Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kolega Peet imam Ureu svih proizvodjaca od kada radim nije bilo ovoliko lagera ni izbora .Naravno nije to moja roba ja sam samo radnik,cene su od 48,00 do 49,35.Svrati odstampacu ti cene.
 
Nama je dovezena kutinska prije mjesec dana i prije koji dan je sigao račun za nju, cijena je 3,76 kn ili 56-57 din i na to još naravno ide PDV 25%
 
Kod mene kutinska je 49,30sa pdv i nasim utovarom.Pa gde je tu logika ipak je tebi bliza fabrika.
 
Kutinska gnojiva su jeftinija u okolici Slo., Srb., Bih. nego kod nas već dosta dugo. Takva politika je kod nas u Hrv. nadoknade razliku cijene koju gube izvozom
 
Ja imam ponudu za kutinu od 25kg džak,umotana u foliju sa paletom za 49 dinara/kg da se doveze kod mene kući.Od tog u mom kraju nisam našao jeftinije.Ako ima neko da zna za bolju ponudu neka javi.
 
Dr Gruja imate super cene vi ste vec u startu u dobiti i da vam je krajnji proizvod jeftiniji vi ste u povoljnijem polozaju.Svaka cast.Kolega diklofen ne propustaj tu priliku bice jace cene samo vreme da dozvoli.
 
Kod mene kutinska je 49,30sa pdv i nasim utovarom.Pa gde je tu logika ipak je tebi bliza fabrika.
Pa logika ista kao kod nas, masa prozivoda odavde jefitinija u svetu nego ovde. Logika je slaba drzava, maksimizacija profita, monopoli, dogovorna ekonomija. Sad je valjda jasno i zasto vise vole da kupe secernu repu u Srbiji nego da je proizvedu u hrvatskoj, a imaju 3 miliona hektara, a cigance se ovde za 10 hiljada hektara. Logika je kao sa mlekom i mesom kod nas, bolje uvesti nego ojacati proizvodjaca ovde. Oni koji su imali nadideologiju, oni su stvorili ove sto im nista nije sveto. A liberalni kapitalizam im je samo dosao kao opravdanje, i tetosenje savesti.
 
Svaka cast marko ali ja sam mator za ove nove, sve promene sto su me zakacile bile su na gore.Dal je ona bila dogovorna ekonomija ili sta god,tek ovo sada je drp sistem retko zabelezen u evropi.
 
Slazem se. Pa ono je bila direktna dogovorna ekonomija, a ova sada je prikrivena al opet dogovorena (burazerska ekonomija). Secas se verovatno onda prve crvene burzoazije. Priznaces da su 90-tih usavrsili posao. A onda sa privatizacijama, i danasnjim nadogradnjama samo cvrsto seli u sedlo.
 
Pamože se vezati ali je muka živa.Jedino da svih 600kg gledaš da ti uvek može stati u rasipač.Razlika na jednoj džambo vreći je recimo kod eurofertila 1din/kg.
Imaš li negde dobru ponudu za ureju jer čujem da ima neka nova zadruga kod Vas.
 
Vidjao sam da dzambo vrecu podignu iznad rasipaca i preseku nozem dno, pa ona cela iscuri. To i mene muci, neznam kako bi islo kad se radi s manjim rasipacem. Mozda da se kofom sipa, 2 radnika istovremeno?
 
Ma jok nemam nista samo informativno!
Koja je razlika u urei?
ima nova/stara zadruga, tj novi direktor mirko stupar!
 
Pa ja sam džambo vreću od 600kg prvo tovario kantama.Ide to dosta brzo ali ubiše leđa od saginjanja.Idući put sam zamolio jednog sa prednjim utovarivačem da mi digne vreću.Odvezao sam onaj kanap i napunio ciklon.Stegao sam rukom grlo ,a drugar je ispod mojih ruku lako vezao.Ništa nisamo prosipali na taj način.

Kod Žebeljana je kako sam čuo kutina 56dinara!!!
 
Nazad
Vrh