Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
122.jpg
Ako sam dobro postavio sliku videcete kako izgleda covek ga ceni 400e, raspitao sam se kod nekih sta ga imaju i kazu da su prezadovoljni a i blizu mi je tako da bi me transport malo kostao.
 
Poslednja izmena od urednika:
Care trebao si da joj preporucis jednog kandidata sa foruma,kako se nisi setio,skoro se oglasavao da je spreman za zenidbu.:osmeh::haha:
 
Kvalitetne priplodne ovce i koze
Član 23.
Podsticaji za kvalitetne priplodne ovce i koze
utvrđuju
se u minimalnom
iznosu od 4.000 dinara po grlu.
Kvalitetne priplodne krmače
Član 24.
Podsticaji za kvalitetne
priplodne krmače utvrđuju
se u minimalnom iznosu od
4.000 dinara po grlu.
Da li neko moze da mi kaze i da me uputi sta gde i kako.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bavile se, ali ima li po par krava, konja i nekoliko svinja. Sitne peradi je bilo koliko hoces nju necu ni da spominjem. Onda je bilo normalno da svaka Vojvodjanska kuca ima barem po kravu jer nije bilo Imleka i ostalih lopova.
Od taje proslo vreme i to nekih 30-ak i vise godina i uslovi su se promenili. Ako bi sad preslikali situaciju iz tog vremena mlekarska industrija bi propala istog momonta. Prosto bilo je to drugo vreme i sad je ono neprimenjivo u ovim uslovma.
EU zemlje ne subvencionisu mlekare tako sto im daju zemlju, vec na sasvim drugi nacin. Uostalom da li ste prelistali strategiju razvoja. Tamo jasno i ne dvosmisleno stoji da EU ne racuna na nase mleko, vec meso. Forsiranje mlecnog govedarstva u ravnoj Vojvodini je ravno pravljenju livnice u, recimo Beceju ili Srbobranu. Mozda ja nisam u pravu, ali matematika proizvodnje mleka jasno kaze sta je isplativije. Tov junadi je ono sto nasa drzava treba da forsira i to je ono za sta imamo prodju, a i dobru reklamu. Nasa Junetina je poznata sirom sveta, a dokaz je da je kupuju i najljuci neprijatelji (Albanija).
Sa drzavnom zemljom treba pazljivo jer ono sto ostane posle restitucije ne treba da bude i da posluzi za razdor ratara i stocara.
 
Bez krava nema ni junedi...
Nisi ti mene razumeo ni u prethodnoj poruci...
Glupo je nekom omogućiti da hrani 5000 i više svinja ili 500 i više bikova ili da drži 100 i više krava,da ne nabrajam (cifre sam uzeo kao primer) i davati mu i subvenciju i pravo preče kupovine da bi mogao da ishrani a moguće je da nema možda ni 20 hektara,ako nema nek dokupi hranu,valjda je trebao misliti o tome pre kupovine stoke koje su mu mogućnosti...
Kao što je glupo pustiti pojedince da rade stotine i hiljade hektara i uvek im je malo...
Hteo sam reći da treba favorizovati malo i srednje domaćinstvo a velikom stati na rep jer to nikom ne čini dobro sem njemu lično
 
EU ne racuna na nasu proizvodnju, jer se ide u kontra smeru da oni njihov proizvod prodaju na nasem trzistu. Slika I prilika su marketi ideja, merkator,,, da ne govorim o ozbiljnijim igracima kada zakorace na nase trziste. A nas narod se raduje kako ce taj stranac zaposliti nasu bedu. Taj stranac ce novac izvuci iz nas drzave.
 
Kada bi pola ratara krenulo da se bavi stocarstvom pala bi cena mesa mleka...a onda bi ukinuli subvencije za stoku


:cool:...pa u tome je valjda smisao privrednog razvoja.....

...ili možda grešim, a ???...možda je ipak smisao subvencije po svaku cenu, subvencije radi subvencija...:cool:
 
Znam samo da je glupo da država daje subvencije bogatašima , trebala bi većina da se složi stim . Kako to izbjeći ? Pa to bi trebalo da riješe oni koji sjede u vladi i primaju plate za ništa.
 
:cool:...ja sam bogatiji od večine ovde prisutnih...a tu sam negde sa jednim brojem članova ovdašnjih...:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh