Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad sam kucao prethodnu poruku otišla je 2x , zato sam tu drugu obrisao ali kako sistem ne poznaje prazne poruke ja sam samo napisao ''dupla poruka''
 
alan_ford_1.jpg
 
Nisam nasao adekvatnu temu da postavim pitanje pa moze i ovde. Da li neko od forumasa radi u poljoprivrednoj apoteci? Kakav je bio pocetak i susret sa hemijom? S obzirom da sam zavrsio poljoprivredni fakultet a nismo imali nekog velikog susreta sa aktivnim materijama u meni postoji odredjena doza straha. Ne bih da placam tudje unistene njive zbog mog slabog znanja iz hemije.
 
Nisam nasao adekvatnu temu da postavim pitanje pa moze i ovde. Da li neko od forumasa radi u poljoprivrednoj apoteci? Kakav je bio pocetak i susret sa hemijom? S obzirom da sam zavrsio poljoprivredni fakultet a nismo imali nekog velikog susreta sa aktivnim materijama u meni postoji odredjena doza straha. Ne bih da placam tudje unistene njive zbog mog slabog znanja iz hemije.
Pojasni malo nasta mislis.
 
Subota,sutra 19.2. 13 časova
Klopa oko 10 e a pice ko sta popije to plati.
Tennis Academy Elite, Булевар Јована Дучића, Нови Сад

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
Gorane.Uživajte i prijatno vam bilo.Možda u tom vašem duhovnom i telesnom prosvetljenju i dok ste u voznom stanju iskoči i rešenje o krizi u Ukrajini.Samo nemojte 9 puta da se testirate (ako razumeš,na šta sam mislio).
Ima nas ovde koji smo nazvani "političarima",tako da nemate razloga za brigu ako vi preterate u testiranju. :ppozdrav:
Za sutra najavljene nuklearne i balističke probe , nadgleda ih Putin .
A vi krkate
 
Meni pre par dana došao u posetu jedan mladi zaštitar iz lokalne poljoapoteke.Jedno tri sata smo laprdali o svemu i svačemu, dotakli se teme o prskanju kukuruza i kaže on kod sebe koristi Hirošimu a preporučuje je i ljudima na terenu. 😁
 
Gorane.Uživajte i prijatno vam bilo.Možda u tom vašem duhovnom i telesnom prosvetljenju i dok ste u voznom stanju iskoči i rešenje o krizi u Ukrajini.Samo nemojte 9 puta da se testirate (ako razumeš,na šta sam mislio).
Ima nas ovde koji smo nazvani "političarima",tako da nemate razloga za brigu ako vi preterate u testiranju. :ppozdrav:
Moramo jednom da napravimo susret i u vašem delu Banata.
 
Pa mislim da li mi je potrebno kakvo dodatno obrazovanje? Zavrsio sam smjer biljna proizvodnja. Pesticide kao predmet nismo imali. Malo me je strah hemije jer ponudu koju imam radio bih sam u ap

U ranom kambrijumu ..sa svojih tada 29 god,pitah svoga "Babu" da mi pozajmi 500 dm.Pita čovek šta će ti ? Da otvorim poljoapoteque ! :) - Šta ti znaš o tom poslu ??? - Reko ništa, ali posao kao svaki se uči ...Pošto je čovek agronom , pokaže mi šipak...ali to me nije obeshrabrilo ;) dakle tamo 2000 godine, kad na policama bilo kakvih radnji nije se moglo naci vise od par vrsta artikala.. otvorio sam poljoapoteku...sa pozajmljenih 500 dm ( koje su bile dovoljne samo za kojekakve dozvole), Poslovni prostor je bio ruiniran usled godina neizdavanja, vlasniku ponudio da ga omalterisem i da mi ne naplati kiriju 3 meseca zarad te "investicije ", a police sam nasao u propalom preduzecu , koje su bile u podrumu sa 0,5 m vode i gomilom polutrulih registratora na njima. Ukratko ,sređivanje prostora je bilo kao u filmu Tom Sojer.. gajba piva.. mešalica, lopate, četke, farbe i sa par drugara koji su u tome iskusni koliko i ja- dakle apsolutno nikoliko sredimo mi to , diveci se svojoj kreativnosti do imbecilnosti :D.
Prvu veleprodaju koju sam otkrio bila je Agromarket u subotici. Odem do njih, predstavim se imenom i casnim mi prezimenom , kazem da nemam bele kinte, ali bih da radim sa njima. Ljudi me gledaju u neverici kao da sam pao sa Marsa i pitaju kakva su mi očekivanja posle takvog uvoda ? Reko velika, nisam dosao da uvijam stvari u celofan, kazem kako jeste a na vama je odluka.
Posle polučasnvne price, pitaju me sta cu uzeti " na odlozeno plačanje od 30 dana... Rekoh da nemam pojma ni šta ide u to doba godine ( mart ), pa uzeh dve kartonske kutije u vrednosti od 200 dm, sav zadovoljan sobom. :)
Bilo je robe da na svakih pola metra police stoji po 1 flasa nečeg :D :D :D . Prodam to za 3 dana, isplatim i odem po 1000 dm robe... umedjuvremenu otkrijem Savacoop... ali sada sa novcem Agromarketa, posto je odlozeno plačanje mesec dana, avansiram Savacoopu robu i počnem se igrati tudjim novcem sa jos par veleprodaja... Ukratko , zavrsi se godina, ja nikom nista duzan i 2000 dm cistog profita u robi :D Mojoj sreci nije bilo kraja :)
Posle par god rada, ponudi mi Magan Yu, da otovorimo zajedno apoteku. Do prodaje firme svaka godina je bila uspesnija od predhodne... na moju inicijativu osmislili smo koncept kreditiranja nas paora u dve opstine.. a prometi su bili za to vreme izuzetni.
Da ne duzim dalje, kao sto vec jesam... nemoj se plasiti ničega, potrebna je samo dobra volja , ideja, puno hrabrosti i pomalo srece. Sve vreme koristi da iscitas svu mogucu literaturu po 10 puta, posecuj kongres zastite bilja na zlatiboru, i ako imas zemlje kao i ja, radi oglede svake godine sa svim mogucim preparatima, to je najbolje iskustvo sto su i kolege sa foruma rekle. Često sam bio sklon kombinacijama koje su van pameti svake bile( po knjigama ) da bi nakon godinu dve sami fabrikanti spajali aktivne materije u nov proizvod i naravno skuplje ga naplacivali kasnije uz hvalospeve kako " sidu leci "....a ne korovsku floru..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh