Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Imam u ponudi iz šećerane Azohemovo kompleksno đubrivo i mešano od Žitomedije iz Kule, obe kombinacije i sastav (8,16,24) je isti i cena takođe ista 56 din plaćanje u dinarima bez kamate od roda repe 2013, šta mislite jer to dobra ponuda?
Miroslave ja ti savetujem, da nekupuješ domaće veštačko đubrivo, ja ga nebi kupio ni da je polovična cena od stranog . Bolje ti je bacati manju količinu ali da znaš šta si bacao. Ja sam pre par godina imao Agrohemovo đubrivo i u njemu je bilo 10% rizle i 20% peska a koliko sam čuo da ni druga naša đubriva nisu ništa bolja.I zato od tada sam završio sa domaćim veštakom, samo Rusko i Rumunsko a donekle bi prošlo i Hrvacka Kutina .
 
Poslednja izmena:
Miroslave, ja cu na repu MAP ruski i KCL nemacki. 8-16-24 me ne zanima u ovoj prici, a dobicu i vise aktivne materije (narocito cu akcenat staviti na K) za iste pare.
 
Jel imaš analizu zemljišta?
Ne znam zašto insistiraš toliko na K, kao da su ti ovi iz sunoka ispirali mozak. Prošle godine na institutu nismo ni išli sa osnovnim đubrenjem, već samo sa ureom i bilo je prinosa pojedinih sorata oko 6 vagona po ha sa visokim sadržajem šećera. Ove godine idemo 400 kg/ha 9:15:15, plus 100 kg uree po ha.
Kući sam išao pre neki dan sa oko 450 kg po ha 15:15:15. U proleće predsetveno urea i to je to.
 
KCL u Staparu 51din/kg.

@zcurcic
Analizu za njivu gde planiram repu imam. Izmedju 15-20 su mi P i K. Preporuku imam takodje ali u Staparu (trenutno sam u BG). Mislim da 400kg/ha 9-15-15 kosta isto kao i moja kombinacija.
Naravno da ste mogli bez osnovnog djubrenja imati dobar prinos ako je to zemljiste dobro snabdeveno hranivom od ranije. Jos nesto - proizvodnja repe sama po sebi je jako skupa (hemija). Ustedeti na djubrivu 50e/kj moze da napravi veliku stetu.
 
Djubrenje je odredjeno prema analizi.
Kalijum se redovno oslobadja iz osnovnog supstrata i mislim da je greota "bacati" KCl na takve njive. No svako ima svoju računicu. S obzirom da ćeš prvi put ići repu, ako sam dobro shvatio iz pisanja, srećno. Nadam se da imaš dobre kooperante, jer oni su pola posla.
 
Vidim da polako moju teoriju usvajaju kolege na forumu a to je kombinacija MAP + KCL...Em kvalitetno djubrivo,em izadje 30-40% jeftinije.Danas mi drugar u povrtatku iz Sapca skoknuo do Rume tj.Slovena i natovario Beloruski KCL,cena 54 diin,crvena granulacija,isprobano kuci topi se 100% i pravi crvenu farbu:ppozdrav: Moja kombinacija kosta 8100 din po k.j a idem po preporuci,tj analizi Instituta!
 
Maki_vs, ja sam u Šapcu našao 9:24:16 u Agrodiskontu, oni su u Elixir grupi. Valjda imaju prodavnice u više gradova. Fertil 54,5 din a video sam i gomile sa drugačijim džakovima, drugih đubriva i proizvođača.
 
Map 3500 din djak od 50kg ili 70 din kg
Natura 9-15-15 500e tona sledece god placanje
Duofertil 38 79,97 din kg
Eurofertil plus 34 76 din kg(on bi trebalo do nedelje da stigne)
fotografija04381.jpg
 
Nazad
Vrh