Centralno i etazno grejanje.

Talianu,ako ti je kuća dobro izolovana što ne kupiš kondenzacioni na gas i da se oprostiš loženja.Stariji tipovi kotlova na gas su veliki potrošači.
 
Zorane o tome nisam razmišljao.Imam Beretu 28 kw.

Razmišljaj.Sigurno bolje nego da ložiš drva.Opet ponavljam da jedino bale priznajem kao jeftin energent a sve drugo je skuplje od gasa.I bićeš gospodin čovek.Raspitaj se malo i promenućeš mišljenje.Ovo što si ti do sada dao za gas bi imao za dobar deo grejne sezone.
 
Jos nisam sreo coveka u okolini koji se ogrejao od zitne slame. Kako svi do jednog rekose nece da gori i ostaje bas puno pepela od zita, dok je kod soje druga prica.
 
Pre bih rekao da zitna slama izgori za cas,zato se ne mogu ugrejati,a pepela ima vise od soje...probao sam. Soja je zakon,jeste najjeftinije itd,ali te price da se trosi 5-6 bala po onom velikom minusu u to neverujem,nije to ugalj kameni-suseni kako god,pa da se lozi svakih 4-5h kad se dobro napuni kotao.
 
Jos nisam sreo coveka u okolini koji se ogrejao od zitne slame. Kako svi do jednog rekose nece da gori i ostaje bas puno pepela od zita, dok je kod soje druga prica.
Jesi sreo coveka u okolini da ima zglavan kotao ? Ili svuda ovi izvikani iz sente,ade i slicno da ne kazem smece ?
Dodji da vidis na slamu kako se greje i koliko dugo drzi bala. ima vise pepela ali mi drzi sasvim dobro. soja drzi 3h bala a zitna slama 2.5. i naravno kad je temp u minusu. kad je u plusu kao danas i duze.
od 7 jutros do sad sam ubacio 4 bale slame , temp na kotlu je 85 stepeni i drzace sigurno jos 2h, do nocas 11h mozda ubacim jos dve bale.

nema jeftinijeg vida grejanja od bio mase pogotovo svoju balirku kad imate.
koji to vid grejanja moze grejati kucu za 10eur mesecno i to kucu od 230+ kvadrata ? ( kad raspodelim koliko me je ogrev kostao na mesecnom nivou)

ko ne veruje neka dodje da vidi, ja ne znam kako drugacije da ubedim ljude. ili
da nabavim kameru i snimam 3h. onda bi bilo da sam montirao snimak verovatno.

komsija mi je isto clan foruma video je i on koliko lozim. i njemu niko ne veruje ni u selu kad nekom isprica.

https://youtu.be/4ojgJZogDFk

bas lose gori slama





Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze biti kakav hoces kad ima toliko slame da se mora cistiti posle svakih par bala, a sto se tice razlike u duzini gorenja ... znam kako izgori zitna, a kako sojina slama.
 
Moze biti kakav hoces kad ima toliko slame da se mora cistiti posle svakih par bala, a sto se tice razlike u duzini gorenja ... znam kako izgori zitna, a kako sojina slama.
Nemoj suditi o necemu sto nisi video.
dodji vidi , a onda pricaj drugima koji ti verovatno nece verovati ko ni ti meni sad.
jesi kad u zivotu video kotao na bale sa vestackom promajom i jel znas princip rada ?
imaju li ti kotlovi sto si gledao turbulatore ?

kad bi video kako radi i znao princip rada zamislio bi se

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Bio sam danas kod danera prillikom lozenja, sve je kao sto kaze, kao sto on kaze komsije smo, i dobri smo, njegov kotao nije video ni drva, ni korune, samo bale soje, vrsene deteline i slame..
 
Nije mi jasno kako dosta njih koji rade desetine pa i stotine jutara i imaju dosta dobru zaradu na toj istoj zemlji, narade se preko godine kao crnci i umesto da uživaju u životu i blagodetima koje imaju, oni hoće još tereta preko svoje grbače u toku zime, nosi slamu, cepaj drva, unosi, iznosi, pepeo na sve strane. Grejem se na plin, ne maltretiram se sa kotlarnicom i obavezom oko loženja, nema pepela, sa komšijama sam u dobrim odnosima (ovi što lože soju guše komšiluk dimom, svi kolutaju očima), termostat mi je na komodi pored kreveta, na dugme regulišem, a struja mi je 2000 dinara mesečno, za 5 članova domaćinstva. Temperatura preko dana 23, u toku noći između 20 i 21. Dok je ova cena plina nema jednostavnijeg i boljeg grejanja. Trenutno mislim da je povoljniji od peleta, cenovno na nivou drva. Nisam primetio da ovi što lože soju da voze nova kola jer toliko uštede kao što daner kaže. Ljudi pare morate potrošiti kako god se okrenete. A 200 ili 300 evra što uštedite na ogrevu potrošićete na nešto drugo. Sitna je to lova da se mučite cele zime.
 
Nazad
Vrh