Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Поздрав драгој браћи!

...О томе сведоче колеге, спортски новинари, који су били на лицу места. Они преносе да се на том мечу десило да су румунски навијачи излазак ривала на терен пропратили снажним аплаузом, али их је од свега можда највише одушевио транспарент којим су дочекани, а на коме је писало: „Румун има само три брата: Дунав, Шуму и Србина“....

Dpe-CTbWwAAE9Me.jpg:small
 
Rumuni su unijati ,prihvatili papu i gregorijanski kalendar,ostalu su pravoslavni ali primili uniju.

Nisu unijati,ne prihvataju papu.Pored bugarske,rumunske i grcka pravoslavna crkva koristi Milankovicev kalendar i Bozic (do 2100 -te:osmeh:,mislim )slave kad i katolici.To ne znaci da su unijati.Unijata,koliko znam ima u Ukrajini.Zanimljivo je da su Milankovicev kalendar prihvatile te crkve,dok srpska nije,iako je Milankovic bio Srbin.
 
Sad tek neznam ništa ? ,.. a šta su većinski u Moldaviji a šta u Ukrajini po vjeroispovjeti ?

Svi su pravoslavni,ali u Ukrajini deluju cetiri pravoslavne crkve,Ukrajinska pravoslavna koja vrsi bogosluzenja na ukrajinskom i koja je jos uvek kanonski nepriznata i oko koje se vodi ogroman spor trenutno u crkvenim krugovima.zatim Ruska pravoslavna,Unijatska pravoslavna i jos jedna mala (po broju vernika)pravoslavna crkva koja isto vrsi sluzbu na ukrajinskom.
 


Gledaj ove glupe Nemce,nisu jos culi da je Tito umro....:haha:.....i da stranci nece odneti zemlju na ledjima....:osmeh:


https://www.dw.com/sr/zbog-kine-otežavaju-kupovinu-nemačkih-firmi/a-46799398

- - - - - - - - - -

Daj da im Izvezemo Vodju,on radi 25 sati dnevno i sve bolje zna od bilo kog ekonomiste i drzavnika.Da i ovi Nemci malo progledaju i udju u zlatno doba....

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2018&mm=12&dd=19&nav_id=1484030


Samo ne znam kako bi prosao ove kriterijume bez dana radnog staza u struci....osim toga koja mu je struka???:sta:
 
Ако би којим чудом дошло до промена па неко ревидирао активности политичара од Тита наовамо, па увео преки суд, волонтирао би на вешалима, без капуљаче и прековремено.
Mene su proyivali na forumu da mrzim mađare(to je bilo zadnje) al bilo svega,a ako počnem da komentarišem ovog dobrog čoveka,iz poštene porodice,i sremci ima da me razapnu,tako da ćutim.
 
Jesu Rumuni većinom katolici ili pravoslavci ili nešto treće ?

Otkud mi ovaj forum od danas drugačiji , nekako plav ? (piše gore v bulletin) ? Jel još tako kod nekog , nemogu da se priviknem ?
Isključivo pravoslavci,samo im je kalendar po novom. Bio sam pre mesec dana na proslavi ujedinjenja Rumunije i mogu ti reći da je crkva prisutna u svim sferama društva i to mnogo.

- - - - - - - - - -

Rumuni su unijati ,prihvatili papu i gregorijanski kalendar,ostalu su pravoslavni ali primili uniju.
To su priče i propaganda.Koliko ja znam sam mi i rusi obeležavamo po starom kalendaru ostale patrijaršije po novom.
Imaju svog patrijarha i RPC je priznata kao i SPC.
Unijati su vaiše gledani tamo kao neka sekta koja je želela to što ratar piše ali nisu uspeli i ukinuti su sa dolaskom komunista mada mi pop priča da RPC ima problema sa unijatima.
 
Poslednja izmena:
Jel ljudi,da vas pitam nesto,da li kod nekog u opstini ili mesnoj zajednici neko organizuje ove koji primaju socijalu da u ovakvim slucajevima(trenutno sneg)da se cisti po ulicama kod ljudi koji nisu u mogucnosti da sami ociste?
 
Ne organizuje niko. Pored reka smece, groblja urasla u korov, strujne linije oklopilo drvece, a oni uzimaju pare i sve cetri uvis. Morali bi oni kod mene da se potrude da zarade. Izuzev, daleko bilo kad je neko nesposoban za rad.
 
Jel ljudi,da vas pitam nesto,da li kod nekog u opstini ili mesnoj zajednici neko organizuje ove koji primaju socijalu da u ovakvim slucajevima(trenutno sneg)da se cisti po ulicama kod ljudi koji nisu u mogucnosti da sami ociste?
Da, opstina daje 5l dizela po 1km, ko se prihvati u mesnoj zajednici da cisti sneg.
Predhodni predsednik mesne zajednice je uzimao sebi gorivo a za put ko se kako snadje. Trenutno ciste moja dva drugara u jednom zaseoku, prihvatili su tu obavezu ili podpisali ugovor neki, kako to vec funkcionise, nemam pojma...
Ja zivim u drugom zaseoku i ovde nije hteo niko da prihvati tu obavezu, ja cistim zbog sebe i ono sto meni treba svakodnevno a to je nekih 1,5km, jednom komsiji do kuce i to je to.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Jel ljudi,da vas pitam nesto,da li kod nekog u opstini ili mesnoj zajednici neko organizuje ove koji primaju socijalu da u ovakvim slucajevima(trenutno sneg)da se cisti po ulicama kod ljudi koji nisu u mogucnosti da sami ociste?

Igrom slučaja sam prisustvovao jednom razgovoru gde se čovek žali da posle 40 godina radnog staža ima penziju 20600 din. (2x10300 din.) Kaže da kad ode po svoju penziju od 10300 din, istovremeno primaoci socijalne pomoći podižu po 7500 din. (ako sam dobro razumeo isto polovina od 15000 socijale).
 
Znam jednog koji mesecno dobije blizu 30000din
Pocev od ciste socijelne pomoci, nekog dodatka za decu i popust na struju
Inace radi na crno, gazda hteo da ga prijavi ali on to nece jer mu se " ne isplati"
 
Sad mi nije jasno zašto se bunite što neki ljudi primaju socijalnu pomoć u društvenom uređenju u kojem i vi učestvujete. Ne bunite se što vam ostareli roditelji koji su rmbali i stvarali ovu zemlju i ceo životni vek gledali pod noge i u nebo primaju bedu kao penziju. Ne bunite se što vam krv, znoj i muku otkupljuju za budzašto jer nemate snage da se suprostavite onima koji legalno otimaju od vas. Ali oni nisu krivi već su krivi primaoci socijalne pomoći.
Sledeći stupanj će verovatno biti da se oni koji ne mogu raditi ili ne žele raditi kao robovi lepo strpaju u neku pećku i onda neće da žive o trošku naroda. Ali se isti narod ne buni zbog miliona onih koji na direktni ili indirektni način žive na njegovoj grbači.
Nije mi jasno gde je ovom narodu nestala ona empatija prema komšiji, rođaku, suseljanu. Ako ništa drugo gde je nestala ona milosrdnost i hrišćanska ljubav kojoj su nas stari učili.
Mislio sam da je to na selu ostalo u tradiciji da se siromahu i nemoćnom pomogne.
Samo se zamislite jer danas, sutra krug se može okrenuti... ne dao Bog neko će od 'gazde' da postane primaoc socijalne pomoći. Ili će sutra neki potomak da se nađe u sličnoj situaciji... treba stvarati uređeno društvo gde će svi imati svoje mesto i dovoljno za svoje potrebe...
 
vuxsd,nije problem ako neko prima socijalnu pomoc ako je on stvarno socijalni slucaj,problem je sto mnogi nisu(spratna kuca,dva-tri zelena traktora u dvoristu,itd)a primaju s.pomoc.

- - - - - - - - - -

U Madjarskoj resavaju to drugacije,svaki radno sposoban primalac socijalne pomoci(muskarac i zena) duzan je da svojoj opstini,mesnoj zajednici odradi odredjen broj radnih sati(ciscenje snega,seca siblja itd.) Ako se ne pojavi dva-tri puta ,cao djaci,ode socijala.Sve ovo organizuje sekretar mesne zajednice,ima spisak, i on vodi evidenciju.Radi se o jednom selu gde sam se licno uverio kako sve to funkcionise,jos jedna zanimljiva stvar da selo ima svoju neku njivu xx povrsine pa socijalci tu uzgajaju papriku od cega prave oni sami ajvar pa posle plasiraju(selo)na trziste,naravno tu imaju pomoc nekih evropskih fondova.

- - - - - - - - - -

Gledam pre koji dan covek 80-ak godina pati se sa snegom,pored njega prolazi primalac socijale 40 i kusur godina ,zdrav,jak ko bik, pa zajebava coveka kako nije sposoban da ocisti sneg ispred svoje kuce,sta reci......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh