Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

eliksirova poljoapoteka

urea eliksir zorka 48,5
kutina 51
san ruski 35
ratar dec
san rus 33
kutina urea 49
 
Ima 3/15 adriatica 51 din i 3/15 kutina 52,50 din.To je sve a kes sa pdv.
 
U Crepaji (Vitamix klas) ruska ureja 46,5 dinara, za veće količine rekli su mi postoji i dogovor .
 
Obišao 6 dobavljača i saznao sledeće:
Cene dobio od 2 ponuđača

Graneksport Plaćanje odmah 7 mesec 9 mesec

Urea ruska 47,5 din kg 54 din kg 55,5 din kg

San 33 35,5 36,5

Ana 39 44 45

Cene su dinarske jedinica mere kilogram

ZZ Milenijum Plaćanje odmah 7 mesec 9 mesec 10 mesec

Urea ruska ------------ 49o e/t 500 e/t 505 e/t

San ------------ 360 367 370

Ana -------------- 430 440 445

Cene su u eurimo jedinica mere tona.
Srednji kurs eura na dan 16.1.2013 111,9925 din

Ostale firme u kojima sam bio još nemaju formiran cenovnik a pojedini još nemaju ni veštak.
 
A gde ti Lokve siti?Zalosno je da imamo 10 otkupnih mesta na malom prostoru a svi kriju cene cekaju da drugi objavi svoje.
 
Ove crtice (-----) su da nema cene ,napravio sam kao tabelu da bude pregledno ali kada se poruka poslala sve se pomerilo.
Cena Uree u Milenijumu je za keš 48 dinara na kućnu adresu na šleper može i neki popust.

- - - - - - - - - -

U Lokve siti svi kriju cenu kao zmija noge.
 
Moj drug uzima preko 40t uree za sebe a iz okoline Jermenovaca je i cena mu je ona koja je i u Novom Sadu plus prevoz. U njegovom slučaju, kutinska 385e + pdv+prevoz. Ispada dosta skupo, al pretpostavljam da bi kupio jeftinije da ima.

Inače, ko je pričao početkom godine da će urea pasti, naprotiv, poskupela je. U Novom Sadu je, uprkos padu evra, ruska poskupela u proseku za 5-10e i cena kod uvoznika je potpuno ista sa kutinskom. A što se tiče kutinske, Linzer kupuje fabriku sledeće godine.
 
A koja je to okolina Jermenovaca?
Njega po današnjem kursu izađe 2,5 din jeftinije nego u Jermenovcu (+prevoz) što je na tu količinu 100000 din.
 
Da. I traži samo džambo, ništa drugo mu ne dolazi u obzir. Možete i vi naći kamion pa uzeti, napisao sam gore primer, ako već ispadne toliko jeftinije nego u Jermenovcima.
 
2,5 dinara u odnosu na najeftiniju ponudu trenutno a od pojedinih u Lokve siti ima da bude i 5 dinara.
Kada uračuna prevoz 25000 po šleperu znači na pola je.
 
Prvo kod nas nema organizovanih za koji sleper a drugo to su vrece od 600kg pa ko ce ti to istovariti i kako ces posle kofama,na ovaj nacin nema zarade.
 
Nazad
Vrh