Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima još jedan ali u temi Sport .

Poodavno sumnjam da je tamo inkognito

Milojko Pantić .

Poznajem mu stil .

 
Kod nas na EKO pumpi ograničenja za automobile nema,za traktore ima.Samo u UN kante može da se toči (ne znam ni koje su to).
Jedno sigurno znam-predsednik će se pjaviti i prekinuti to mešetarenje.Ukrajina u ratu a mi u predizbornoj kampanji.Cirkus korona-druga sezona,sa drugim glumcima ali scenarista i reditelj su isti.
 
Зорге, погодио си кад си рекао да ће чечени само себи организовати логистику и оружје. Гледам сад снимак упали у неку касарну или магацин, "позајмили" 3 тенка и неколико транспортера од украјинске војске.
 
Ево и то се десило за мене мало чудо невиђено. Њих пар зове за стајњак а један је питао шта радим са осоком? Први пут за све ове године а било је година поклањао сам стајњак само да се однесе.
Касно.
 
Nego , sad mi pade na pamet , jeste li primetili da se Drecun ne oglašava o sukobu Rusa i Ukrajinaca?
Немој ми рећи да ти недостају његове анализе? На страну онај репортерски део посла '99-те, када је он ишао по терену и снимао кадрове који ће остати у историји, он је са својим тадашњим анализама ситуације, барем по мом мишљењу, био надреалан, а после тога, када је "уш'о у политику", дискредитовао се на свих 100%.
 



Negde sam pročitao da su 7 Rusi zauzeli.Da li je ovo bio jedan od razloga upada Ruskih snaga u Ukrajinu.
 
Ово са снимања неког филма...
0088a2206baf9f12e11188b9a7d07eb1.jpg
 
Питаш ме као некога ко говори руски? Ако због тога, мени изговарање речи у реченицама звуче неприродно "искидано" и смушено, а нисам икада чуо да Путин или Шојгу у својим јавним иступањима или када се нађу у кадру, а разговарају са неким људима, да имају такав манир општења.

А друга ствар је да иде медијски рат и да се сви, ко мање, ко више успешно служе фејк вестима и да без сваке сумње више тога иде са украјинске стране и то у правцу Запада, али и у правцу Русије.

Трећа ствар је да је Украјина земља у којој постоји огромна количина ИТ стручњака светског калибра који могу чуда да направе од видео и аудио фајлова, што свакако и чине.

Укратко, чини ми се да је тај аудио запис доста умела монтажа.
 
Пуно је лажи као и у сваком сукобу.

Primer je o Пример је обарање хеликоптера МИ-24, лаким преносним ПВО.


Занимљив је коментар „стручњака“ и бившег пилота, „ветерана“ из Авганистана (нисам гледао пуно коментара и можда има више таквих, стручних...од пилота ветерана који су „тукли ногом у **greška“ док су бежали из Авганистана):

palacio802

пре 47 минута

Medevac pilot veteran of Afghanistan here... I agree. We flew at 100 feet agl to be safe, but with new weapons It seems this trick doesnt work any more. Terrible.

Гугл превод:

палата802

пре 47 минута

Медевац пилот ветеран Авганистана овде... Слажем се. Летели смо на 100 стопа надморске висине да бисмо били безбедни, али са новим оружјем Чини се да овај трик више не функционише. Страшно.



Стварно је „страшно“ (тачније смешно) какав се рат лажима води. Прво што ми је занимљиво је то што се види јака сенка 'ладовине на тлу коју прави дим...мада је облачно. Друго, што је занимљиво је да хеликоптер тресне на тло, а гране оближњег растиња га „искулирале“ – ништа живо се не мрда иако је силна експлозија. Не треба ни спомињати да је сасушена трава на њиви где је пао хеликоптер у „клизећем старту“ прво потамнила, а после се „регенерисала“ мада је и ту требало да буде пламена...остало је скоро исто као што је било пре пада хеликоптера „обореног новим оружјем“...од којег лека нема.

WarLeaks - Military Blog има 1,75 мил. Пратилаца а видео о обарању хеликоптера је имао 546.803 прегледа.
 
...

Трећа ствар је да је Украјина земља у којој постоји огромна количина ИТ стручњака светског калибра који могу чуда да направе од видео и аудио фајлова, што свакако и чине.

Укратко, чини ми се да је тај аудио запис доста умела монтажа.
Тачно тако. Верујем да си видео коментар на MyCity Military где један члан (racerx11080) каже следеће (прекопирано са MyCity Military форума):

"Ako mi je dozvoljen jedan komentar, bavim se CGI vec nekih 10 godina, Ukrajinci su globalna sila, verovatno najjaca posle USA po broju super talentovanih 3d modelara, animatora, generalista, koncept artista... cak je nekoliko programa poput 3d Coat ukrajinsko.

Dakle, veoma kritično gledajte na bilo koji snimak UKR strane! Naravno, isto to važi i za RUS snimke, propaganda radi samo tako, ali rekao bih da UKR prednjače."

https://www.mycity-military.com/Akt...esti-video-mape-fotografije_565.html#p2418300
 
Poslednja izmena:
Ai helikopter izgoreo za 20-ak sekundi a vatra,kao da se prlji svinjče.Ne ide to tako.Trebao je da se raspadne jer je u pitanju protiv oklopna vođena raketa.Jer da je pešadisko (zolja),imala bi pravolinijsko kretanje.
 
Гледаона јт лајв и оставим коментар и 'ладно га обришу. А канал нема везе са политиком већ аутомобилима.
 
Да ти није био неки линк у коментару? Мени се догађало да се коментар објави, а онда приметим да га нема.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh