Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekada mi je aks,preneo preko 2t semena deteline za jedno selo,blizu Knjazevca.
Ne odjednom,ali najveca posiljka je bila teska 350kg,nikad nisu postavljali pitanje,doduse to je bilo negde 2008 godine,a kanda su se posle toga prozgadili.
Jedino sto su kasnili sa donesivanjem love.
 
Mala i srednja gazdinstva po svojoj strukturi ne jurišaju na državnu zemlju.

To da izvinete svi vi koji krivite stvarnost.

Svi koji jurišaju na državnu zemlju su preduzetnici ili velika gazdinstva.

Ajde zdravo vukovi u jagnjećpj koži.
 
Posle tumačenja ove zakonske mogućnosti, priča o jačanju malih i srednjih gazdinstava je „mrtvo slovo na papiru”


Ovo piše u tekstu koji je citiran i na koji sam reagovao.

Svi koji igraju na državnu zemlju nikako se ne mogu uvrstiti u kategoriju "mali i srednji". To su ili velika gazdinstva ili preduzetnici, što bi hteli da se svrtaju u male je ono što narod zove "kurvaluk".
 
Lepo se nakupi par malih paora pa toga velikog teraju na licitaciji do te granice da radi zabadava,uvek ce vise istrpeti par njih nego jedan.
 
Sta imam od toga da on radi za dzabe,ako ja ne mogu da zaradim ili eventualno da on odustane pa da nosim jedan torsak na ledjima bez potrebe ?
 
Toga više nema,uzurpirane i neplaćene parcele se skidaju od strane države i doviđenja...
 
@NA

Vidi se da si počeo da radiš za gazdu hahaha...

Nemoj se naljutiš molim te, ti znaš da ja tebe cenim i da ne bih da te uvredim, samo te podsećam na svet oko tebe i parolu o "kuka i motika".
 
I dalje se ne zna gde su hiljade,da ne kazem stotine hiljada hektara, od preostalih drzavnih preduzeca "fali" po par hektara u tablama ili neko radi celu tablu da zna samo direktor...i dalje se mulja,samo sto nije na izvol'te kao pre.

Bradonjo pojasni mi malo ako ti nije problem ? Ovo moje se ne odnosi na gazde oni su bas jaki,nego na seoske koji rade 100 - 1000 kj i kako su dospeli do tih povrsina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh