Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Зашто пола сајтова са метеоролошким прогнозама не ради? Ради можда сајт од хид. мет. завода а остали попут yubc.net са вишедневним прогнозама не раде.
Cenzura vremena. Bice onako kako nam on kaze.
 
Mnogo hvala Draganu jos jednom a ne bi izostavio ni najmanje ni naseg kolegu Ivan 83 .... Nas kolega Ivan 83 dao mi je MNOGO bala Lucerke posto je moja lucerka unistena u poplavi... Mnogo im hvala na pomoci i njihov sam duznik.. :ppozdrav:
 
Dobro Vam jutro drustvo. Nesto me kicma streca izgleda da cu morati u horizontalu na nesto ravno i tvrdo.:osmeh: Samo da ne strecne jako, inace onda muke moje.
 
http://istinoljublje.wordpress.com/
ЗБОГ ОВЕ БРАНЕ СЕ НЕЋЕМО СИГУРНО НИКАДА КАЈАТИ !?!


Истина о потапању Обреновца пробијањем испуста на недовршеној брани „Стубо-Ровни“ – данас испред општине Ваљева

Prvo si se hvalili ,sada beže od odgovornosti
U estoniji je pala vlada zato što se srušio tržno centar a ovde će izgleda da odgovara mali "Đokica"

Ovo su gluposti.Brana Rovni je bila prazna.Prihvatila je 5.000.000 kubika vode i tako spasila grad Valejvo.TA kolicina vode bi po vecala vodostaj u gradu Valejvo 0,5 metara.Brtana jos niej zavrsena i nema upotrebnu dozvolu.Na rizik inzinjera je npravljen primitivan nacin zatvaranja tunela i tako omogucila prihvatanje ove kolicine vode.
Vremena su mutna i nekada je bolje ne pisati nista nego pogresno i neprovereno pisati.
Bilo ej cak naptis i objava da je brana pukla a to su bas gluposti.
Ovu katastrofu ne treba zloupotreebljavati u politike obracune.

Reka Obnica nema veze sa branom Rovni.
Jablanica da ali ona ne protiuce podred KPD.
 
valjevac Brtana jos niej zavrsena i nema upotrebnu dozvolu.Na rizik inzinjera je npravljen primitivan nacin zatvaranja tunela i tako omogucila prihvatanje ove kolicine vode.


I kako je ispuštena tolika voda?Gde je završila?To nije 5 litre pa da se ne vidi to je 5 miliona kubika to nemože da se u kratkom roku ispusti normalnim putem.
 
Litar te vode jos nije ispusten.Ispustace se shodno vodostaju reke koja to prihvata.I sada mi nije jasno da covek mislim sa te lokacije bolje zna to od mestana Valejva i dize dzevu ne znam iz kog razloga.Lupam glavu koji ti je motiv ali normalna mi glava i ne mogu da ukapiram.A mozda i mogu.
 
Ne dižem ja dževu .Ako je tako onda da ti poverujem ,novine svašta pišu ,pošto si odatle postavi negde snimak da opovrgneš sva ta pisanja i komentare ,da uveriš javnost pa nek odgovara onaj ko je postavio taj tekst i snimke.Mene samo brine to ako je sve to istina,ko će snositi odgovornost. A evo šta piše
Ево, како… Ваљевски властодржци, уплашени нивоом Колубаре која је претила продрети у град Ваљево, пошто затварачи на брани нису били у функцији, засули су отвор бране грађевинским материјалом у рану зору у четвртак 15.маја Истовремено, надали су се да промовишу предности своје јасно проблематичне бране Ровни, како би напокон превагнули и допринели њеном даљем финансирању и завршетку. И све ово – само на радост свом главном ментору Душану Михаиловићу који од својих масонских „повленских магли“ још одавно не види Бога и Вољу Божију, а, ево, наново се показује да не види, нити разуме, или можда и не хаје, ни за штету коју наноси народу србскоме.
Ево шта се десило… У зору у четвртак 15. маја багерима су, како сами кажу, „грађевинским материјалом“ запунили отвор на недовршеној брани Стубо-Ровни јер затварачи на брани нису били у функцији како би се ниво Колубаре у Ваљеву смањио, што је моментално постигнуто. Брана је почела да се пуни тај цео дан и сутрадан, у петак 16.5., до подне – када је притисак воде нагло пробио њихову вештачку запуну од грађевинског материјала и вода под великим притиском у капацитету пуног отвора од 65. кубика у секунди јер кренула да плави околна сеоска домаћинства низводно – ПАЗИТЕ -иако та иста домаћинства нису била поплављена ни при највећем нивоу Јабланице. Иначе, највећи природни бујични ниво тока Јабланице и Обнице је био у зору 15.5. и отада су оне биле у опадању јер су отвор бране засули грађевинским материјалом и снизили ниво Колубаре, потом се брана акумулирала све до петка нешто пре поднева када је брана пробила њихове нестручне чепове на испусту. Ово објашњава зашто Ваљево није мало више потопљено, јер су реке у опадању успеле у корито кроз град примити сву брзу воду из Ровни, али је зато катастрофално настрадао Обреновац који се није надао овоме. Већ разливена Колубара је додатним потстицајем новог таласа и огромне количине воде са бране Ровни прво делимично пробила насипе баш у петак увече када је додатна вода са Ровни стигла до Обреновца а у току ноћи талас који је лутао огромним разливеним пространством је суботњег јутра пред зору завршио у Обреновцу и затекао на спавању затечене и уснуле мештане. Како сведоче очевидци у суботу у зору вода у Обреновцу је из необјашњивих разлога за пола сата скочила два пуна метра. Пет милиона кубика којом су се хвалили са Ровни је завршило у Обреновцу, 5-6 милиона кубика је провалило и испразнило брану већ у раним поподневним часовима. Ето, тако је Обреновац утонуо у ову ноћну мору и не сањајући каква му се катастрофа припрема због несавесног поступања људи који пропагирају брану Стубо-Ровни, и то, безочно намећу свих ових деценија по сваку цену а све због свог личног и страначког интереса. Како смо сазнали у Обреновцу је прекључе један спасилац изјавио да су избројали дотад 220 удављених а да је број сигурно и енормно већи јер се вода тада још није била повукла и нису имали приступ.
 
Ne dižem ja dževu .Ako je tako onda da ti poverujem ,novine svašta pišu ,pošto si odatle postavi negde snimak da opovrgneš sva ta pisanja i komentare ,da uveriš javnost pa nek odgovara onaj ko je postavio taj tekst i snimke.Mene samo brine to ako je sve to istina,ko će snositi odgovornost. A evo šta piše
Ево, како… Ваљевски властодржци, уплашени нивоом Колубаре која је претила продрети у град Ваљево, пошто затварачи на брани нису били у функцији, засули су отвор бране грађевинским материјалом у рану зору у четвртак 15.маја Истовремено, надали су се да промовишу предности своје јасно проблематичне бране Ровни, како би напокон превагнули и допринели њеном даљем финансирању и завршетку. И све ово – само на радост свом главном ментору Душану Михаиловићу који од својих масонских „повленских магли“ још одавно не види Бога и Вољу Божију, а, ево, наново се показује да не види, нити разуме, или можда и не хаје, ни за штету коју наноси народу србскоме.
Ево шта се десило… У зору у четвртак 15. маја багерима су, како сами кажу, „грађевинским материјалом“ запунили отвор на недовршеној брани Стубо-Ровни јер затварачи на брани нису били у функцији како би се ниво Колубаре у Ваљеву смањио, што је моментално постигнуто. Брана је почела да се пуни тај цео дан и сутрадан, у петак 16.5., до подне – када је притисак воде нагло пробио њихову вештачку запуну од грађевинског материјала и вода под великим притиском у капацитету пуног отвора од 65. кубика у секунди јер кренула да плави околна сеоска домаћинства низводно – ПАЗИТЕ -иако та иста домаћинства нису била поплављена ни при највећем нивоу Јабланице. Иначе, највећи природни бујични ниво тока Јабланице и Обнице је био у зору 15.5. и отада су оне биле у опадању јер су отвор бране засули грађевинским материјалом и снизили ниво Колубаре, потом се брана акумулирала све до петка нешто пре поднева када је брана пробила њихове нестручне чепове на испусту. Ово објашњава зашто Ваљево није мало више потопљено, јер су реке у опадању успеле у корито кроз град примити сву брзу воду из Ровни, али је зато катастрофално настрадао Обреновац који се није надао овоме. Већ разливена Колубара је додатним потстицајем новог таласа и огромне количине воде са бране Ровни прво делимично пробила насипе баш у петак увече када је додатна вода са Ровни стигла до Обреновца а у току ноћи талас који је лутао огромним разливеним пространством је суботњег јутра пред зору завршио у Обреновцу и затекао на спавању затечене и уснуле мештане. Како сведоче очевидци у суботу у зору вода у Обреновцу је из необјашњивих разлога за пола сата скочила два пуна метра. Пет милиона кубика којом су се хвалили са Ровни је завршило у Обреновцу, 5-6 милиона кубика је провалило и испразнило брану већ у раним поподневним часовима. Ето, тако је Обреновац утонуо у ову ноћну мору и не сањајући каква му се катастрофа припрема због несавесног поступања људи који пропагирају брану Стубо-Ровни, и то, безочно намећу свих ових деценија по сваку цену а све због свог личног и страначког интереса. Како смо сазнали у Обреновцу је прекључе један спасилац изјавио да су избројали дотад 220 удављених а да је број сигурно и енормно већи јер се вода тада још није била повукла и нису имали приступ.

Moja kuca se nalazi na 500metrara od Kolubare.Taj talas koji je "potopio Obrenovac" tog dana kako si napisao nije prosao pored moje kuce- mora da su helikopterske eskadrile to odradile.I glupo mi je da se prepucavam oko nekih gluposti.Bilo cijim.A iz pijeteta preba nastaradalim u ovoj katastrofi ne bi trebalo da se ljudi stranacki prepucavaju .
Ja sam na ovom forumu zbog poljoprivrede a ne politike.Od pre 25 godine samm nestranacka licnost ali reagujem na gluposti.
Za mene je ova tema zavrsena.
 
Za tebe je možda završena jer okrećeš leđa i bez obzira na moju lokaciju kao građanin hoću da znam istinu pa da je i samo jedna žrtva,previše je.Ako je neko kriv a sigurno nije Bog kako žele da predstave onda nek se nadležne službe time pozabave i ako je neko kriv da se zna jer su se velike pare dobile za uređenje korita a gde su nestale to niko nezna ili ne želi da se sazna .Mnoga se pitanja tu još postavljaju ali neka,drugom prilikom.
 
Petlu je od prosle ture kupljenih GMO pilica pocela brada sama da se uvija u devojacke pletenice :haha:, a od ove ture ima da mu naraste modro plava brada, pa ce da ga zovu plavobradi.:osmeh::ppozdrav:

Pisao sam vec ranije da to jedan iz Ravnog prodaje pilice po bezvrednoj ceni i kako on tu vidi racunicu (ako ih ne hrani sa mesno kostanim brasnom iz kafilerija) ne znam niti mi ide u glavu. Ali ako covek tako radi i ima neku racunicu a da je sve ispravno, svaka mu cast
Znas kako je rekla Milka Babovic: Tukizno plav zut i krut. Samo se vi zezajte al meni zasad ne fali ni dlaka sa glave.
 
Kad čovek pređe 5 banki onda bi trebalo da se podmlađuje ,primetio sam u zadnje vreme da sam ko bebica i zato se preporučujem nekoj mladoj raspuštenici.:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh