Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Јеси се ти умио јутрос кад си устао?
Jel ti ovo meni? A sto se tice moje skole diplomirani sam inzenjer elektrotehnike,a ti mi izgleda imaa osnovnu skolu,i mozda nesto malo vise. Od kad si clan ni jednu sliku od tebe ne videsmo niti traktora niti useva,niti nekog prikljucka...
 
Poslednja izmena:
Dobro, sigurno je da je ovde bar 60% posetilaca foruma se borilo za svoju zemlju, bilo u rezerevi ili kao dobrovoljci. I ti su ljudi svi patriote, ali samo jedan čovek na forumu gde god stigne napiše reči patriotizam.

Na čega bi ličio forum, kada bi svi ti učesnici raznoraznih ratova, počeli da promovišu patriotizam. Za to postoje forumi kao što je srpskifront ili krajinaforce.

To što uglavnom ne kršiš nikakva pravila je jasan znak da si svestan da ih povremeno kršiš. ili privatna prepiska na forumu kao u stilu prozivke.

Ova episzoda se uglavnom ovde završava u chatu, a ako neko oseća da treba nekom direkno nešto reći imaju privatne poruke.
 
Dobar dan forumasi.Ne mogu da verujem da postoji misljenje da se kod nas najbolje zivi...:sta:U ovoj zalosnoj zemlji gde 80% ljudi nema posao a iako ga ima mora dobro da podmaze d.pe -da se gazda ne muci mnogo kadga uzjasi.Pa ovde bre zena ako je zaposlena ne sme da ostane trudna jer ce da popije otkaz (nece gazda da placa trudnicko bolovanje),ne smes da budes bolestan a iako jesi cuti i radi.Radimo kao crnci a primamo platu kao da smo Rumuni(od pre 20-tak godina-jer su Rumuni sada dosta razvijenija zemlja od nas).Mi smo jedina zemlja u Evropi gde je normalno da radnici strajkuju zbog neisplacenih zarada od prosle i od pre 5 godina.U svetu uglavnom ljudi strajkuju zbog najave da nece biti povecanja plate,zbog ukidanja nekih pogodnosti u sistemu a mi robovi trazimo da nam se plati rad od pre 5 godina i socijalno osiguranje-beda! Ali zato je "drzava" tu ako slucajno kasnis sa nekom uplatom,porezom i slicno da ti posalje sudske izvrsitelje da te isteraju iz kuce ili stana,da ti uskrate i to malo zidova koje si krvavo stekao jer drzava je DRZAVA i ona ne sme i nemoze da ceka!!! Imam troje dece i svakodnevno im pricam kako-ako im se ukaze povoljna prilika treba da odu sto dalje odavde,da im slucajno ne bi proradila nostalgija pa da pomisle da se vrate.Mozda i ovde nekada bude bolje ali ...istorija se ponavlja,opet ce se nekada pojaviti "crvene brigade"::lose:: i odosmo u......
Izvinjavam se admin-u tek sada vidim da je postavljena zabrana daljeg polemisanja,jos jednom izvinjenje.
 
Dobar dan forumasi.Ne mogu da verujem da postoji misljenje da se kod nas najbolje zivi...:sta:U ovoj zalosnoj zemlji gde 80% ljudi nema posao a iako ga ima mora dobro da podmaze d.pe -da se gazda ne muci mnogo kadga uzjasi.Pa ovde bre zena ako je zaposlena ne sme da ostane trudna jer ce da popije otkaz (nece gazda da placa trudnicko bolovanje),ne smes da budes bolestan a iako jesi cuti i radi.Radimo kao crnci a primamo platu kao da smo Rumuni(od pre 20-tak godina-jer su Rumuni sada dosta razvijenija zemlja od nas).Mi smo jedina zemlja u Evropi gde je normalno da radnici strajkuju zbog neisplacenih zarada od prosle i od pre 5 godina.U svetu uglavnom ljudi strajkuju zbog najave da nece biti povecanja plate,zbog ukidanja nekih pogodnosti u sistemu a mi robovi trazimo da nam se plati rad od pre 5 godina i socijalno osiguranje-beda! Ali zato je "drzava" tu ako slucajno kasnis sa nekom uplatom,porezom i slicno da ti posalje sudske izvrsitelje da te isteraju iz kuce ili stana,da ti uskrate i to malo zidova koje si krvavo stekao jer drzava je DRZAVA i ona ne sme i nemoze da ceka!!! Imam troje dece i svakodnevno im pricam kako-ako im se ukaze povoljna prilika treba da odu sto dalje odavde,da im slucajno ne bi proradila nostalgija pa da pomisle da se vrate.Mozda i ovde nekada bude bolje ali ...istorija se ponavlja,opet ce se nekada pojaviti "crvene brigade"::lose:: i odosmo u......
Izvinjavam se admin-u tek sada vidim da je postavljena zabrana daljeg polemisanja,jos jednom izvinjenje.

100% si u pravu, apsolutno se slazem!
 
.Ако ти се нешто не свиђа ти заобиђи и не прави се паметан,не иде ти,прво неке школе заврши...

To isto vazi i za Tebe. Ne moras na svaki post koji Ti nije po volji da odgovaras sa nekim patriotskim postovima, zaobidji ga (post) u sirokom luku. Skoro si dosao sa prinudnog godisnjeg i red bi bio da malo kontrolises svoj patriotizam koga mi ovde veruj nismo zeljni. Volimo i mi ovu svoju drzavu, ali se ne busamo u prsa sa kojekakvim ratnim danima i dogadjajima.

Iskreno bio sam protiv odlivanja strucnih kadrova i uopste omladine iz ove zemlje, cak sam i zesce polemike vodio sa clanovima na ovom forumu, medjutim u ovih zadnjih par godina promenuo sam na zalost misljenje. Mladjoj ceri koja je diplomirani informaticar i pred zavrsetkom master studija savetujem i nudim pomoc da ode iz ove zemlje. Doduse radi ona svoj posao za kanadsku komp. kompaniju ali ih ovde u Srbiji placaju najnize za isti posao u odnosu na ostale ispostave u drugim zemljama. Mislim da samo indijce manje placaju. Za taj svoj posao (programera) na zapadu bi bila 3-4 puta vise placena. Zelim samo da kazem da ni strani poslodavci ne placaju isto radnike u Srbiji kao u drugim zemljama za isti posao.
 
To isto vazi i za Tebe. Ne moras na svaki post koji Ti nije po volji da odgovaras sa nekim patriotskim postovima, zaobidji ga (post) u sirokom luku. Skoro si dosao sa prinudnog godisnjeg i red bi bio da malo kontrolises svoj patriotizam koga mi ovde veruj nismo zeljni. Volimo i mi ovu svoju drzavu, ali se ne busamo u prsa sa kojekakvim ratnim danima i dogadjajima.

Iskreno bio sam protiv odlivanja strucnih kadrova i uopste omladine iz ove zemlje, cak sam i zesce polemike vodio sa clanovima na ovom forumu, medjutim u ovih zadnjih par godina promenuo sam na zalost misljenje. Mladjoj ceri koja je diplomirani informaticar i pred zavrsetkom master studija savetujem i nudim pomoc da ode iz ove zemlje. Doduse radi ona svoj posao za kanadsku komp. kompaniju ali ih ovde u Srbiji placaju najnize za isti posao u odnosu na ostale ispostave u drugim zemljama. Mislim da samo indijce manje placaju. Za taj svoj posao (programera) na zapadu bi bila 3-4 puta vise placena. Zelim samo da kazem da ni strani poslodavci ne placaju isto radnike u Srbiji kao u drugim zemljama za isti posao.

Сваки родитељ за своје дете жели најбоље..Е сад колико је то реално...Увек може горе,али може и боље ал тек кад ми будемо бољи...
П.С кад већ нисте жељни ратних и патриотских прича зашто допуштате постове од разних чланова сецесионистичке врсте итд...Или има нека разлика да знам..
 
П.С кад већ нисте жељни ратних и патриотских прича зашто допуштате постове од разних чланова сецесионистичке врсте итд...Или има нека разлика да знам..

Veruj mi da pratim ovaj caffe koliko mogu ako mi nesto i promakne molim Tebe a i ostale da mi ukazu na takve postove i bice ispravljeni i sankcionisani.
 
Zato što u Srbiji nije IN biti patriota
Po meni patriotizam nema veze ni sa strankama ni sa politikom,ni sa nacionalnošću ni sa nacionalizmom...
to je nešto što čovek nosi u duši
 
​Mislim da je dosta postova na temu patriotizma i necu ih vise dozvoliti. Ako nesto imate jedni drugima u vezi patriotizma da napisete izvolite na pp.
 
Posto je vest preneta od Kish Roberta preneta iz Kikinde mislim da mogu malo da se oglusim na opomene moderatora i prvi put prokomentarisem. Prvo neznam koliko su podaci iz teksta tacni ili neko namerno tempira informacije. Drugo ni Kishu nije trebalo to da prenosi pogotovo sad kad je preko 100000 ljudi sa ovih prostora sa madjarskim drzavljanstvom dobilo pozive da glasa ovog vikenda na izborima u Madjarskoj. Moje misljenje je da bi svakom ko hoce trebalo omoguciti da uzme doticni pasos, ali da vrati ovaj koji mu ne valja jer je ova zemlja za njega nesto naj gore. Ako je spreman da rizikuje nek izvoli, ali povratka nema i amin. Ukratko ja bi takve ljude nazvao mekuscima, a bome i profiterima. Dule kasno sam video zadnju poruku pa ti kako hoces.
 
Proslo je tri i po meseca od kako sam u Americi krajem meseca treba da se vratim nazad, a zivot ovde i u srbiji ne moze se uporediti!
Ps: Nemojte vise reci da radite kao crnci jer oni se ovde tretiraju kao najveci neradnici! Toliko od mene :cool:
 
@GoranIHC
Oni koji su otisli vec 25+ godina i voze auto na kredit i nemaju svoj stan ili kucu sigurno su ti koji im je IQ manji od broj patika koji nose. Ili su sav novac slali u srbiji da bi se pokazali ko su oni. Gorski Car je upravu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Proslo je tri i po meseca od kako sam u Americi krajem meseca treba da se vratim nazad, a zivot ovde i u srbiji ne moze se uporediti!
Ps: Nemojte vise reci da radite kao crnci jer oni se ovde tretiraju kao najveci neradnici! Toliko od mene :cool:
Potpuno si u pravu to sam doživo da vidim u Afriki to su krivine žešće izvlače se da nerade kako god znaju a kad ih gazde stisnu onda kao nemogu fizički da izdrže:haha:
 
Sustina one vesti je da se ekonomska situacija i bezakonje u drzavi koristi kao izgovor za separatizam ,onakve situacije mnogi ljudi dozivljavaju ,mnogi se osecaju kao gradjani treceg reda i da ih se drzava samo seti kad treba da se plati porez i ide u rat i o tome se moze diskutovati ali onaj u pismu podmuklo na kraju poziva na cepanje drzave tako da obesmisljava sve ranije receno .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh