Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Verovatno ćete uskoro dobijati ponude za jeftinu madjarsku UREA-u, pošto su u Gospođincima maznuli 7,5t :zli:::lose::::jako_besan::, dakle njima je nabavna cena 0,00din.
 
Pa kako tu količinu da ukradu?

Za lopove nema prepreke. Odneli tokom noci iz zadruge preko fudbalskog igralista, uhvatile su ih kamere od video nadzora ali avaj...policija nikakva kao i uvek osim kada treba kaznjavati paore. Sreca pa je to osigurano... ali gde vise plovi ovaj brod?
 
Ja bih uzeo ali niko ništa ne zna.Niti znam gde je đubrivo i kakvo je niti znam gde da predam pšenicu.Ustavri ništa ne znam sem da bih uzeo bar nešto.
Ne bih puno više pisao(u odnosu na realno stanje) jer ako povećam površine pod pšenicom na papiru neću moći da povećam površine pod suncokretom za subvenciju po kg predate robe:haha:
 
Diklofen,sve je u Azotari jos,ako neces da placas prevoz ides sam i natovaris(zahtev podnosis u trezoru) kad bude bilo odredjeno koliko kom regionu pripada.Psenicu predajes u javno skladiste.Ako ides sa predajom rod 2012 onda se neke menice popunjavaju pre preuzimanja djubriva .
 
Kod mene ruska urea da se plati u oktobru je46,5evra ja razmisljam da prihvatim te uslove.
 
U ovakvoj kupovini treba obratiti paznju na dobijanje fiskalnog racuna. Bilo je slucajeva da prodavac nije hteo da da kupcu fiskalni racun, jer mu ovaj placa tek na jesen. Onda je kupac morao da se snalazi .
 
Pa fiskalni i ne treba da se dobije.Ja sam prošle godine dobio otpremnicu,nalog magacina da je izdao robu i račun sa naznačenom cenom i valutom i datumom zamene i plaćanja.Znači predao sam svaki bez fiskalnog računa i evo dobio sve subvencije.
 
Pa fiskalni i ne treba da se dobije.Ja sam prošle godine dobio otpremnicu,nalog magacina da je izdao robu i račun sa naznačenom cenom i valutom i datumom zamene i plaćanja.Znači predao sam svaki bez fiskalnog računa i evo dobio sve subvencije.
Neznam u cemu je bio problem, mozda nije fiskalni, vec neki drugi racun, znam da mi je covek pricao da je bilo natezanja prilicnih oko toga.
 
Kod mene u mestu se ne upisuje jer nemamo agronoma već se ide u susedno mesto.Čuo sam da je dosta ljudi išlo.Đubrivo stiže do nas za paritet 1:1,5 kg pšenice roda 2012.Iću sutra da ispitam situaciju i možda upišem.
 
Cijene u BiH su katastrofalne...UREA 50E (Kutina), KAN 33-35E (cijene za 100kg). Nema druge Uree da se kupi sem Kutine a cijena joj je....
 
Nazad
Vrh