Chat 13.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jbg moglo mu se,isto bih ja to uradio da sam mogao pa i sad odmah ovog trenutka bez razmisljanja
druge stvari su u pitanju
 
Ako je neko profi samo zato sto placa pio od 125k dinara po meni nije,pricamo u utrosku vremena po kj i tu profi angazuje radnike i adekvatne masine za te povrsine pazi tu ne racunam vreme provedenu u terencu u obilasku i sklapanje poslova u kaficima.NA nikad ni nije rekao da je profi ali nije ni naznacio da mu otac odradjuje gro poslova kad mu je vec dosadno,to sam primetio kod dosta clanova foruma da se pokrivaju naravno ima casnih koji sa teskom mukom sklapaju kockice koja se zove rentabilnost.Hvala
Znači ja koji plaćam usluge za svojih par hektara sam profi,a ne zato što me mrzi bez kabine da se izlažem atmosferskim uticajima :D

Kao prvo to je tako nesrećni termin profesionalni poljoprivrednik,verovatno puvečeni onom "profesionalni vozač".
 
Po meni bi definicija poljoprivrednika (profesionalnog ) bila da su to oni koji se bave samo poljoprivredom od svoje 18 godine i samim tim da uplaćuju penziono i da se u gazdinstvu niko ne bavi dodatnim poslom,tj.nije zaposlen i naravno samo bi trebalo definisati da mora posedovati određenu količinu zemlje na svom imenu koje bi država odredila.I tim ljudima treba pružiti sve moguće subvencije pa i bespovratna sredstva.
Зар не би профи пољопривредник требао бити онај који је завршио школу тј факултет? а не колико послова ради?
 
Profesionalni poljoprivrednik bi trebao biti onaj koji plaća pio i zdravstveno osiguranje preko poljoprivrede,što znači da mu je to profesija.
E sad ako je i završio fakultet to znači da je obrazovani profesionalni poljoprivrednik,ali to ne može biti uslov za profesionalno bavljenje poljoprivredom.
 
Profesionalni poljoprivrednik bi trebao biti onaj koji plaća pio i zdravstveno osiguranje preko poljoprivrede,što znači da mu je to profesija.
E sad ako je i završio fakultet to znači da je obrazovani profesionalni poljoprivrednik,ali to ne može biti uslov za profesionalno bavljenje poljoprivredom.
Ако ћемо се држати за длаку,онда грешиш. Ал да се не млатимо сада дефиницијама.Генерално ја то другачије гледам, какво је човјеку домаћинство по томе гледам јел профи или не. Можеш ти бити профи а свака њива ти шикара,све распада и руши,јебо ти такву професионалност.
 
E putine, može čovek biti domaćin, uredno dvorište, mehanizacija, ali zato njive su katastrofa, pune ambrozije i sirka. Imaš kod mene takvih koliko hoćeš, alavi do bola, trkaju se ko će kome da otme arendu, rade previše pa ne stignu da oprskaju. Taj za mene neće biti nikad profi poljoprivrednik samo zato što plaća neki pio, a od njega i sličnih kreće infekcija atara.
Matiću, više znam profi neškolovanih poljoprivrednika što su im njive aljkave nego školovane agronome koji rade dva posla a njive su im tiptop.
 
E putine, može čovek biti domaćin, uredno dvorište, mehanizacija, ali zato njive su katastrofa, pune ambrozije i sirka. Imaš kod mene takvih koliko hoćeš, alavi do bola, trkaju se ko će kome da otme arendu, rade previše pa ne stignu da oprskaju. Taj za mene neće biti nikad profi poljoprivrednik samo zato što plaća neki pio, a od njega i sličnih kreće infekcija atara.
Matiću, više znam profi neškolovanih poljoprivrednika što su im njive aljkave nego školovane agronome koji rade dva posla a njive su im tiptop.
Мислио сам у глобалу и све заједно.Ваљда знаш на шта мислим.
 
Ma profi ce biti onaj koji otvori firmu za sebe . Primera radi STR. Matic . Zaposli sebe i jos nekog iz kuce , odredi sebi platu i na to placa doprinose kao i svi preduzetnici u zemlji . Sve ce morati da ide preko racuna i ti ce imati mnogo bolje subvencije .
 
Profesionalni poljoprivrednik bi trebao biti onaj koji plaća pio i zdravstveno osiguranje preko poljoprivrede,što znači da mu je to profesija.
E sad ako je i završio fakultet to znači da je obrazovani profesionalni poljoprivrednik,ali to ne može biti uslov za profesionalno bavljenje poljoprivredom.
Da li poznaješ nekog ko radi poljoprivredu (par stotina jutara),Gazdinstvo naravno nije na njega ( na ženu,babu....)-plaća PIO.Ili još bolje: Nema svoje zemlje ni u saksiji a bavi se poljoprivredom obrađujući par stotina jutara i plaća PIO.A onaj koji radi par 10-ina ha i uz to je zaposlen.-taj nije profesionalac jer i on plaća PIO ali ne preko poljoprivrede..Šta je onaj koji se bavi poljoprivredom a uz put se bavi drugom delatnošću koja donosi profit a PIO plaća preko poljoprivrede.
PIO nije znak profesionalnog poljoprivrednika.To je samo želja da subvencije zgrabi što manji broj ljudi iako je poznato da ko god radi zemlju mora da uloži u istu.Bilo da radi u firmi,bilo da cele zime sedi kod kuće ( ne radi ništa ili skoro ništa (mislim na ratarstvo)).
 
Ma profi ce biti onaj koji otvori firmu za sebe . Primera radi STR. Matic . Zaposli sebe i jos nekog iz kuce , odredi sebi platu i na to placa doprinose kao i svi preduzetnici u zemlji . Sve ce morati da ide preko racuna i ti ce imati mnogo bolje subvencije .
Pa toga već ima.Gde ti je onda manji poljoprivrednik ili si njih već izbrisao.
 
Pa toga već ima.Gde ti je onda manji poljoprivrednik ili si njih već izbrisao.
Nema toga koliko ja znam . Godisnje placanje penzije i zdravstva od 100.000 je smesno ( za velike paore ) . A malih tesko da ce ostati ili ce ici po ovom sistemu ali bez subvencija . Ma sta ja pricam . Kao da iko od nas zna sta ce biti .
 
Spusta se granica za pdv na 4 miliona, proces prilagodjavanja odnosno ulaska u pdv trajace godinu dana za to vreme odrzavace se kursevi edukacije, plan je da prvu godinu od ulaska u pdv drzava subvencionise troskova knjigovodje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh