Centralno i etazno grejanje.

Nisu mi isti nivoi radijatora, ti zadnji su na vecem nivou od ovih prvih.
 
Koja ti pumpa gura taj sistem , nije to nimalo naivna kolicina vode potrebna

- - - - - - - - - -

nadamse da imas bar do r4 i do r11 fi 28. nijedan mesani ventil ti ovdenece pomoci
 
Pumpa ima neke 3 brzine prema jacini 55w, 70w i 100w, a pocetna instalacija krece od fi 28 .

Prigusivanjem blizih radijatora uspevam da do zadnjih radijatora dodje vruca voda, nije to to ali za sada ce tako.
 
Tanke cevi, meni instalacija krece sa fi35 ,od 10 radijatora fi35 ide do treceg,onda fi 28 ide do osmog i fi 22 do kraja. Zato su me cevi kostale 1000eur ali zato kako na prvom greje tako na poslednjem

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je glavni vod 5/4 cev.Na nju se nastavljaju 3/4 i 1/2.Crne cevi u pitanju.Grejanje radi par ekselans.Nikada problema sa sistemom.
 
Tanke cevi, meni instalacija krece sa fi35 ,od 10 radijatora fi35 ide do treceg,onda fi 28 ide do osmog i fi 22 do kraja. Zato su me cevi kostale 1000eur ali zato kako na prvom greje tako na poslednjem

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Ti si hteo da budeš siguran.
I sa 22 bi imao dobro grejanje ali da sa tim razvodom ideš od prvog do poslednjeg.
Farmere,kako si rešio ozraku,da li je otvoren ili zatvoren sistem.
 
Nisam razumeo piranje(otvoren/zatvoren), imam na 2 mesta na cevima, gore pri plafonu neke ventile koji valjda ispustaju vazduh, a za radijatore imam onaj mali kockasti kljuc, pec nije prikacena na vodovodnu mrezu konstantno, nego kad treba prikacim crevo i pustim vodu
 
Bolje biti siguran nego sve iz pocetka i duplo ce kostati. takav odnos imam prema svemu. Kad god sam nesto radio i hteo da ustedim odbilo mi se od glavu. Ili raditi kako treba ili ne raditi strpiti se jos god dana pa uraditi ljudski. Obicno jeftinija varijanta uvek skuplje izadje

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Farmeru idi kontra logici probaj da eksperimentises sa pumpom stavi je na najmanju brzinu.Probaj nekosta te nista.
 
Kod mene posto imam kotao na drva i na radijatorima termo glave,kada na najblizem radijatoru zavrnem termo glavu ona daje laznu temeraturu u kotao pa samim tim i najdalji radijatori slabije greju.

Ja imam trokraki mesaoni ventil,i drzim ga otvorenog 25-30%,tako da mi u kotlu bude 60 a u povratnom vodu 50 stepeni,u kuci bude 25 stepeni kad tako radi.
 
Termo glava samo reguliše temp u toj prostoriji gde se nalazi ili zatvara ili otvara radijator.Jesi proba četvorakraki mešni ventil?
Ja imam na ssvim radijatorima termo glavu u liniji održavam 70 kotao-55 peć ,svaka prostorija bude topla koliko joj odrediš sa TG,dva radijatora nemaju TG u kupatilu i verandi onai vrte nom stop da se ne bi zatvorio sistem.
 
U opste nisam razumeo . kako kad zavrnes prvu termo glavu daje laznu temperaturu na kotlu ?
Laznu temperaturu smatram kad instrument ne pokazuje tacnu vrednost.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nisam razumeo piranje(otvoren/zatvoren), imam na 2 mesta na cevima, gore pri plafonu neke ventile koji valjda ispustaju vazduh, a za radijatore imam onaj mali kockasti kljuc, pec nije prikacena na vodovodnu mrezu konstantno, nego kad treba prikacim crevo i pustim vodu

Imaš li ekspanzioni sud.Okrugla boca sa ventilom sigurnosti-to ti je zatvoren sistem.Na kom pritisku ti radi kotao.Ima tu dosta sitnica koje moraju da se ispoštuju,
 
Imam tu ekspanzionu posudu, znaci zatvoren je sistem. Pritisak je 1.6 kad je hladna voda, oko 2 kad je vruca.
 
U opste nisam razumeo . kako kad zavrnes prvu termo glavu daje laznu temperaturu na kotlu ?
Laznu temperaturu smatram kad instrument ne pokazuje tacnu vrednost.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока[/QUO nisam se dobro izrazio,pod lazna temperatura sam mislio da kotao registruje temeraturu vode do tog prvog radijatora i brze zatvara regulator promaje.Dvocevni sistem je u pitanju.Inace termo glave nemam potrebu da koristim samo sam hteo kolegi da skrenem paznju mozda je kod njega privnut neki ventil na blizim radijatorima pa mu to pravi problem.Grejanjem sam zadovoljan,jedino sam ove godine umesto drva kupio brikete i ne mogu bas komotno da lozim.
 
Je l ima neko problema sa vetrom i punom kucom dima? ::jako_besan::
Sve je odlicno kada ne duva,i dobro vuce bez obzira da li nalozio vatru jutru ilim popodne. Ali cim dune jaci vetar to je strasno! Je l ima neko iskustvo sa koriscenjem nekog dodatka na vrhu odzaka da spreci vracanje dima?
 
Jel ti je dimnjak u ravni sa krovom ili je mozda nizi?Hoce u oba slucaja da vraca dim nazad pogotovu ako je slucajno nizi.Oni dodaci ti nece puno pomoci,najbolje nadogradi na postojeci dimnjak jedno metar od vrha krova nagore sa metalnom cevi(cunak) odgovarajuceg promera (da bude slicno promeru dimnjaka)preporodices se em ces dobiti i jaci cug(brze ce izvlaciti dim).
 
Hvala druze. To sam uradio pred sezonu lozenja. Bio mi je nizi dimnjak pa sam ozidao da predje vrh krova. I bolje vuce,nema sta,ali isto vraca dim kada duva vetar...
 
Verovatno ti je ta razlika vrha krova i samog dimnjaka jako mala,mora bar 40cm biti vislji dimnjak od gornje tacke krova,to je neki minimum da nebi gusio.Slobodno isteraj jedno metar od vrha krova uvis pa da vidis razliku.Problem je kad duva vetar jer pravi vrtloge,to mozes najbolje videti kad ima snega a duva vetar,samo posmatraj sta se desava na krovu i kako se vetar sve uvija i bice ti sve jasno zasto gusi kad je dimnjak jako nizak.
 
Nazad
Vrh