Chat 1.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma nije ni ovo tako loše, dva dana samo: ovce, pulini i po koja srna i lisica.Odmorim ovo malo mozga, a onda pet dana ludila do sledećeg vikenda.
 
bitno je ime, Banaćani ce znati gde je to
fxvzmp.jpg
 
Ne znam gdje drugi da pitam pa ajd ovdje. Jel zna neko da mi objasni kako da promijenim smjer obrtanja monofaznog asinhronog el. motora? Imam motor od 2.2kW i nekih 1500 obrtaja na sječki a treba mi motor na velikom krunjaču (Golub). Paše mi i snaga i obrtaji ali problem je smjer. Ne razumijem se u struju nikako pa ako je to neko radio svaka pomoć bi bila korisna. Znam da je to teoretski moguće promjenom faza ali zanima me kako se to radi praktično.

Ispravka, ima 1390 obrtaja.
 
Ne znam gdje drugi da pitam pa ajd ovdje. Jel zna neko da mi objasni kako da promijenim smjer obrtanja monofaznog asinhronog el. motora? Imam motor od 2.2kW i nekih 1500 obrtaja na sječki a treba mi motor na velikom krunjaču (Golub). Paše mi i snaga i obrtaji ali problem je smjer. Ne razumijem se u struju nikako pa ako je to neko radio svaka pomoć bi bila korisna. Znam da je to teoretski moguće promjenom faza ali zanima me kako se to radi praktično.

Ispravka, ima 1390 obrtaja.

promena zice na pomocnom namotaju , ona ide na kondezator.. jedna ide posebno, a druga vezana pomocni i glavni .. okreni ,to mora da su tanje zice
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh