Centralno i etazno grejanje.

Boki kuća je građena 1998 godine.Tada je to bilo tek u povoju a gde u ono vreme da nemaš ne omalterisanu kuću.Naopako.
 
Siporex su zvali velike pravougaone blokove
Image89.jpg

a ytong je ovo
image554a23d80663e.png

možda je to isti ili sličan materijal
ali blokovi se razlikuju
 
talijanu nisam lepo napisao nije prohrom cinkovan nego je unutrasnji lim ili dimovodna cev od prohroma,,zatim ide izolacija pa onda pocinkovani lim,,a postoji varijanta i prohrom pa izolacija pa opet prohrom i mislio sam na litvanske dimnjake...,,i uostalom ako se koriste suva drva ili drugi adekvatni energrgent sasvim je dovoljna ta plasticna cetka ali i ona se ne koristi cesto,,a za grejace znam sigurno jel se bavim time tako da imam iskustvo zato sam i napisao,,,i ne zelim da namecem misljenje ali podno grejanje ako se uradi najbolje je da se uradi u celoj kuci mnogo je bolje iskoriscenje energije nema toplotnih gubitaka ili su vrlo mali i manje se energenata potrosi nARAVNO sve to vazi ako se uradi po propisu...I jos da dodam da mozes i celicnom cetkom da cistis ali to mu smanjuje vek trajanja kao sto mozes i dimnjak da palis pa se desi da se zapali ona smola i bude svasta...nemoj pogresno da me shvatis samo pisem svoje iskustvo jel se time bavim pa znam neke stvari i zelim da pomognem ljudima...
 
Poslednja izmena:
Termomont Simanovci TKK 14kw,greje 70kvm videcemo koliko ce uglja da potrosi.Zadnje lozenje u
u 11 uvece u 7 ujutru radijatori 40 stepeni.Pohvale za Termomont vrlo su profesionalni sto je retkost kod nas.
WP_20161129_15_31_53_Pro_zps8mlwasm1.jpg
 


Pitanje za iskusne, ovaj sistem lepo radi, ali nekad se desi da radijatori r12, r13, r14.r15 budu mlaki, tj ne zagrevaju dovoljno.

Ostali radijatori rade normalno. Smatram da je to zbog toga sto su ta 4 zadnja radijatora prilicno veliki a nalaze se na samom kraju drugog kraka . Sta mislite da bi bilo bolje, ugraditi jacu pumpu kod same peci, ili ovde gde je crveno X ugraditi drugu manju pumpu, samo za desni krak grejanja(u tom slucaju bi grejanje imalo 2 pumpe, ako je to uopste moguce)?
 
Precnik cevi mali slab dotok vode.
Ja do zadnjeg radijatora imam od kotla 45 metara i ista je temperatura kao i na prvom radijatoru a pumpa na prvoj brzini stoji.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ima li neka alternativa azbest pločama?
Izgoreo mi gornji poklopac štadlerove peći pa hoću da napravim drugi al da je "sendvič" sa azbestom unutra kao i original samo što azbesta slabo ima da se nađe.
Ne bih baš da stavim go lim jer će mi odatle odavati toplotu.
 
Farmer II , probaj da na donjem ventilu malo prigušiš radijatore r3-r8, da bi veću količinu vode poterao u ovu drugu granu.
 
To sto je Nikola napisao teo sam i ja ,cak nemoras na donjem nego probaj prvo sa gornjim ako su ti ispravni,ugradjivo sam i ja 2 pumpe i nista nisam dobio dzabe kupovo pumpu i placo majstora.
 
Hvala na savetima, pokusacu onda tako da uradim. Znam kad su majstori radili grejanje, da isprva ti zadnji radijatori nisu dobijali toplu vodu uopste, pa su onda(na kratko) zatvarali ove blize radijatore, da voda dodje i do ovih zadnjih, tj da "probije" , kako su rekli. Mozda je bolje da su mi postavili kruzni sistem , bez dva kraka, al tada nismo o tome ni mislili.
 
Ja imam mesni ventil cetvorokraki ali on ne sluzi za te stvari. Meni sluzi da kotao drzim na vecoj temperaturi. A na radijatore saljem manju. U prevodu u kotlu mi je 85-90 na radijatore ide 60. Odredjen procenat ide u radijatore ostatak recirkulacija da drzi kotao na sto vecoj temp zbog kavitacije ( oksidacije,rdjanja) kao blok motora sto je predvidjen da ima radnu temp tako i kotao. Gledam po selu svi kotlove na 60 drze ,nema za kotao nista gore . meni nisu hteli dati garanciju na kotao ako ne stavim cetvorokraki mesni ventil. Cak i pumpa treba da se prikaci na termostat koji je gasi kad temp padne na kotlu ispod 50 sto ja nisam uradio. Nju sam direktno u invertor. Sa pumpom nema zezanja

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh