Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Sutra-prekosutra nosim na analizu djubrivo Azohem 3x15 koje se opet pojavilo sa cenom od 32 din! Uzecu par dzakova za mladi luk da pobacam,pa cu uzeti jedan prosecan kilogramski uzorak i odneti,analiza bi trebalo da kosta oko 3.500 din u Pancevu!
 
AZOTARA02102012.jpg
 
Taj Azohem prosle godine sam uzeo saku jednu iz radnje od dzaka koga su zakacili viljuskarom. Stavio u vodu i nije se pola rastvorilo... Naravno nisam ga kupio, kupio sam fertil 40 posto skuplji. Inace jako je zanimljivo koliko je azohema prosle jeseni prodato, vise nego svih ostalih zajedno. Definitivno cena prodaje u Srbiji proizvod, kvalitet je u drugom planu.
 
Neka hvala. Nemam vremena da se kockam sa godinom proizvodnje da vidim sta ce biti. Ovako platim malo skuplje i glava ne boli :bravo:
 
Ruski MAP kupljen po 68 din,uzeto 2 dzaka NPK 3X15 Azohem radi nosenja na analizu,ovo iz dzakova cu pobacati na 20-ak ari za mladi luk.Cena 32 din/kg!Kad dobijem rezultate napisacu ih!Odvojio uzorak,sutra ide u Institut...Ja moj ogled uradio,Azohem skoro pola ostalo neotopljen sljunak,sitno kamenje...a MAP za 15 minuta se sav rastopio,extra je!I odlucio sam za kukuruz idem samo MAP i Ureju ovaj put cemo bez kalijuma,mozda ako nadjem formulaciju samo Kalijum,ali toga jos nema u mom okruzenju,raspitivacu se ako naleti uzecu da mesam sa MAP-om!
 
Poslednja izmena:
71 e, je malo jaca cena. Ova cena od @savato je realna i na nju treba dodati odredjeni procenat zbog poceka.
 
Ruski MAP kupljen po 68 din,uzeto 2 dzaka NPK 3X15 Azohem radi nosenja na analizu,ovo iz dzakova cu pobacati na 20-ak ari za mladi luk.Cena 32 din/kg!Kad dobijem rezultate napisacu ih!Odvojio uzorak,sutra ide u Institut...Ja moj ogled uradio,Azohem skoro pola ostalo neotopljen sljunak,sitno kamenje...a MAP za 15 minuta se sav rastopio,extra je!I odlucio sam za kukuruz idem samo MAP i Ureju ovaj put cemo bez kalijuma,mozda ako nadjem formulaciju samo Kalijum,ali toga jos nema u mom okruzenju,raspitivacu se ako naleti uzecu da mesam sa MAP-om!
izgleda da od timac djubriva nema bolje
 
izgleda da od timac djubriva nema bolje
Mislis Eurofertil?! Verujem da je tako ali kombinacija Ruski MAP i Lizerov MOP 60 + ureja pred setvu moze da bude mozda i bolja kombinacija a i jeftinija!

- - - - - - - - - -

Jer stigla analiza Azohemovih đubriva? Jer cena im je znatno jeftinija od ostalih
Sutra tek nosim,imao nekih privatnih problema i obaveza ali spremljen uzorak za sutra,od nedelje rezultati!Ali moj test pokazuje NE BACATI NIKAKO!!!
 
Nazad
Vrh