Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajde na ulice .. dosta je.. policija ucitelji svi mogu da strajkuju... a sta smo mi, koji im platu dajemo.. kad je smanjen podsticaj sa 14 na 12 000 svi su skocili, sad sa 100 na 20 ha, niko nista, jos se namestamo i na cenu da nam sruse.. jel se preko nasih ledja gradi .... na vodi. ne kazem da nesto uzmu ali ovo je previse... DOKLE MISLITE CUTATI???
 
Poslednja izmena od urednika:
Normalno da nema nista od protesta kad pola foruma placa arendu 300+ e/kj. Znaci da im je dobro, a to oped znaci da im ne pada na pamet da izadju na proteste.
I jos jedno da znate, ako protesta i bude dobro da razmislite koga cete staviti do sebe i povesti. Samnom sigurno nece neki koji vire iz guze.
 
Jbt kako neki od vas se bude tek onda kad osete udarac u nosu, a nekima ni sad nije bas sve jasno pa i dalje se mozda nadaju boljem sutra ili boljim cenama!!!
Pa pre dve god. sam napisao u vise navrata a bio sam i banovan zbog nekih postova gde sam samo dao do znanja da je to bio pocetak kraja! Ali tada vecina je bila puna sebe jer je doslo do promena!!! Tragikomicno od koga su neki ocekivali bolje sutra!!!
Ne bi ja lajao o politici a ni vi da je sve u redu, ali na zalost hoce li neko priznati ili ne apsolutno sve zavisi kod nas od politike i politicara! Pa ko je ta Viktorija u odnosu na drzavu ako bi drzava bila drzava?!!!
 
Ovi iz Viktorije su ludi skroz,otvorili se celih 35din/kg,da sam ja direktor ne bih ponudio ni 25din/kg. Oni iz godinu u godinu cene smanjuju,nebitno za prinos,a mi cutimo...kao kod devojke,cutanje je znak odobrenja. A vidim i arende niko ne planira da smanji,kazu ove gazde naduvankovici kako da izadjem pred gazdu njive,pa sramota je da sad rusim samom sebi cenu.

NA druze pa sta bi trebalo da uradimo? Da urlamo na zvezde ili sta raditi? P i ti si jedan od tih koji se protive protestima!!! S jedne strane ne treba cutati a s druge si protiv protesta! Pa sta treba raditi osim trpeti i uz osmeh ga primati jer su tako neki svesno ili nesvesno hteli!!!:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sta se sad bunite, pa tu viktoriju su stvorili vasi politicari!

Dragane malo po malo pa na nisanu sam ti zbog tih koji su stvorili Viktoriju!!! Pa nisam ih ja stvorio niti meni odgovara ta Viktorija, niti mi puca m.da za te.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Koliko cujem idu sa otkupom kao suncokret , samo u sezoni i kraj ? Da li je moguce ?
Mogu kako hoće,ima i drugih kupaca ali nažalost jako malih pa može viktorija da se igra.
Jedna priča iz dijamanta glasi "kome se cena ne sviđa a predao je nama robu može odmah da je podigne nazad. Bojim se biće tako i sa sojom.
Neko je napisao da je 60% atara pod sojom ja bih slobodno procenio da smo jači za neki procenat a susedno selo za nekoliko desetina procenata sve u svemu nagrabusili smo.
 
Bila pauza od 4godine i sa repom i sa kukuruzima,a razlog tome je neka druga tema
Baderljica,nisi u pravu,možemo mi svi čuvati soju kao ti,do nove,ali će oni opet platiti onoliko koliko oni hoće,a ne onoliko koliko ona vredi ili koliko bi mi želeli

- - - - - - - - - -
Kada nebi svi predali morali bi platiti da bi otkupili količinu potrebnu da isporuče dogovorene količine za izvoz . ::novac::

- - - - - - - - - -

Koliko cujem idu sa otkupom kao suncokret , samo u sezoni i kraj ? Da li je moguce ?
Voleli bi, zavisi da li će mo im mi pomoći.
 
Dragane malo po malo pa na nisanu sam ti zbog tih koji su stvorili Viktoriju!!! Pa nisam ih ja stvorio niti meni odgovara ta Viktorija, niti mi puca m.da za te. :ppozdrav:
Sad mi nisi bio na nisanu, jer su pre tebe poceli da pominju viktoriju, al bas si se namestio kad sam hteo da napisem post :haha::ppozdrav:
Ja zutima nikada necu oprostiti sto su nas lagali 12god. ALO 12god. magle! Ovi su nastavili i dalje da nas jase i tu nema nikakve razlike...
Eno Francuski traktori opet u pariz, a nasi nisu stigli ni 2011 .
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo sto je kolega mindjusar napisao na predhodnij stranici,slazem se sa njegovom konstatacijom tako misli seljak koji ce raditi zemlju dok je ziv bez obzira na sve cene,subvencije,makar, konjima,volovima rukama.A ko gleda samo i samo novac i ekomsku racunicu u SVEMU njemu nema pomoci....jer morate priznati treba i voleti to sto covek radi!
 
Minđušar druže rekao bi ti nešto ali neću zbog međuljudskih odnosa i pristojnosti.
Kaži slobodno,ne ustručavaj se
U da ga jb.. planski. ajd planiraj koliko ce nas ovi iduce godine osisati na nekoj kulturi. Srecom nisam sejao soju jer nisam mogao uci u njivu do setve kukuruza pa kada sam to zavrsio , onda sam tek usao u tu njivu i posejao suncokret. Srecom posejao suncokret da sam posejao soju nebih izvukao na ovu susu ni 800 kg po kj. ovako suncokreta je bilo cisto za isplatu 1870 kg po kj. Sta sejati tu iducu godinu ? Treba bacati pasulj ? M.... J.... L......
Ko tako razmišlja,mišljenja sam da treba da bude npr popa ili advokat ili ginekolog ili grobar ili moler,to su sigurni poslovi,nezavise od vremenskih uslova,nezavise od ove nastrane politike ove us...rane Srbije,rekviziti - alat za zanat nije skup:ppozdrav:
 
NA druze pa sta bi trebalo da uradimo? Da urlamo na zvezde ili sta raditi? P i ti si jedan od tih koji se protive protestima!!! S jedne strane ne treba cutati a s druge si protiv protesta! Pa sta treba raditi osim trpeti i uz osmeh ga primati jer su tako neki svesno ili nesvesno hteli!!!:ppozdrav:

- - - - - - - - - -



Dragane malo po malo pa na nisanu sam ti zbog tih koji su stvorili Viktoriju!!! Pa nisam ih ja stvorio niti meni odgovara ta Viktorija, niti mi puca m.da za te.:ppozdrav:
Zadnja recenica je kljucna,istinita,makar i po cenu praznog dzepa ,samo da gledaju supermena na tv-u,kakav mentalitet ljudi,takva drzava,takvo i stanje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sad mi nisi bio na nisanu, jer su pre tebe poceli da pominju viktoriju, al bas si se namestio kad sam hteo da napisem post :haha::ppozdrav:
Ja zutima nikada necu oprostiti sto su nas lagali 12god. ALO 12god. magle! Ovi su nastavili i dalje da nas jase i tu nema nikakve razlike...
Eno Francuski traktori opet u pariz, a nasi nisu stigli ni 2011

Jahali su ovi od 90 te do 2000 i sad opet jasu! Ali si ti mlad i ne secas se njihovog nacina jahanja! Eto zeljene prilike da i vi osetite! Neki smo se zasitili njihovog jahanja isto kao i ti onih ali druze veruj mi da ce najvise na kraju biti uzjahani oni koji su ih zeleli ponovo ne misleci da ce ih tek sad jahati do besvesti!!!:ppozdrav: sorry za :off_topic:

Inace cena soje kod nas je jos uvek nepoznata. Zasto bi trebali i znati???
 
Poslednja izmena od urednika:
Posto vidim da je ovo politicka stranica da vas ispravim nisu ni jedni ni drugi krivi ma tile je kriv ostavio nam samo sranja i sto nam davao traktore za 3 vag kukuruza i tako jos po nesto.Izvinjavam se a koja je tema?
 
Posto vidim da je ovo politicka stranica da vas ispravim nisu ni jedni ni drugi krivi ma tile je kriv ostavio nam samo sranja i sto nam davao traktore za 3 vag kukuruza i tako jos po nesto.Izvinjavam se a koja je tema?
Dal treba mozda da se cuti,jasno je kao dan da je ovogodisnja cena soje ''politicka'' i nikako dugacija.
 
Kod nas se ne zna još cena soje. I prošle godine znam da je dosta članova govorilo da je cena politička, da nas kradu, da nema zarade, a većina se hvalila prinosima sa preko 2 t/kj a cena slična ovoj što pojedinci pišu. Izgleda da se ustalila neka cena soje koja njima odgovara a na nama je da tražimo računicu.
 
Sve cene poljoprivrednih proizvoda u zadnjih 30 godina imaju veze sa svim samo ne sa ponudom i potraznjom ili trgovanje na berzi.Svakako ne treba cutati vec iskazati svoj stav i misljenje makar i na protestima mada nisam primetio neke bitne razlike mnogi su se prodali cast izuzecima .Cena soje od pocetnih 35 dinara koliko mora da skoci da bude rentabilna kultura bar 50%?Od toga znamo nema nista.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh