Centralno i etazno grejanje.

To razumem stavlja se kontrolni sat pre kotla a moji ako bi stavili radijator dole onda je nemoguće pratiti moju i njihovu potrošnju? Milovane komšija pozdrav 😉
 
Pa ako oni stave radijator onda oni plaćaju i račun. Šta tu nije jasno?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije bitno ko plaća račun nego ako oni stave radijator kako da znam koliko je njihova potrošnja koliko moja. Očigledno nikako
 
Pa šta te briga kolika ti je potrošnja ako ne plaćaš ti?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa da najbolje da se grejem za dž 😂 naravno da me je briga moji bi me prvo pitali koliki je tvoj deo 😃
 
Ako nema drugog rešenja,onda je rešenje staviti još jedno brojilo i razdvojiti potrošnju.U tom slučaju 650- 700 e i čist račun,duga ljubav
 
Izbrojiš radijatore u tvojoj kući i podeliš kad dobiješ račun.Imaćeš približnu kubikažu.
 
ispasce grejanje na drva skuplje od gasa. s obzirom da nemam stiropor a imam PVC mislim da je u mom slucaju najisplativije podizanje temp na drva a odrzavanje na gas.
da li je neko eksperimentisao s gasom da li je potrosnja manja ako se recimo voda drzi na minimumu a sobnim termostatom regulise zeljena temp prostorije ili da se odvrne voda na 65-70 stepeni i da se sobnim termostatom regulise? znaci da li ima razlike u potrosnji kada kotao radi duze na nizu temp vode ili krace na višu?
Na gas nemaš potrebe za tolikim temperaturama.Na 5o-55 ćeš ići tek kada pređe -10.Sobnim termostatom regulišeš željenu temperaturu a termoglavama u ostalim prostorijama.Tu gde je termostat,radijator mora biti skroz otvoren.Kad počne sezona,kreni sa 40 i teraj dok ne vidiš da ti dugo radi kotao pa ga pojačaš za par stepeni.
Ako će tvoji ubaciti radijator umesto peći na gas sigurno će biti bar 3x manje kubika.
 
Nista nebi falilo da ti placas i za taj njihov jedan radijator valjda su toliko zasluzili
Kada žena I ja budemo imali plate koliko oni penzije plaćaću.

Na gas nemaš potrebe za tolikim temperaturama.Na 5o-55 ćeš ići tek kada pređe -10.

bogami kad je bilo ispod 0 grejali smo se na 60.
Ako će tvoji ubaciti radijator umesto peći na gas sigurno će biti bar 3x manje kubika.
sa konvencionalnim kotlom baš tolika razlika 🙄
trošili su oni po 400 kubika i 300 da troše s radijatorom je lepa ušteda. Kad mi radimo prepodne termostat bi bio kod njih dole a gore bi glavama regulisao čisto da održava na 18.termoglave su zakon i za drva i za gas pogotovo za drva gde je teže regulisati temp.
 
Kada žena I ja budemo imali plate koliko oni penzije plaćaću.



bogami kad je bilo ispod 0 grejali smo se na 60.

sa konvencionalnim kotlom baš tolika razlika 🙄
trošili su oni po 400 kubika i 300 da troše s radijatorom je lepa ušteda. Kad mi radimo prepodne termostat bi bio kod njih dole a gore bi glavama regulisao čisto da održava na 18.termoglave su zakon i za drva i za gas pogotovo za drva gde je teže regulisati temp.
Ja pričam o kondezacionom.Sa 400 kubika ćeš ugrejati celu kuću.
 
Jel koristi ko od vas prohromski odzak na kotlu na cvrsto gorivo (ugalj,drvo)?Zanima me kako vuku ti odzaci spram zidanih i koliko su dobri i trajni?
Treba odavno da rešavam odzak pa razmisljam i o tom kao brzom i lakom rešenju.
 
Konvecionalni izbacivaj prvom prilikom,čim uzmogneš.
Zorane ovi projektanti što projektuju kod nas ,govore koji će ti kondezacioni ako imaš radijatore jako je mala razlika u potrošnji,,njima je sve jedno dal ćeš staviti ovaj il onaj njima je bitno da staviš tu snagu kotla koji ti oni odrede,Valda ljudi vide potrošnju na sličnim kućama sa konvencionalnim i kondezacionim,,nebi pričali napamet ipak to im poso ,a zabole ih dal ćeš dati 80 il 170 za kotao al eto ipak posavetuju.
 
Jel koristi ko od vas prohromski odzak na kotlu na cvrsto gorivo (ugalj,drvo)?Zanima me kako vuku ti odzaci spram zidanih i koliko su dobri i trajni?
Treba odavno da rešavam odzak pa razmisljam i o tom kao brzom i lakom rešenju.
Ja sada uvodim grejanje, majstori danas zavrsavaju, za odzak sam uzeo obicnu metalnu cev od 6m, ofarbao je i to je to. Nije prohromski ali radice posao.
Kazu majstori hoce malo da kondezuje ako se ne izoluje spolja ali nije nista strasno.
Oni sebi kad su radili grejanje isto stavili metalnu cev nisu ni farbali nista i evo sluzo ih i dan danas, to ti je definitivno najjeftinije resenje, cev me kostala 20.000 dinara.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zorane ovi projektanti što projektuju kod nas ,govore koji će ti kondezacioni ako imaš radijatore jako je mala razlika u potrošnji,,njima je sve jedno dal ćeš staviti ovaj il onaj njima je bitno da staviš tu snagu kotla koji ti oni odrede,Valda ljudi vide potrošnju na sličnim kućama sa konvencionalnim i kondezacionim,,nebi pričali napamet ipak to im poso ,a zabole ih dal ćeš dati 80 il 170 za kotao al eto ipak posavetuju.
Znam za te priče.To navodno govore gde ima mali broj radijatora i cevi pa kao šta će ti kondezacioni,brzo procirkuliše..Nikog ja više neću da ubeđujem niti da komentarišem.Ne znam što bi kondezacioni bili skuplji,tek tako.
Ako pod projektantima podrazumevaš majstore koji uvlače grejanje-ne znam šta bih ti rekao i koliko su oni merodavni.
I još najbitnija stvar.Moja i tvoja kuća nisu iste a preporučuju nam iste kotlove.
U startu su konvencionalni jeftiniji.To im je poenta-jer treba i projektante da platiš.
Samo da dodam da uopšte proračune ne rade po pravilima koja podrazumevaju: od kog je materijala kuća,debljina zidova,visina prostorija,strane sveta,od kog materijala su vrata,veličina prozora(na kojoj strani sveta se nalaze) i još mnogo toga a znaju da je mala razlika između kondezacionog i konvencionalnog.Samo nisu rekli kolika je.Ima po internetu pa se može naći podatak o razlici.
 
Ja sada uvodim grejanje, majstori danas zavrsavaju, za odzak sam uzeo obicnu metalnu cev od 6m, ofarbao je i to je to. Nije prohromski ali radice posao.
Kazu majstori hoce malo da kondezuje ako se ne izoluje spolja ali nije nista strasno.
Oni sebi kad su radili grejanje isto stavili metalnu cev nisu ni farbali nista i evo sluzo ih i dan danas, to ti je definitivno najjeftinije resenje, cev me kostala 20.000 dinara.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Који ф цеви си узео и где,ја исто радим грејање па гледам шта ми је набоље за оџак. Прохромски изађе 120е дужни метар. Шидел 55000дин све комплет али ф 200. А мени треба Ф од 220-250.
 
Који ф цеви си узео и где,ја исто радим грејање па гледам шта ми је набоље за оџак. Прохромски изађе 120е дужни метар. Шидел 55000дин све комплет али ф 200. А мени треба Ф од 220-250.
Ti pravis krematorijum?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Јбг то ће брзо ући у моду па да будем међу првима,а видиш да од земље слабе вајде .😂
 
Nazad
Vrh