Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zna se neboj se.Preko Google Earth-a i geosrbije i katastra i po ugovorima o zakupu iz opštine,samo je problem u ovoj državi da se riba čisti od repa a ne od glave.:ppozdrav:
 
Sta imam od toga da on radi za dzabe,ako ja ne mogu da zaradim ili eventualno da on odustane pa da nosim jedan torsak na ledjima bez potrebe ?


Ovo je stav pomirenja sa smrdljivom, prevarantskom stvarnošću.

Da nije bilo žrtvovanja za opšte i kolektivno dobro, ljudsko društvo bi verovatno bilo još uvek na nivou horde...

Da nije bilo "Partizani, ne bojte se rana !" verovatno bi smo još uvek bili feudalna društvena zajednica.

Da nije bilo "Gotov je !" verovatno bi sada njegov sin umesto brata ovoga vedrio i oblačio.

Ako se ljudsko biće povije pred svakom šušom koja kandžiju u ruci drži, čovek nije.

Kandžija ti, kandžija mi, pa da vidimo čija majka crnu vunu prede.
 
Nemam sta da kandzijam,gledam sa ovo para koliko nemam ili imam kako da se organizujem i napravim mravlji korak,ali siguran nego da godisnju zaradu ulozim za depozit licitacije na kojoj svesno ne mogu da prodjem.
Ja nemam nista od toga da neko drugi nema, gledam kako da se izborim za sebe samostalno.

Kis i ti si cutao, a hteo bi da radis tu drzavnu zemlju ?
 
Ima kod nas jedan Beogradski biser izda zemlju koju je uzeo u pod zakup za vise para pa onda uleti u drugu drzavnu na divlje i celo selo cuti niko nezna,a svi videli.
 
A kukas kako zimu da prezimis i sastavis kraj s krajem ...

Kris verovatno ima puno vise uzurpatora, samo neki politicki nepodobni ili koji nisu zeleli da pocaste lokalne vlastodrsce su demonstrativno zrtvovali skidajuci im usev sa njiva.
Ne moze domacin covek da organizuje zetvu kad zeli,a ne opstinari koji inace ne znaju ni gde su parcele,a kamo li da ih pronadju,sacuvaju,nadju ko ce da vrsi,preveze ...
 
Pazi u mnogim opštinama i nije bilo potrebe za tim,jasno je to meni da je to teško izvodljivo sve ali ipak deluje na psihu ostalima...
 
Capture_zpsspzru8j7.jpg


Da li neko mozda ima ovakva dva nosaca sa tanjirima na prodaju i od cega bi to moglo da bude ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh