Centralno i etazno grejanje.

Al ga neki stručnjak omašio onda, pa koji će mu tu? dok tamo izbije može ozbiljnu havariju da napravi. Savi ga blizu kotla a tamo stavi ozračnicu ako je nemaš na radijatoru.
 
Sigurnosni ventil obavezno na samom kotlu, dalje i nema svrhu.
Dešavalo se da zamrznu ventili odma iza kotla, pa je bilo svašta.
 
Šporet je u kuhinji i pored njega ima ekspaziona posuda. Cevi od šporeta prvo idu gore uvis iznad šporeta na sprat. A kupatilo je dole na istom spratu kao i šporet. Sistem je zatvoren.
 
Kod rodjaka je u sistemu u kulatilu bio taj sigurnosni ne na kotlu, sestra ga napunila digla temperaturu i poceo da trese i pisti. Zatvorrn sistem a posuda u podrumu, u kupatilu je radijator na najvisoj tacki.
Od tada ne smeju da zasile pec.
Zato samo otvoren sistem

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
U praksi mogu da zakazu koa i na bojleru i treba ih menjati s vremena na vreme?

Da li se ti sigurnosni ugradjuju samo na zatvorenom sistemu ili je rpaksa ugradjivati ih i na otvorenom?
Imamo CG 30 godina, otvoreni sistem ali nema nigde tog ventila, postoji ventil za ozracavanje sistema na najvisoj tacki tj. pored samog ekspanizonog suda koji je na tavanu.
Da li je neko imao lose iskustvo sa otvorenim sistemom?
 
Ne koristi se u otvorenom sistemu,nema potrebe.Kada voda proključa u otvorenom sistemu ona preliva i obično se ostavi odvod da ide na krovu u oluk.
 
Ok. Samo još ovo da pitam. Pomenuo sam već gore da je stavio nalegajući termostat koji pali pumpu na 45 stepeni. Šporet je imao fabrički centrometalov termostat koji je pumpu ukljičivao na 68. Rekao mi je da je ovako bolje. Je li stvarno bolje?
 
Ok. Samo još ovo da pitam. Pomenuo sam već gore da je stavio nalegajući termostat koji pali pumpu na 45 stepeni. Šporet je imao fabrički centrometalov termostat koji je pumpu ukljičivao na 68. Rekao mi je da je ovako bolje. Je li stvarno bolje?
na 68 stepeni ti je kasno da upali pumpu na 40-45 je uredu a cevni termostati su po meni sigurniji
 
Nazad
Vrh