Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro jutro ili je vec dobar dan. Danas seoska slava u Curugu, Spasovdan. Ko moze neka dodje, peva Miroslav Ilic od 21.00.
 

Ne znam zašto država ne preduzme nešto po ovom pitanju,za dobrobit naše i tako ne zaposlene omladine.Učesnici ORA znaju o čemu pričam
 
Zorane da bi isao na ORA treba prvo voleti svoju zemlju, a da bi je voleo prvo treba da te rukovodstvo te zemlje ne potkrada. Pa ko je lud da sada ide na neku ORA kad matori Micunovic i Krkobabic jos uvek mlate pare a imaju po 100 god. Sta li tek rade ovi mladji, nema omladina volju za tako nesto.
 
Ja da radim drzavi za dz,a oni se takmice ko ce blindiraniji auto da vozi,u tapaciranijoj fotelji da sedi i u vise upravnih odbora zaseda...e evo im ga labud!!
 
Dule,NA-radi se o druženju omladine,sklapanju novih poznanstava-mnogo pozitivne energije.Što se omladine tiče (čast izuzecima),neće oni da rade ni za male pare a najbolje bi bilo da ne rade uopšte a da imaju para.
 
Zorane to za druzenje je OK. Ali i sam znas iz iskustva da se na akcijama zestoko radilo i postojali su ideali zbog cega su pucali zuljevi. Svi ti ideali su pali u vodu i danas ove nase mlade je tesko motivisati na dobrovoljni rad. Nisu oni glupi da ne vide sta se radi u zemlji i kako se neradom bogati. Moja deca jesu jedno vreme volontirala, kada su bile u uzrastu za to, ali u ustanovama koje pomazu deci zaostaloj u mentalnom razvoju. To je jedan drugi vid dobrovoljnog rada koji se zasniva na humanosti, a ORA bi sada bile cisto fizikalisanje za punjenje necijeg vec prepunog dzepa.
 
I ja sam danas slučajno došao do ovoga snimka koji me je vratio 30 godina u nazad.Bio sam učesnik ORA-e u Slavonskoj Požegi koja vidim ni kroz biltene nijepropraćena ( ne znam razlog).Ni ne znam za koga sam u to vreme radio jer se u to vreme omladina nije bavila politikom.I nismo se mi baš toliko ubijali od posla.Jednostavno živeli smo za večeri sa logorskim vatrama i druženjima i za gostovanje poznatih rok grupa itd.Naravno,sistemi vrednosti su pomereni i ja tebe NA u potpunosti razmem ali kada bi proveo mesec dana negde na akciji,drugačije bi razmišljao.Pa i ja sam bio jedan od vodećih zabušanata u brigadi
 
Zorane ima li sta lepse od ovog studiranja ? Upoznajem ljude mojih godina ili one starije koji su uspeli i sledim njihov primer,za druzenje imamo studenjak,kej,stanove,parkove,a pri tom i kad radimo-ucimo ulazemo u sebe puno direktnije nego kopajuci kanale.
Pre cu se drndati u traktoru i taj zaradjeni novac potrositi na izlaske gde hocu,nego da radim za dz ovim lopuzama ute** im materi...
 
Tesko je Miroslave da Vi mladji razumete ona vremena. Drugacije se razmisljalo i radilo. Mi starijiji, bar ja razumemo Vas mladje u ovoj situaciji danas i opravdavam tvoje pisanje. Niko ne kaze da Vi niste patriote ali rintati za dzabe u zemlji gde se sve krade je danas suludo.
 
Dobro jutro. Konacno zavrseno seno,sve livade pokosene u ovih pet dana,izbalirane i spakovane. U sledecu sredu kosimo lucerku. Bice opet posla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh