Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Beogradu setas po kolacu
af09b13e99f2239f184a5e3310f455f7.jpg


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 


Tramp vrsi pritisak na FED da dodatno obori vrednost dolara,pozivajuci se na pokusaje ECB da podstakne inflaciju u Evropi i oslabi evro.
Medjutim,niti evropske mere uspevaju da podstaknu privredni rast,niti FED ima jos mnogo prostora da obara vrednost dolaru.


Inverzna kriva prinosa na Wall Street,je uvek bila pouzdan indikator dolazece krize.Termin pocetka nove svetske krize je pitanje koje danas vredi ne milion,vec milijarde dolara.Igraci na berzi koji budu pogodili da prodaju akcije uoci pocetka pada njihove vrednosti ostvarice enormnu dobit,dok ce njihovi kupci zabeleziti enormne gubitke.
U svakom slucaju,dinar ce tada morati da izgubi vrednost i svi ljudi sa kreditima indeksiranim u stranoj valuti,kao i oni sa dinarskim kreditima sa varijabilnom kamatnom stopom ce biti u problemu.
 
Zdravstveno da bi overili knjižice. Penzijsko mu vode kao dug i vodiće mu večno sa kamatama. Niko ne zna šta će do kraja biti. Mnogima dug premašuje vrednost imovine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ove je tako kako je Dejja napisao samo što u državu ne postoji volja da se to baš reši(na našu sreću) verovatno neko shvata da je zakon nakaradan i da neko ko je npr dobio u miraz 2 kj zemlje po zakonu mora da plaća PIO iako je vrednost njegove zarade daleko manja nego što je dug za PIO. Za sada to tolerišu ,ja npr u kući imam 4 vlasnika zemlje a samo ia sam na PIO na osnovu poljoprivrede.
Kontrolišem redovno i ćutim. Tako Savo da si i ti dobekle u pravu za kolegu.
E šta može da se desi jednog dano vidimećemo,mada lično mislim da će zakon biti oromenjen i ubuduce se vlasnici zemlje plaćati PIO proporcionalno a “hobi” poljopr.će biti pošteđeni plaćanja.
 
Kod nas bi radnik odgovarao za primenu sile nad razbojnikom
Pre 5-6 godina u poštu u Beški upadne razbojnik i u pokušaju da opljačka poštu i prisutne zakači se sa nekim dedom,porvaju se i deda mu nekako ušine vrat i kičmu.Lopov zbog povreda nije mogao da pobegne,stignu hitna i policija,svi misle rešen slučaj kad dedi stiže poziv na sud za nanošenje teških telesnih povreda i sudija ga odrapi sa 450000 din.Posle se ljudi pitaju što niko ne interveniše kod scena nasilja u javnosti...https://mondo.rs/Info/Drustvo/a628586/Mestani-Beske-savladali-pljackasa-poste.html
 
Kod nas bi radnik odgovarao za primenu sile nad razbojnikom
Odgovarao bi svuda u svetu,cim mu je oteo pistolj za njega je prestala opasnost i jos je ovaj krenuo da bezi, a zakljucali su ga pa onda opet sebe doveo u bespotrebnu opasnost jer je ovaj mozda imao jos jedan pistolj.Sve u svemu cim je ovaj krenuo da bezi stvar je gotova i svaki dalji postupak ide na stetu. Tako je komsija davnih dana dobio 3 godine robije,klinac mu opljacka trafiku on krene za njim stigne ga i ubije Boga u njemu, aj sto je zaglavio robiju, nego je mora i da izdrzava bitangu jer ga je osakatio,pazar mu bio nekih 100DM a na kraju ga sve kostalo toliko da je prodao stan,sto za advokate sto za naknadu stete.
 
Odgovarao bi svuda u svetu,cim mu je oteo pistolj za njega je prestala opasnost i jos je ovaj krenuo da bezi, a zakljucali su ga pa onda opet sebe doveo u bespotrebnu opasnost jer je ovaj mozda imao jos jedan pistolj.Sve u svemu cim je ovaj krenuo da bezi stvar je gotova i svaki dalji postupak ide na stetu. Tako je komsija davnih dana dobio 3 godine robije,klinac mu opljacka trafiku on krene za njim stigne ga i ubije Boga u njemu, aj sto je zaglavio robiju, nego je mora i da izdrzava bitangu jer ga je osakatio,pazar mu bio nekih 100DM a na kraju ga sve kostalo toliko da je prodao stan,sto za advokate sto za naknadu stete.
Nije tako svuda u svetu,u anglosaksonskom svetu je skoro nemoguće prekoračenje nužne odbrane a za ugrožavanje poseda možeš iz tenka(ne onog ciganskog) da pucaš na napadača sa praćkom...
 
Pa ni kod njih nije sve tako sareno, al ovde je jasna situacija, odbranio je svoje, ovaj krenuo da bezi sve ostalo je zasebam slucaj.
 
Jevto dobar post , nego pri kraju si napisao : ... dinar ce tada morati da obori vrijednost...
Zbog cega ?

