Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Savo to je zadnji put bila cena kada sam se ja raspitivao....
Stevo i Savo,da ugradjuju se u cene,to je bez daljnjeg,ali ima tu još nešto. Prodaću ti traktor po dogovorenoj ceni ali kad te neko pita koliko košta,ti reci punu cenu.
Pavle nisu traktori skupi nego su naši proizvodi jeftini. Jednom je neko na forumu izjavio,parafraziraću: zadnjih par godina je Bog sišao na zemlju,sad opet možemo da čekamo kad će se poklopiti i dobar rod i dobra cena.....
Postoji i ona izreka:Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari. Ima tu nešto.....
Kubota je sigurno jedan od boljih traktora čim daju garanciju 3.000rs ili 3 godine a pri tom se ne kvare,a to što koštaju toliko koliko koštaju to je drugi divan. U ovoj temi,čini mi se, to nije tema.
 
Kad se izgubi zdravlje u Rusu, IMT-u, Rakovici i sl., onda se dobiju novi kriterijumi i prioriteti kod odlučivanja šta je za nas a šta nije...
 
Sve na ovom svetu se kvari pa i ta Kubota mozda manje al kad se pokvari tesko li se onom cija je Poenta je da tu kad se nesto pokvari e ima da lijes suze a novci samo lete iz budjelara ni po jada da se oma zna sta je nego tu bude malko lutanja pa potraga za majstorima pa onda delovima a masina stoji vreme ide a tebe muke izjedaju.Za ove nase domace traktore svega u izobilju i po volji oces jeftinije il malko skuplje majstora kolko oces.
 
Ja pomislio da sam upao u temu CENE TRAKTORA na kredit i lizanje i za keš pa hteo da prijavim problem u radu foruma :osmeh:
 
Kad (belo)rusi pocnu da proizvode "ledja" kao rezrvni deo za vozaca (rukovaoca Breznjevim), onda cu da pisem u superlativu o tim traktorima, a dotle cu da se trudim da ga izbacim iz upotreba cim budem imao prilike.
 
A zapadnjaci imaju u katalogu rezervnih delova i leđa za vozača? :osmeh:
Nemoj Brežnjeva da izbacuješ, kupi kosmodisk, jeftinije...
 
Ispade da su zapadni traktori lekoviti ta ajte molim vas nemojte da preterujete ako ste tako mekani nezni mozete u domaci traktor staviti sediste koje ima pneumatiku i time cete dobiti udobnost.Ako je buka problem stavite antifone i dobili ste sve ono sto se debelo naplacuje u skupim traktorima.
 
Ispade da su zapadni traktori lekoviti ta ajte molim vas nemojte da preterujete ako ste tako mekani nezni mozete u domaci traktor staviti sediste koje ima pneumatiku i time cete dobiti udobnost.Ako je buka problem stavite antifone i dobili ste sve ono sto se debelo naplacuje u skupim traktorima.

 
Fala bogu dozvolu imam i to verovatno vise neg sto ti derane godina imas a u filmovima nisam bio jer se nisam glumom bavio nego sam radio.U moje vreme se islo u bioskop samo o kakvim praznicima a u skoli smo prvo naucili da razmisljamo svojom glavom i da ne uzimamo sve zdravo za gotovo ko sto rade sada.To sto smo mi stvorili onda, sadasnje generacije jos uvek arce i rasprodaju .Nismo se razbacivali i na tudje masine novce bespotrebno trosili i za sve smo prvo pokusali da opravimo domace svojim snagama i sa svojom pamecu.Cesto to i nije bilo ponajbolje i bese daleko od onog stranog al je bilo nase pa je samim tim nama bilo i ponajbolje.O zapadu mogu predavanje da ti odrzim i o njihovom zivotu i radu.Naucio sam mnogo toga od njih i video sam sta valja al ko sto i oni vole svoje tako i ja volim ovo nase i prvo njega uzimam jer se i oni tako ponasaju .Svajcarac ti ne bi franka jednog potrosio na bilo sta strano a da prvo ne proveri da li ima nesto njino pa makar u desti deo da je ko ono strano.
 
Pavle ti toliko nahvali sve nase a ideš u švajcarsku po penziju?Ako je sve nase tako dobro zasto si isao tamo na bauštel? :haha:
 
Kao prvo derane ja po penziju ne idem nego mi se ista uplacuje na racun.Nase hvalim i volim ga vise od bilo cijeg tudjeg jer je samo to moje i samo se jedno mesto na svetu zove domovina i zavicaj.Kad sakupis godina da ti budu vece od broja cipela koje nosis setices se mozda ovoga o cemu sam ti divanio.U Svajcarsku sam otisao da radim jer mi se ukazala prilika da dobro zaradim i nisam otisao na slepo nego po preporuci dakle znao sam svoj zanat a znao sam i gde cu da radim .Od prvog do zadnjeg dana sam ostao u istoj fabrici.Nikad nisam bio u dilemi da li cu tamo ostati jer tamo nije moj narod niti je to moja zemlja.Postovali su me i cenili i za to placali ni pare prebijene preko ali ni ispod ugovorene.Radnici su na zapadu potrosna stvar i na njih se gleda samo kao sredstvo nema tamo ni trunke samilosti i humanosti dakle nesto slicno kao sto je sad doslo vreme ovde s tom razlikom sto te tamo placaju za rad posteno ali ti se ne tolerise bukvalno nista sve ti obracunaju u franak sto stetuju.Svi zive u strahu od gubitka posla i ceo sistem se zasniva na tome da se ljudi plase i strahuju a ne daj boze da se razbolis tada ces da vidis kolko si im nebitan i bezvredan.Daleko im njiova lepa kuca da narod zna kakvu smo zemlju procerdali i gde nas to vode ove nase barabe oma bi se dovatio motki i batinom bi otero ove olose sto nam pricaju svakojake bajke i lagarije.
 
Pavle je sa punim pravom izneo svoje misljenje kao sto to mogu da urade i ostali, a u skladu sa pravilima foruma. Nema nikakvoga razloga da coveka "cimate", on stoji iza svoga misljenja kao sto i Vi mozete slobodno da stanete iza svojih napisanih reci. Pa zivimo valjda u demokratski uredjenom drustvu.
 
Čovek je apsolutno u pravu i svaka reč mu je na mestu.Danas nema ideologija više kao ranije danas je sve konzumerizam ,samo u stomak i za ispod stomaka. Na ovim našim prostorima još i ima nekih moralnih i društvenih vrednosti ,a zapadna civilizacija je sodoma i gomora...
 
Павле је апсулутно у праву.Данас је мода да све наше не ваља а страно ваља...Зато нам овако и јесте..Ја нећу да купим ни обичну воду ако није произведена у Србији или Рс.Није што мрзим њихово него више волим наше макар оно било и мало лошије,све се то изнивелише другим стварима,нпр код машина ценом делова,присутпачности,могућношћу самосталне оправке итд.
пример пре рата је био престиж ко може да купи камион Заставу,ако купиш Турбо зету то је као да си сад купио новог Актроса...Ми кад смо куповали камион за исте паре могао си да купиш немачку Ифу или нашег Фапа.Шта мислите шта је било цењеније?
 
Pavle ti toliko nahvali sve nase a ideš u švajcarsku po penziju?Ako je sve nase tako dobro zasto si isao tamo na bauštel? :haha:

Najbolju zaradu u zivotu imao sam bas u Svajcarskoj do sam radio podno grejanje na Bauštel, ne vidim sta je lose u tome ako neko radi ili je radio na Bauštel i zasto se ta rec upotrebljava kao negativna? Srecom nisam tamo dugo radio, vratio sam se kuci zato sto ne postoje pare kojima mogu da mi plate zivot van svoje zemlje odvojen od zene i dece.
Pavle je u pravu, u Svajcaskoj osim para nema niceg drugog, zivot ne postoji. ko je okusio takav zivot taj zna i nije sve u parama bar ja tako gledam. Najgore je sto nasa omladina nema posla u srbiji pa bezi iz zemlje mastajuci o lepom zivotu. U tim zemljama ima svega samo nema lepog zivota...

Sto se tice masina, nikad ne bi kupio masinu za koju u roku od pola sata ne mogu da kupim rezervni deo da je popravim kad dodje do kvara. Konkretno za ovaj moj kraj, KROKUS iz Goloboka drzi sve delove za Ruse,Ursuze i Zetore, veliki je izbor delova i pristupacnije su cene delova u odnosu na traktore domace proizvodnje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh