Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobrojtro, osvanu i ova sreda pa jos radna. Napolju -5 :ppozdrav:
 
Uuuuuuuuuuuuuu ala onda naši briju. Pa kod nas (sombormlin) za 100 kg žita dobiješ 40 kg brašna tip 400 (tako piše na đžaku):osmeh:
 
Kameni,ti verovatno onda dobijes i stocno brasno,a ja sam uzeo samo brasno bez stocnog
E verujem da će pola članova iz Sombora i okoline da se nasmeje na ovu tvoju konstataciju u smislu tebi ::super:: a za našu mlinu ::lose::jer sem brašna ne dobijaš ništa više.

Ustvari dobiješ šta želiš ako prethodno platiš:osmeh:
 
Ja sam u Pačiru dobio za 107 kg pšenice 50 kg brašna tip 400 i 5 kg pšeničnog griza za ljudsku ishranu.Mislim da dosta zavisi od nečistoće pšenice.
 
Kod nas u mlinu za 100kg psenice dobijes:
64kg brasna tip 500
100kg stocnog brasna
a ako hoces i jedno i drugo mislim da se dobije 46kg brasna tip 500 i 54 kg stocnog brasna.

Makovica Mladenovac
 
U Ecki u mlinu za 100kg psenice dobijes 60kg brasna i par kg griza, a moze i stocno brasno da se uzme...
 
Nikoli haha gde nalazis ove fore? nego jel neko stavljao opruge za rudu (kao sto imaju zmajevke) na kikindsku prikolicu?
 
@mali paor ne bi bio fazon kad bih rekao jer bi znali sve odgovore.. Ali kad mozes da nadjes na internetu kako da napravis bombu od svega i svacega onda trazenje zanimljivih pitalica i nije neki problem:osmeh:
 
U 1 sam godini od stipendije mogao da kupim gajbu piva I 50e, a sad djoku...
Sale de je prcko? :osmeh:

- - - - - - - - - -

P.S. slozeno u fulu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh