Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Bojkot kablovskoj, bojkot na 2 auta i vose u kuci, bojkot na mobilne to niko ne spominje ?
Samo bojkot na osnovna sredstva od kojih zivimo. Cudno jako.
 
To kad vratis novac. Odmah se ide na sud o gubis spor pa da je Nikaragva u pitanju. Rutinski spor.
 
Sad kad ukapiramo da ga nema dosta ima jagma da bude a ne bojkot
O tome i ja pricam. Kupice neki i po enormnim cenama, samo da kupe... Mi mozemo prezoveti bez vestaka, ali oni bez zarade kroz godinu dana... Tesko... (Sad ne mislim na te koji prodaju gas, oni ce svakako prodati energente, nego na njih koji trguju vestakom).
 
Pisao sam već negde,ne znam u kojoj temi,ja sam bojkotovao đubrivo zadnjih 17 godina:)
Prošle u jesen i ove na proleće sam bacio da iznenadim zemlju,pitam se:unsure: : šta će se desiti ako ne bacim sledeće:sta:
Ama, preživeću valjda:ROFLMAO:
 
предtостављам да ниси бацао основно а уреу додајеш с'пролећа
 
Za mojih 30 godina, i 20 godina da kažem da toliko pamtim. Uvek je bilo 2-3 pametnih u selu koji nikada nisu bacili veštak, nikad na vreme uzorali,nikad posejsli/poprskali...i u pravu ste, radjalo im je... Toliko su se ubijali od roda da je većina njih izdala zemlju u arendu ,a sve su to bili "maksimaši". Pozdrav

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne, ništa nisam bacao ni na kukuruz ni na soju,ni s` jeseni ni s`proleća,druge kulture ne sejem.
A za razliku od drugih sve se uradi u optimalno vreme i obradi maksimalno,ništa se do sad nije prodalo ni od mehanizacije ni zemlje...
 
Свака част ако имаш такву земљу ја би већ прве године морао своју продати и догодине аренду вратити. Имам и ја једнога коперанта њива је нађубрена онолико колико зец и врабац избаце преко њиве кад прелазе. Ове године на 2 кј, 3 пуне приколице клипа две лознице и једна застава. Зрна вештака задњих пар година није бацио, а ни стајњака и то рађа, а докле то може тако видећемо.
 
Poslednja izmena:
Ne znam bas dal je pametno raditi i ulagati celu godinu, a bez djubriva radi (neke) ustede, svako zna svoje.
A opet ne znam ni dal je rentabilna proizvodnja sa ovim cenama inputa
Krupni su ovo dogadjaji kojima prisustvujemo
 
Vazno da su snabdeli gradske toplane i tamo nema poskupljenja… sto bar malo nisu reagovali da vestak koji ima datum na sebi maj 2020… ne bude bas po ovoj sadasnjoj ceni.
 
Sve se vestacki napumpava dok ne pukne balon.Ja razumem ljude da ne zele da rade zito i kukuruz, narocito repu bez đubriva nisam ih ni ja radio, al soja moze ladno i to godinama bar na mojim njivama.Ove godine je najbolje rodila tamo gde njiva nije videla osnovnog đubriva X godina.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Za mojih 30 godina, i 20 godina da kažem da toliko pamtim. Uvek je bilo 2-3 pametnih u selu koji nikada nisu bacili veštak, nikad na vreme uzorali,nikad posejsli/poprskali...i u pravu ste, radjalo im je... Toliko su se ubijali od roda da je većina njih izdala zemlju u arendu ,a sve su to bili "maksimaši". Pozdrav

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
A ima i onih koji su kupovali dzinovske masine i vestak na vagone a sad im prazna dvorista posto je sve odnela banka, pa sta je tu konkluzija? Nije poenta koliko ce da rodi ove godine...
 
Za mojih 30 godina, i 20 godina da kažem da toliko pamtim. Uvek je bilo 2-3 pametnih u selu koji nikada nisu bacili veštak, nikad na vreme uzorali,nikad posejsli/poprskali...i u pravu ste, radjalo im je... Toliko su se ubijali od roda da je većina njih izdala zemlju u arendu ,a sve su to bili "maksimaši". Pozdrav

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Dragane jel bi mogao da napišeš neko tvoje mišljenje, ako budemo bili u situaciji da sejemo kukuruz bez ureje ili veoma malo 50-70 kg po kj, koliko će se to odraziti na prinos u dobroj( kišovitoj godini), a koliko u sušnoj kao što je bila ova( meni je prosek kukuruza bio 4t po kj), da li ima neke razlike medju hibridima( rast, fao grupa)? da podnose manje količine azota ...
Njive redovno djubrene sa NPK djubrivima, ove godine zaorano za sledeću sezonu 120 kg po kj 10:26:26 ...
Svakako će na 40% mojih površina ići suncokret on mi se odlično pokazao bez azota samo sa dobrom količinom NPK u jesen.
Napomenuo bi da nikada nisam sejao kukuruz bez 150 kg po kj ureje ali jesam nekada davno preskakao zaoravanje Npk, iz priča dedinih 90 ih su sejali bez ikakvog djubriva i bili su zadovoljni sa prinosima od 3-4 tone po kj, mada verovatno je to bilo i do semena i razmaka setve u to vreme ...
 
Poslednja izmena:
Sećam se da smo sejali kukuruz na 30-35 cm ,uglavnom bez đubriva ili neke mizerne količine .NPK đubrivo je tada bilo kao granitna frakcija za malterisanje ,šta je sadržalo u njemu ? Prinosi su bili šareni u zavisnosti od godine.To je bilo ranih devedesetih .
 
3х15 и кан у несретне деведесете, а ко је имао јачих веза тај је имао и ан и урее. Стиме што је 15киња ишла сваке треће године на жито. А спролећа када бациш вештак и проспе се на пут то до јесени стоји не отопи се.
 
Ja sam NPK za sada razbacao, a na prolece ne znam, sta ako bude neki bezobrazluk od cene, mozda minimalac ili nista.
Dragan18, bio bih zahvalan za savet, ako znas ili imas neko misljenje, koja bi bila minimalna kolicina N za prolece ?
 
Nazad
Vrh