Zato sto ce prilikom krize porasti tražnja za devizama Gradjani ce kupovati evre,banke ce prodavati dinare NBS i kupovace devize i plasirati ih gradjanima i privredi.Spekulanti ce uzimati dinarske kredite i kupovace devize,racunajuci da ce inflacija biti jaca od kamate na kredit.Isto ce raditi i banke pozajmljujuci novac od NBS po referentnoj kamatnoj stopi koja bi bila niza od stope depresijacije dinara,pa bi dinare menjale u evre.Da bi to sprečila NBS mora podići referentnu kamatnu stopu i tako ce automatski podici kamate svim kreditima sa promenljivom kamatnom stopom.
Takodje,spekulativni strani kapital ce napustiti Srbiju,itd,itd...
 
Poslednja izmena:
Sustinski kriza nije nikakva sansa za Srbiju,kako su pričali u vreme prosle krize.Cak je danas Srbija izložena vecim rizicima nego 2008.Dinar je precenjen i u vreme krize ce krenuti da traži ravnotežu prema evru.
 
Poslednja izmena:
Zato sto ce prilikom krize porasti tražnja za devizama Gradjani ce kupovati evre,banke ce prodavati dinare NBS i kupovace devize i plasirati ih gradjanima i privredi.Spekulanti ce uzimati dinarske kredite i kupovace devize,racunajuci da ce inflacija biti jaca od kamate na kredit.Isto ce raditi i banke pozajmljujuci novac od NBS po referentnoj kamatnoj stopi koja bi bila niza od stope depresijacije dinara,pa bi dinare menjale u evre.Da bi to sprečila NBS mora podići referentnu kamatnu stopu i tako ce automatski podici kamate svim kreditima sa promenljivom kamatnom stopom.
Takodje,spekulativni strani kapital ce napustiti Srbiju,itd,itd...
to je scenario iz 90ih,moze ponovo da se desi al i nemora (y)
 
Ja samo znam da u ekenomiji se nikad nezna šta će se desiti jer da se zna svi mešetari bi to pokušali unovčiti pa bi se samim tim preokrenulo.
 
to je scenario iz 90ih,moze ponovo da se desi al i nemora
Ne mislim da ce biti tako zestoko ka devedesetih kada su nas blokirali sa svih strana,to je bilo nesto sto ne bi prezivela ni nemacka ekonomija.
Ali sada ako ode evro na npr. 150 din. mnogi duznici sa kreditima vezanim za stranu valutu,a sa prihodima u dinarima su u problemu.Ako NBS podigne referentnu stopu na 10%,kamata na kredite uzete u dinarima i sa varijabilnom stopom ide gore za nekih oko 8%.
Pri krizi teba ocekivati pad privrednih aktivnosti,sto znaci pad i profita iz kojih se rate kredita finansiraju...
 
Jevto gde ti pronalazis sve ove stvari? Za krizu sam slusao skoro jednog naseg ucenog coveka i on je pricao da je samo pitanje kad ce da izbije i onda procitam ovde da ti o tome pises. Imas cesto interesantne postove.
 
Da li još kod nekoga ima digitalnih vodomera koji dupliraju potrošnju vode ili samo kod nas u Kikindi.Navodno stari vodomeri kojima se decenijama merila voda su bili na štetu JKP,Primer-umesto 2700 din račun je sad skoro 6000 din a ne možemo dokazati da su satovi baždareni da mere veću potrošnju.Veći mi je račun za vodu od računa za struju.To za moga života nikad nije bilo. O kvalitetu vode da ni ne pričamo jer je najlošiji u Srbiji.
 
Da li još kod nekoga ima digitalnih vodomera koji dupliraju potrošnju vode ili samo kod nas u Kikindi.Navodno stari vodomeri kojima se decenijama merila voda su bili na štetu JKP,Primer-umesto 2700 din račun je sad skoro 6000 din a ne možemo dokazati da su satovi baždareni da mere veću potrošnju.Veći mi je račun za vodu od računa za struju.To za moga života nikad nije bilo. O kvalitetu vode da ni ne pričamo jer je najlošiji u Srbiji.
Kad je tako treba otkazati vodu a probušiti bunar i staviti električnu pumpu i to će se veoma brzo otplatiti a kad im otkaže njih desetak i oni će promeniti pesmu
 
Neće se ni bunar ni cev isplatiti. Uskoro ćemo morati i tu stavljati vodomere. Za sada inspektori jure farme i traže da montiraju vodomere na svoje bunare i po njima plaćaju rudnu rentu državi. Još prošle godine krenuli u akciju.
U Jagodini je kubik vode do 2010-te bio 6din. Do 2012-te 8 pa 12. Od tada je oko 40din ili 38, nije mi račun pri ruci. Plaćam mesečno oko 250din, na selu. U gradu u stanu plaćam paušalno po članu negde oko 390din. Tri člana 10€ mesečno trošio ili ne.
Ti WC-i su verovatno, kao i nasip poljskih puteva, rađeni samo u atarima koji nose po 5K glasača. Samo ne znak ko će da kaki u tom WC-u kada su polja pusta. Palma zaostao u vremenu kada su iz polja virile glave kao danas na mitingu AV-a
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh