Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se pohvalim, prskano protiv komaraca, evo jedna fotka na blic slikana..
u3eqasyp.jpg
 
I ja nesto spominjem pradedu i jednog i drugog i prababau. Nemci koji su otisli su obesteceni u naturi u Nemackoj.
 
Samo treba da dokazu da nisu ucestvovali u drugom svetskom sa njihove strane, sto je jaaako tesko...
 
Merkalova nešto spominje povraćaj imovine nemcima koji su pobegli posle 2 s.rata

Pobegli? Kako da ne. Verovatno su se sami, tokom bežanije dosetili da sami organizuju logore gde da se skupe pa da odatle zajedno nastave bežaniju... Nemojmo menjati istoriju. Mi smo im natovarili kolektivnu krivicu pa smo ih se sami rastosiljali na našu veliku nesreću.

- - - - - - - - - -

Dobar deo Nemacke teritorije jeste Srbija."Gospoda" Nemci su germanizovala Lužičke Srbe a ono sto nisu Germanizovali su jednostavno unistili.

Nismo ni mi druže ništa bolji. Treba biti realan iako boli.
 
Zna li neko nesrto vise o ovakvim plugovima i dali bi bio dobar da se upari sa vlajkom za oranje basti ??

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas4316146/dmb_vagel_inota/
 
Smešan si...
posle okupacije i onolikog stradanja naroda to je najlogičnije što je moglo se desiti i nije se desilo samo kod nas već širom evrope
Samo u Čehoslovačkoj je otkazano gostopimstvo 2000000 nemaca
 
To sto su nemci uradili u drugom svetsko ratu zasluzuje da taj narod zivi na ovoj planeti kao najveca beda ili jos bolje da ih nema uopste,da se namiri onaj broj koji su oni likvidirali(bilo bi ih malo),kad ono se desilo obrnuto.Nafatirali se u ratu i obezbedili za srecnu buducnost.
 
Neka budem smešan. Znao sam unapred da se s braćom iz Šumadije ne vredi prepirati oko istorije jer vaši preci su tamo Nemce (ako uopšte) videli samo s one strane nišana, a naši preci ovde su živeli sa njima vekovima u slozi. Za svaku vašu priču o zločinima mi imamo priču kako su iste te Švabe koje smo mi kasnije proterali, čuvali Srbe po podrumima i tavanima... Ali eto, nećemo se nikad složiti i ja to prihvatam. Nisu svi te sreće da su istoriju mogli učiti i iz drugih izvora pored filmova o Prletu i Tihom.
 
Neka budem smešan. Znao sam unapred da se s braćom iz Šumadije ne vredi prepirati oko istorije jer vaši preci su tamo Nemce (ako uopšte) videli samo s one strane nišana, a naši preci ovde su živeli sa njima vekovima u slozi. Za svaku vašu priču o zločinima mi imamo priču kako su iste te Švabe koje smo mi kasnije proterali, čuvali Srbe po podrumima i tavanima... Ali eto, nećemo se nikad složiti i ja to prihvatam. Nisu svi te sreće da su istoriju mogli učiti i iz drugih izvora pored filmova o Prletu i Tihom.
Slažem se sa tobom u potpunosti,dedine priče su bile u tom kontekstu,svidelo se to nekom ili ne,ali to istoriju i pravu istinu promeniti neće
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh