz ED istavili lanac da elisa da ne može da se okreće.Šta ljudi raditi.Ovi samo izmišljaju namete.Kako da dokažem da merači ne mere dobro.
 
Postaviš mjerač iza tog njihovog i porediš.
Koji merač da postavim.Samo taj njihov je merodavan.Samo jedna firma se bavi održavanjem tih satova.Naše JKP nema ništa sa tim.Jedino ako se dokaže da vodomer laže naše JKP snosi troškove a ako je ispravan onda vlasnik vodomera.Dobili smo papir sa procedurom kako kontaktirati tu firmu.Neki su to već uradili i samo su plaćali skidanje ,kontrolu i montiranje vodomera.Pa su zvali servis da ispita da li negde curi i opet samo džaba platiš.
Hoćeš li ti kao jedinstven i jedini napisati da tvoj vodomer laže.Nećeš ići na tvoju štetu.Mislim da su nas ovi uhvatili u klješta i samo zavrću ko mi paljenu žicu.
 
Zorane sa kojim obrazloženjem su stavili lanac na vetrenjaču?Pa zar se ne podstiče proizvodnja struje iz obnovljivih izvora?Ovo nije bilo ni na divljem zapadu
 
Pa ne možeš ti sam da praviš struju.Nema tu obrazloženja.Da je bar divlji zapad ja verujem da bi neke probleme sigurno već rešili-samo da nam je šerif pošten čovek.Mogu reći deci da slikaju da vidiš
 
U ovoj državi je sve moguće.Kada bi svi stavili vetrenjače ED može da ide u istoriju.
Isto su uradili sa solarnim panelima za proizvodnju el. energije...
Bio je jedared prilog na Potrošački Savetnik emisijii NIKADA VIŠE, kako su na sve načine ljude koji su višak energije ponudili EPS-u, pa pošto nije postignut dogovor, "nadležni" su im na kraju i zatvorili "radnju" i zabranili korišćenje čak i za sopstvene potrebe el. energije koju sami proizvode !!!
A i ovo za vodu potvrđujem, da će i to doći na red...
Zaista se nešto iza brda valja, ja imam bunar 17 metara dubok iskopan pre 40-tak godina,izvanredna voda i kada se radio seoski vodovod, nisam pristao da se priključim na njega jer je već u startu bio namet kao "priključenje" od 15.000 dinara u ono vreme, a pre desetak godina, a radilo se o donaciji Mađarske u 100% iznosu investicije, pa je taj iznos predstavljen kao neki trošak Vodovoda Ruma kome je celokupna infrastruktura sa bušotinom-izvorištem vode u Šatrincima predata na upravljanje i još da im se plati za to !!!!
Sada je priključenje na taj vodovod koji se eksploatiše sa minalnim troškovima održavanja (bukvalno NOV) 30.000 dinara, a u tu cenu ulazi samo postavljanje vodomera !!! Rov-kanal sa ulice gde prolazi vodovod kopate sami, ili nekog angažujete, morate iskopati rupu-jamu, 1x1x1 metar, po mogućnosti blizu ograde i kapije (zbog kasnijeg pristupa ovl. lica radi očitavanja stanja), ozidati, odgore betonirati kako bi napravili "merno mesto"...
Kada sve to obavite, obavestite Vodovod da ste odradili, oni dođu, pogledaju i provere, postave vodomer, odvrnu ventil da vide jer sve funkcioniše i nigde nema "rupe", pa možete sve zatrpati nanovo zemljom !!!
I to košta 30.000 dinara !!!!
A već su mi bili par puta, kao raspituju se kako snabdevam domaćinstvo vodom, rekao sam im da sakupljam kišnicu u burad, filtriram je, i tako koristim, a kupujem flaširanu vodu za piće...
Naravno da su skontali da ih zezam, pa sam jedno vreme očekivao da naiđu sa "ovlašćenim licem" da mi vršljaju po privatnom posedu i traže nelegalni priključak, što se, evo, posle par godina, nije desilo, ali nije isključeno kako sve ide...
Nisam mogao objasniti ni ovim mojim "suseljanima" da im uopšte nije potrebno priključenje na razne kablovske operatere TV programa da bi i dalje mogli "gledati TV", posle ukidanja analognog signala, već je većina (90% u selu) uzelo neki ponuđeni Paket, u kome samo gledaju programe od 101 do 120 (Pink i Hepi uglavnom) a ni ne znaju za mnoštvo ostalih kanala koje plaćaju bespotrebno jer ih ni ne gledaju...
Tako su ih ubedili razni promoteri, što preko fiksnih i mobilnih telefona, preko flajera i brošura a bogami i uživo !!!
Ne veruju mi da "hvatam" 43 domaća kanala preko obične antene sa pojačivačem koja me je koštala 10 eura i koju sam već imao, samo sam nabavio SetTopBox za sebe, a majci kupio nov plazma TV sa ugrađenim DVBT2 tjunerom...
A ko zna koliko je ovakvih sela po Srbiji, gde se više veruje ovima sa TV-a, "jer: rekao je TV (čitaj:AV) nego svom prvom komšiji i "suseljanu" !!!!
Tarabić M.: „Čovjek će više vjerovati svom sokoćalu, nego svom prvom komšiji!
 
Poslednja izmena:
Proizvodnja el. enrgije iz obnovljivih izvora je samo za odabrane, krug u koji je nemoguce uci. Tv cccam linije i iptv liste nikada jeftinije, nema potrebe za skupim paketima.
 
...beš demokratiju ovde . To što su nam "pomogli" da zaživi , nije nikakav poklon , nego alat za propast. Ovde trenutno je najgore da ti većina odredjuje kako ćeš živjeti , ako si manjina .Sad svatam pedere i lezbejke , slično je i nama još nekima koji smo manjina ., Što reče Bojan , nešto moramo , preduzeti , ali šta ?
 
Мени се чини да мањина командује већини, шта ће чинити и радити.....укључујући и те две настране групе у мањину.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ništa se tu ne može. Došao je čovek koji masu hipnotiše i dere kožu a sledbenike bogato nagrađuje. Npr, nije on nikog zgazio, JA sam gledao snimak. Taj će sutra na nož da ide za takvog vođu. Zadužio ga najvećim dugom.

Moja keva kaže”stari Krka bio dobar za penzionere. On je vladu obarao ako ne dobiju debelu povišicu. Ovaj sin samo sebe gleda, o penzijama ni reč”.
Ako pamtite, bilo je tako. Uskladjivanje penzija aprila i oktobra rast cena na malo plus rast proseka plate. Eno sad će minimalac +11% plate +8-15% cene na malo +2% zvanično, a penzije? Penzije će +5%. Gde je logika?
A svi ćute, i ćutaće. Penzioneri nikad potcenjeniji.
 
Ljudi vise ne beze samo zbog malih plata, nego zbog ovakvih debila i sistema koji nas unistava moralno. Pa za sta si ginuli nasi preci u ratovima, gvozdeni puk, slavne vojskovodje. Kad smo od jednog Zivojina Misica spali na vulina dr nesu sa pijacnom diplomom itd? Sve vise lici na to da ko hoce da zivi bez stranke da se iseli najbolje, da ostanu izlapeli penzioneri koji ga vole i botovi. Samo ne znam ko ce da im radi za plate i pemzije kad budu svi otisli, a ovi koji rade su prijavljeni na minimalac.
 
Kako zasto su ginuli.Ginuli su najbolji,da bi vladali najgori.Tako ti je to druze.Samo kad im vidis te face odmah ti je jasno.Moralne posrnule spodobe,koji samo poznaju moc novca i nista drugo.


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh