Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Iskreno sada.
Koliko ćete đubriva bacati u sledećoj sezoni ako žito bude najavljenih 16din a đubrivo ostane na sadašnjem nivou.?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
o tome je jos jako daleko razmsljati,jos ni jecam nismo skinuli a zito ovim tempom nece bar jos mesec dana a pitanje na kraju sta cemo i skidati posle ovog vremenskog ludila
 
Pk na psenicu nece ici kod mene pa da je i cijena 30 dinara za 0 20 30....
Na suncokret nece ici ni na soju.
Na kukuruze ide 50% nego sto inace bacam.
Pk dugorocno ide dolje kao, i dusik pa cemo vidjeti sta cemo za 2025. Proizvodnu godinu bacati.
 
Slaba je zemlja kod mene, treba joj i vise od ovoga ali mi se ovo pokazalo kao najbolji odnos za isplativost, manje djubriva dosta manji prinosi, vise djubriva ne mnogo veci prinosi..
Ako je bas losa zemlja onda razumijem da se nesto mora baciti tako cu i ja al srecom imam, 15,20,max % takve zemlje di bar nesto moram baciti pk gnojiva.
 
Ja sam sa restrikcijom djubriva krenuo od prosle godine .. Izvlacim stajnjaka koliko mogu ove godine na 2h kukuruza sam izvukao 30 prikolica i to je dosta za 3-4 godine .. A bacio sam pod brazdu 250kg /ha Ureje i prihrana 300kg /ha kana .. Za strna zita sam isao takodje 0kg NPK , prihrana 250kg ureje 10 februara i 2 prihrane po 125kg Kana , i bukvalno nema razlike cak su i bolja zita nego prosle godine sa sve to + 250kg/ha 15 15 15 .. Takodje prosle godine mi se pokazalo za kukuruz da gde sam izvlacio stajnjak nisam bacao NPK , mnogo manje korova, gde sam isao sa npk ambrozija 1.8m isterala u visinu , ali nisam stigao 2 puta poprskati sve parcele ,ali opet gde je stajnjak ambrozije i jos nekih korova nije bilo uopste..
 
Po meni bolje ujesen zaorati više npk đubriva ba izbaciti ureu nego kontra. Izbaciti npk a povećati ureu je ludost pogotovo u sušninim godinama. Ta urea ostane zarobljena u suvoj zemlji pri površini kada je sušnija godina. Biljka ne može da je koristi....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa to uvek se nadam normalnoj godini i bacam tako vestaka,ako nebacic pa sta mozes cekati

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Samo što će onda arenda verovatno biti mnogo manja nego što je sada. Njih 6 (što ih poznajem) su do sada je rekli da im je ovo zadnja godina sa poljoprivredom i već su počeli da rasprodaju mehanizaciju...
arenda će sigurno biti manja kao i cijena zemlje ako mi ne možemo zaraditi u nekom normalnom periodu (nekome je normalna period 1 godina nekom je 2 do 3 godine... nekima će možda biti i 6 7 godina) neki normalan iznos novca naspram našeg rizika posla. bolje i 100 eura dobiti na jutru nego 0 ili minus
 
Nazad
Vrh