Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Padinac


Sve je precizirano samo vaz mrzi da potražite na datom linku.[/QUOTE]

kolega padinac na sajtu ministrsta poljoprivrede, nigde nepise KAN %27N a viste mogli da nas uputite nasjt vlade republike srbije posto ste malko upuceniji od mene a ne da budemo sarkasticni jedan prema drugome ali sada sam naso na sajtu vlade republike srbije i iz ovoga moze samo da se zakljuci da se svi pariteti odnose samo na kan
svako dobro padinac isvim ostalim kolegama :ppozdrav:
 
Na sajtu ministarstva poljoprivrede piše itekako da se radi o KAN 27% N, samo treba čitati ,ali isto tako i piše da uredba stupa na snagu sutra dan od donošenja i da su prijave sa obrascima do 6 februara a ja danas išao da pitam u upravi trezora ,a oni me gledaju belo ko krava mrtvo tele
 
Sleduje samo 200kg Kan-a po hektaru psenice i samo do 30h i samo onoliko koliko ste prijavili ili ce te prijaviti.opasne kazne za one koji pogrese u prijavi povrsina i zasejanosti na terenu.
 
Ovi pariteti nisu tačni, a uredba se odnosi samo na Pančevački kan i ne za ovogodišnji kukuruz.
Na sajt ministarstva je stavljena cela uredba pa je pročitajte.

---------- Poruka napisana u 19:01 ---------- Prethodna poruka je at 18:40 ----------

:ppozdrav:
Padinac


Sve je precizirano samo vaz mrzi da potražite na datom linku.

kolega padinac na sajtu ministrsta poljoprivrede, nigde nepise KAN 'N a viste mogli da nas uputite nasjt vlade republike srbije posto ste malko upuceniji od mene a ne da budemo sarkasticni jedan prema drugome ali sada sam naso na sajtu vlade republike srbije i iz ovoga moze samo da se zakljuci da se svi pariteti odnose samo na kan
svako dobro padinac isvim ostalim kolegama :ppozdrav:[/QUOTE]

Ma bilo i na sajtu vlade i na sajtu ministarstva, a bio sam malo ljut jer nešto predstavljaju kao povoljno za poljoprivredu, nešto šta će doprineti smanjenju ceni veštaka i povećanju prinosa a svi znaju da nije tako, http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/303990/Razmena-Vlade-i-seljaka-snizice-cene-mesa
pozz:ppozdrav:
 
Физичко лице меркантилну пшеницу и кукуруз рода 2011. године и
меркантилну пшеницу рода 2012. године може да размењује за највише 200 kg
минералног ђубрива по хектару површине засејане пшеницом у јесењој сетви 2011.
године, али не за више од 30 ha.
Физичко лице дужно је да количину минералног ђубрива добијену путем
размене у складу са овом уредбом, употреби за пролећну прихрану у 2012. години
на пријављеним површинама.

ZAHTEV se nalazi na 6 strani uredbe, pa kome je potreban može da ga skine sa sajta http://www.mpt.gov.rs/
 
Ima li negde da se pojavila pančevačka ureja u džambo vrećama od 1000kg.Interesuje me kvalitet i po kojoj ceni ako je negde neko naleteo na takvu ponudu.
 
Ima li negde da se pojavila pančevačka ureja u džambo vrećama od 1000kg.Interesuje me kvalitet i po kojoj ceni ako je negde neko naleteo na takvu ponudu.

Kako mislis istovariti? I ja sam danas porucio ureu u dzambo vrecama, i bio sam na otpadu da kupim neke cevi, pa ce mi majstor nesto uraditi... Izvinjavam se zbog :off_topic:
 
bio sam danas da se raspitam za djubrivo kan preko ministarstva,nasa zem. zadruga je ovlasceno skladiste rob.rezervi,ali preko njih ne se ne moze doci do djubriva,posto im drzava nije izasla u susret da plati troskove transporta i istovara,pitao sam da li ima neka zadruga u okolini preko koje je moguce doci do djubriva,rekla je da nema,najbliza je u kikindi ali ni oni ne ulaze u tu pricu,jedino direktno iz Panceva.Eto kako nam drzava izlazi u susret,i jos plus na cenu tih pariteta nije uracunat pdv,tako da to nisu pravi pariteti
 
A danas 30.01.2012. Pšenica rod 2011. 22,68 dinara.

Tрошкове транспорта, истовара, утовара, путарине,
еколошке таксе и осталих зависних трошкова када минерално ђубрива преузима u azotari preuzima fizičko lice.

Овлашћеном складиштару на име трошкова транспорта, истовара, утовара,
путарине, еколошке таксе и осталих зависних трошкова припада до 0,15 kg
меркантилне пшенице, односно кукуруза за 1 kg испорученог минералног ђубрива.

Расподела минералног ђубрива врши се по управним окрузима, према
површинама које су пољопривредна газдинства засејала пшеницом у јесењој сетви.

U uredbi piše da se deli po okruzima i da zadruzi pripada 15 kg pšenice ili kukuruza za 100 kg kana, za pdv nepiše ništa.
 
I najverovatnije neki KAN koji stoji godinama u nekom od magacina robnih rezervi pa da baš ne postane kamen i propadne nego da ga lepo podele.
 
E upravo se toga i ja bojim.Ja volim da vidim đubrivo pre kupovine ili bar dobijem papir o uzorkovanju te šarže.
 
Ja sam kupio sa trake,kvalitet ekstra nema grudvice,al zato ima kamenja strasno,zamisli te samo koliko su ukrali na djubretu,kamen tamo,kamen ovamo,300gr po 300gr,nema mi Srbi kad ne bi nesto ujebali ne bi bili Srbi.
 
Nazad
Vrh