Centralno i etazno grejanje.

Lično nebih stavljao taj ventil koji pali pumpu . Upravo se dešavalo da taj ventil zakaže pa se pumpa ne uključi . Šta je problem da pumpa radi tokom cijele sezone kad je samo oko 60w? Isto tako ako nije antifriz u sistemu kad pumpa radi stalno a vatra se ne loži recimo jedan cijeli dan nebi trebalo zalediti jer voda kruži i zagrijava se u kući na oko desetak stepeni .
 
Sremac106 čega 3t

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
3 tone sušenog uglja kad je baš jaka zima, onaj što košta oko 12500-13000 rsd.
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Zaboravio sam da dodam ode i drva ne mogu da kažem koliko pošto koristimo otpadno drvo, stare palete i sve ostalo što dohvatimo.
 
Poslednja izmena:
Lično nebih stavljao taj ventil koji pali pumpu . Upravo se dešavalo da taj ventil zakaže pa se pumpa ne uključi . Šta je problem da pumpa radi tokom cijele sezone kad je samo oko 60w? Isto tako ako nije antifriz u sistemu kad pumpa radi stalno a vatra se ne loži recimo jedan cijeli dan nebi trebalo zalediti jer voda kruži i zagrijava se u kući na oko desetak stepeni .
Zbog kondenza se stavlja taj ventil.
 
Bude li kondenz prvi dan kad se ne loži ? Kod mene konkretno ložim do 21-22-23h i ujutro nebude žara . (drva) , obično ne ložim do 3-4 popodne i nisam primijetio da bude kondenz kad ložim . Češće bude kasnije kad se loži , vjerovatno jer ove godine imam malo lošija i sirovija drva.
 
Naravno da bude,sad proizvođači zahtjevaju da se pumpa pali na 60+stepeni da bi garancija važila.ja sam stavio kombinovanu peć sa ugrađenim pelet setom i elektronika ne dozvoljava temperaturu nižu od 60 a troputi ventil ne pušta vodu u sistem ispod 50
 
Lično nebih stavljao taj ventil koji pali pumpu . Upravo se dešavalo da taj ventil zakaže pa se pumpa ne uključi . Šta je problem da pumpa radi tokom cijele sezone kad je samo oko 60w? Isto tako ako nije antifriz u sistemu kad pumpa radi stalno a vatra se ne loži recimo jedan cijeli dan nebi trebalo zalediti jer voda kruži i zagrijava se u kući na oko desetak stepeni .
Sta sa bojlerom u tom slucaju koji je prikljucen na CG? Kod mojih se desavalo ako vrti cele noci a ugasi se vatra da ohladi vodu u bojleru. Sada ga napune uvece pre spavanja i samo npodignu termostat na 60, inace je na 40 stavljen i tada ukljucuje pumpu.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Kod mene pumpu uključuje cijevni termostat. Podesio sam ga da se pumpa uključuje na ~65, a isključuje na ~58 °C. Radijatori imaju termostatske ventile i njima se regulira temperatura u pojedinim prostorijama. Kroz noć se ne loži. Ako želi, da mi se do jutra ne ohladi potrošna voda u bojleru, zatvorim ventil na bojleru. U protivnom se i bez pumpe uspostavi cirkulacija koja vodu u bojleru ohladi za >25 °C. Loži se u šparetu za centralno.
To mi se pokazalo bolje nego kad je uključivanje pumpe bilo na nižoj temperaturi. Teže (sporije) se postizala dovoljna temperatura vode i ako se ponekad zaboravilo na vrijeme naložiti drva, temperatura vode u centralnom je brzo pala na 40 °C, a onda je opet trebalo vremena dok je porasla iznad 55. Osim toga u šparetu se stvaralo puno više čađe.
 
Pozdrav ljudi.
Imam jedno pitanje za vas.
Naime kuća mi je u 3 nivoa i kotao mi je na najnižem nivou.
Kada je pumpa na prvom i drugom stepenu ili brzini svi radijatori su mi hladni jedno 20ak centimetara odozdole. Kada prebacimo na 3 stepen ostaju hladni jedno 5 cm odozdole.
Vazduha nema u sistemu i u radijatorimam.
Kotao je Zavarivač od 55kw, ventili i radijatori su hercovi a pumpa je na slici.
0cff4566bc47eb93b81a5c521f24e19c.jpg


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Koliki ti je pritisak u sistemu, da li je otvoreni ili zatvoreni sistem? Da li ti se to desava samo na najvišoj etaži ili je i na nižim isto stanje?
Da li je sistem nov pa se od starta ovako ponaša, ili je već korišćen a su pre radijatori bili topli po celoj visini?
 
Dogodine ću ja imati (najverovatnije) da prodam ispravnu peć na bale (Bajus senta, peć na jednu balu, ložište dužine 125 cm, ložena je isključivo slama i šapurike u manjoj meri). Razlog zašto ću menjati kotao je prelazak na ugalj. Jednostavno nemam dovoljno sojine slame za dva domaćinstva (na bale se grejem i ja, i moja sestra). Trošimo oko 1700 bala zajedno, a ja to sa mojih 15-17 jutara soje ne mogu da obezbedim. Ranije sam dobijao slamu od nekih mojih drugara, ali skoro svima sad vrše Case combajn koji u godinama sa slabijom slamom ne može da ostavi slamu upotrebljivu za baliranje. Dosta mi je slame nalazio i čovek koji mi balira, ali u poslednje vreme sve se teže dolazi do slame, prosto ljudi neće da ostavljaju nikom slamu već je tarupiraju.
 
Zna li neko koje su dobre Termo glave za radijatore? Da mogu da podesim na radijatoru temperaturu i da ga on sam zatvara.
 
Dogodine ću ja imati (najverovatnije) da prodam ispravnu peć na bale (Bajus senta, peć na jednu balu, ložište dužine 125 cm, ložena je isključivo slama i šapurike u manjoj meri). Razlog zašto ću menjati kotao je prelazak na ugalj. Jednostavno nemam dovoljno sojine slame za dva domaćinstva (na bale se grejem i ja, i moja sestra). Trošimo oko 1700 bala zajedno, a ja to sa mojih 15-17 jutara soje ne mogu da obezbedim. Ranije sam dobijao slamu od nekih mojih drugara, ali skoro svima sad vrše Case combajn koji u godinama sa slabijom slamom ne može da ostavi slamu upotrebljivu za baliranje. Dosta mi je slame nalazio i čovek koji mi balira, ali u poslednje vreme sve se teže dolazi do slame, prosto ljudi neće da ostavljaju nikom slamu već je tarupiraju.
Nabaliraj kukuruzovine ima vise pepela ali i ona greje
 
Nazad
Vrh