Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Sada zvao maloprodaju u Cicevcu:KAN=1550 dzak 50kg.;UREA=2300-Proizvdjac Pancevo.Kakva su vam predvidjanja cena u prolece?,jer se razmisljam da sada uzmem ukupne kolicine djubriva za celu godinu plaseci se poskuplenja.
 
Ko ti je to rekao, ide gore, a ne dole. ruska urea je bila 360e, a sad ode na 370e.... o berzama pricam.... Tako da oticice gore... Moze biti niza samo kraj marta, pocetak aprila... A ako vreme bude posluzilo to je vec kasno....
 
код нас пале цене 25 дин по џаку кан, 50дин по џаку САН и уреа тј 1625, 1750 и 2350
 
Čekaj, na te cene ide prevoz od Čantavira? Neće baš ispasti povoljno.

Al dobro, nekako sve mislim da smo i mi svi postali 'alavi. Jesenas je cena bila 52din, ono na paritete da i ne spominjem koliko je bilo, a sad svi gledamo u pasulj hoće li biti 46 ili 47. Nisam uspeo da uzmem za 46 pošto sam tako razmišljao, sad sam uzeo za 47,5, al opet sam zadovoljan s obzirom da sam je prošle godine na paritete platio preko 70din. Hoću da kažem, ko ima gde da uzme za tu cenu oko 47, 47,5 din ne treba da razmišlja previše. Da će otići nešto dole preterano, sigurno neće. Nisu ni oni blesavi da spuštaju cenu, uvek će biti ko će kupiti. A i ako neko očekuje da evro padne pa da uzme jeftinije, neka ni to ne radi, pošto iz ličnog iskustva znam da oni dignu cenu ako evro padne, da nadoknade razliku.
 
Mnogo žalbi sam danas čuo za rusku ureju koja dolazi u rinfuzi i pakuje se kod nas.Imam obećanje da u ponedeljak odem da pogledam rusku ureju koja dolazi upakovana,na paleti i najlonu.Prodavac kaže da je velika razlika u kvalitetu u odnosu na onu što dolazi u rinfuzi.Ako bude dobra uzeću je ,a ako mi se ne svidi više ne razmišljam nego idem na Kutinu koja je proverena.
 
Nazad
Vrh